Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő élete többet ér, mint...

Egy nő élete többet ér, mint egy férfié?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert pl. egy hajóbalesetnél a nőket szabadítják ki előbb, vagy aki a migránsoknak segíteni akar, nagyrészt a nőknek ad ételt/italt.


Csak én gondolom úgy, hogy az lenne a helyes, ha ugyanannyit érne mindkét nem képviselőinek az élete?



2015. szept. 4. 18:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
24%
77-es már ne is haragudj, de a nők tudtak volna harcolni az emancipációért, de nem tették, és azt is egy férfi csoport oldotta meg, hogy segítsék őket. Gondolod, hogy a 2 nem közül a birkábbik fog érvényesülni? Egyenlő mindkét nem, persze, de lássuk be, hogy férfiak nélkül a nők nem tudnak érvényesülni. Egy marhát nem tudnak leütni, egy disznót nem tudnak kivégezni, nincs erejük egyrész, másrészt azt sem tudják hogy kell. Vadászni főleg nem. A férfiak sem érnének semmit a nők nélkül. Ők sem tudtok szaporodni, a nők sem. Az meg megint más, hogy spermabank, mert te sem tudhatod milyen nemű gyereked fog születni, a fiú, akkor máris nincsenek kihalva.. vagy tán megölnék? Akkor csak gratulálnék.
2015. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

Maga a kérdés egy nagy általánosítás.

A válasz nagyon egyszerű: fajfentartás. A nő tud még utódot hozni, ha csak a férfiak élik túl nem lesz (annyi) utánpótlás.

Nekik kell több esély a túléléshez.


Nincs idő dönteni, ki élje túl, ki ér többet. Nem kérdezik meg sem a vagyonod, sem az IQ szinted.


Amúgy nincs olyan, hogy ki az értékesebb. Egyik sem lenne meg a másik nélkül.

Nyilván más alapja van az érték szintű összehasonlításnak. Nem az, hogy a hajón ki élvez elsőbbséget a mentőcsónakba szálláskor.

2015. szept. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
26%

A nők gyengébbek, mint a férfiak. Kevesebbet bírnak ki, emellett több testi terhet viselnek. Öltözködésük jobban korlátozza őket: szoknya, magassarkú, ezek miatt nehezebben mozognak. (Migránsok esetében: jobban be vannak burkolva, ami a melegben igen kényelmetlen is lehet. Lehet, hogy éppen görcseik vannak, vagy terhesek, szóval mindenképp megerőltetőbb nekik, mint egy férfinak. Amúgy kevésbé valószínű egy nőnél, hogy átszivárgó terrorista, ami egy férfi esetében valós lehetőség.)

Egyébként az emberi jóérzés is azt mondja, hogy előbb a gyengébbeknek segítünk, aztán jönnek az erősek.

Neked nincs anyád, húgod vagy nővéred? Ki nevelt eddig? Vagy apád nincs?

Na mindegy, még mindig jobb, hogy megkérdezted!

Valami illemtankönyvet vegyél ki a könyvtárból! Sok hasznos dolog van benne a hétköznapok helyes viselkedéséről, a jobb könyvekben magyarázattal. Szükséged lesz rá.

2015. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
#8 pont ezért kell több nő és kevesebb pasi a túléléshez.
2015. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%

Ha így van és az egyszerű evolúciós okát nézzük akkor:

Egy nőnek 9 hónap kell egy gyerek kihordásához, míg egy férfi akár óránként gyárthatja a gyermekeket.


Én úgy vagyok vele hogy a legtöbbet és a legkevesebbet is a férfi élete éri.

Mert egy nagyon szegény és buta nő aki semmihez nem ért elmehet örömlánynak.

Nézzük mondjuk thaiföldet.

Viszont a nagy uralkodók mindig férfiak voltak, a világ leggazdagabb emberei férfiak, a politikában is minimális a nők száma.

2015. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Szerintem meg etikailag elfogadhatatlan azt mondani, hogy az egyik nem többet ér.
2015. szept. 4. 19:09
 17/28 anonim ***** válasza:
64%

Jaj már... :D

Nem értékesebbek, csak tudod a férfiak strapabíróbbak(nak kellene lenniük), mint a nők. A nők a gyengébbik nem. Bár ez már kezd megváltozni...

Viszont ebbe már ne lássatok bele ilyen férfiak ellen irányult terrorcseményeket. :D

Mostanában egyre több férfi nyafog, hogy nincsenek jogaik, stb .. A nőknek évezredeken keresztül nem volt... És most sincs több, mint a férfiaknak, nem is lesz (ami nem baj, merr egyenlőknek kellene lennünk), úgyhogy meg lehet nyugodni. :D

2015. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
17: Nincsenek többletjogaik a nőknek? Akkor az mi, hogy jóval hamarabb mehetnek nyugdíjba?
2015. szept. 4. 19:13
 19/28 anonim ***** válasza:
8%

Én nem értek egyet a megkülönböztetéssel. Se azzal, hogy többet érnek, se a hamarabbi nyugdíjjal. Annyival többet kell segíteni egy gyengébb embernek, amennyivel gyengébb. Nyilván a nők nagy része gyengébb az átlag férfinál, de a férfiak közt is van, aki gyengébb, akár testalkatilag, akár mert beteg.


A "fajfenntartáshoz kevesebb férfi is elég" érv technikailag helyes, de most, amikor hétmilliárd ember van a földön, szerintem nem túl aktuális a kihalás miatt aggódni.


Menekültek közül én is inkább a nőkhöz mennék oda, főleg ha kisgyereke is van, de ennek is megvannak az okai, főleg kulturális; a férfiak bármilyen nemű segítővel szóba állnak, a nők félénkebbek a férfiakkal, így egy női segítő inkább rájuk fordítsa az idejét. Plusz egy konzervatívabb kultúrából érkező szingli férfi lehet, hogy kezdeményezésnek értelmezné, ha egy nő odamenne hozzá. De mindez egyelőre elmélet, mert jelenleg külföldön vagyok, csak hazautazásom után tudok menni önkéntesnek, addig nem :(


A "nők nagyobb segítségre szorulnak, mert magassarkút hordanak" érvet meg hadd ne minősítsem.

2015. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%

Azert, mehetnek hamarabb nyugdíjba, mert ha ok haza ernek a csaladjukhoz, kezdodik a "masodik muszakuk". Ezt kifejtem: Általában a nok vezetik a háztartást:foznek, mosnak, stb. a ferjukre, meg a gyerekeikre (jobb esetben). A ferfiak mé otthon pihennek, max. ha néha elromlik valami vagy cipekednek ha kell. Ezt nem én talatam ki, a szüleim mondtak nekem, amikor rákérdeztem.


13/L

2015. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!