Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magam hatalmas...

Jogosan érzem magam hatalmas taplónak? (mozgássérült wc)

Figyelt kérdés

Vidéki egyetemre járok, vagy egy szuper, modern könyvtárunk. Ott szoktam tanulni. Minden emeleten mozgássérült wc van. Tágas, tiszta, senki nem használja.


(Kiegészítés: az albérletünkben egy fürdőszoba jut 5 emberre.)


Rájöttem, hogy ezek a mozgássérült illemhelyek nem csak tízszer tisztábbak a többihez képest, hanem szuper kényelmesen lehet elvégezni rajta a dolgunkat anélkül, hogy bárki zavarna bennünket.


(Mentségemre szolgáljon az albérlet nem túl előnyös körülményei, a bacifóbiám és az, hogy még soha, egyetlen egy tolókocsis emberkét nem láttam a könyvtár körül.)


Viccet félretéve tényleg az egyetlen hely, ahol eszközölhetek például egy telefonbeszélgetést anélkül, hogy bárki zavarna. Szinte "függő" lettem és nem vagyok rá büszke. Bármilyen nevetségesen is hangzik.


Ma nem volt szerencsém. Egy szerencsétlen tolókocsis srác kopogott be. Nem győztem tőle bocsánatot kérni. Ölni tudott volna a tekintetével...


Ennek ellenére übergáz, de annyira megszoktam - szinte napi rutinná vált - a mozgássértült wc használata.


Ha tényleg ennyire tapló dolog amit csinálok, nyugodtan mondjátok a képembe, hogy leszokjak róla. :)


2015. márc. 18. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem gond, hisz úgysem megy tolókocsis ember oda 2 percenként, most hogy belefutottál hát ez van. Én arról nem tudok (de nem is akarok) leszokni, hogy wc-papírral vagy zsebkenővel kirakosgassab az ülőkét, én sehol nem tudok simán ráülni a wc-re. 20/F
2015. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Nm hinném hogy gáz, ha úgyse használják csak nagyon ritkán.
2015. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Minek ilyen hülyeséget megkérdezni? :D
2015. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én kb. a mozgássérült parkolók használatához hasonlítanám az esetet. :) Azok is mindig a legjobb helyen vannak, és biztos ti is tudjátok, hogy kb. körözik a jogtalan igénybe vevőit.
2015. márc. 18. 21:53
 5/13 anonim válasza:
82%

Ha wc-zésre használod, az adott körülmények ismeretében, azt mondom, egyáltalán nem gáz. Nyilván egy forgalmas helyen már nem a legszerencsésebb.

Viszont telefonfülkének használni talán már tényleg túlzás kicsit, a bent töltött idő hossza miatt. Ez nem korrekt azokkal szemben, akik a dolgukat végeznék, és váratod őket, függetlenül attól, hogy mozgássérültek, vagy sem.


De szerintem nsgyobb ügyet csinálsz belőle, mint amekkora.

2015. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nem az. pl. itt a városunkba a védőnőnél a kismamáknak a mozgássérült wcbe kell menniük pisilni, hogy utána a védőnő megnézhesse a vizeletet :)
2015. márc. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ó. Nem hittem volna, hogy ilyen válaszokat kapok. :)
2015. márc. 18. 21:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért nem ugyanaz, a parkolóban huzamosabb ideig foglalod le a helyet és az a rokkant be-kijárathoz van vsz közel. A kérdező azt írja,hogy minden emeleten van mozgássérült wc.(ezt annak aki azt írta hogy ugyanolyan gáz, mint a parkolóhely) Tehát sok is van, kevesen is járnak oda átlagban. Az, hogy sokáig telefonálsz benne gáz, de ha beugrasz gyorsan elvégezni a dolgodat, az nem. Véletlenül kifogtad egyszer, hogy pont be akart menni valaki, de nézd meg, hogy ez egy hónapban hányszor fordul elő, abból levonhatod magadnak, hogy hányszor akadályoztál valakit...
2015. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
66%

Előző, a parkolóhoz maga a kérdező hasonlította a saját kommentjében :)


Amúgy szerintem minden válaszoló nevében mondhatom, hogy örülünk, kedves Kérdező, hogy vannak emberek, akiknek még ilyen apró "szabályszegések" is lelkiismereti kérdést jelentenek ebben a mai világban. :)

2015. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ne érezd magad taplónak. Én is szoktam használni őket. Igaz, nem telefon fülkének. Arra neked sem kéne.

Ez is olyan, mint ha simán a sorára várt volna az ember.

A parkoló téma megint másabb.

2015. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!