Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztőként van...

Szoftverfejlesztőként van értelme az MSC-nek? Számít ez bizonyos cégeknél a szakmai előrelépés során? Esetleg több fizetést adnak érte, mint ha csak BSC diplomával rendelkeznék?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Van ahol számít és van ahol igen.

A BSc alap tudást ad, az MSc-n azért jóval specifikusabb területeket lehet érinteni.

2014. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

A gyakorlatban nem. Pont a gyakorlat miatt. Azt a 2 évet inkább töltsd azzal, hogy szerzel 2 év szakmai tapasztalatot. Ha már biztosan állsz a lábadon, lehet levelezőn bohóckodni + papírokért, biztos van ahol jobban megfizetik.


Én 2 helyen jártam eddig, mindkét helyen volt rá nem egy példa, hogy MSc-vel kevesebb bért kapott valaki, pont amiért juniornak lett felvéve a tapasztalat hiánya miatt. Idővel biztos számít, de az első 2-5 évben nem.


Meg különbem is minek pazarolnád az idődet egy magyar egyetemi képzésre, mintha bárki komolyan venné...

2014. nov. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egy amerikai multi magyar kirendeltségén dolgozom. Itt előmenetel szempontjából fontos az Msc, mert enélkül csak a legalsó officer posztot töltheted be, nem lehetsz csoportvezető. A fizetésed kevesebb lesz az elején a tapasztalat hiánya miatt, de az előléptetésekhez szükséges minimum munkaviszony két évvel kevesebb az Msc-s fejlesztőknek.


Előtte viszont egy 50 fős magyar cégnél voltam, ott kb. senkit nem érdekelt a papír.

2014. nov. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
46%
Az értelmes cégek nem veszik figyelembe. A magyar felsőoktatásban nem sok hasznos dolgot tudsz tanulni informatika területén.
2014. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt azért nem jelenteném így ki, MSc-n pont, hogy már vannak értelmes dolgok.

Elosztott rendszerek, vagy mesterséges intelligencia, stb.

2014. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban vannak, de nem ér meg 2 évet, inkább megtanulod egy cégnél élesben, vagy levelezőn ha annyira érdekel.
2014. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!