Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő élete többet ér, mint...

Egy nő élete többet ér, mint egy férfié?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert pl. egy hajóbalesetnél a nőket szabadítják ki előbb, vagy aki a migránsoknak segíteni akar, nagyrészt a nőknek ad ételt/italt.


Csak én gondolom úgy, hogy az lenne a helyes, ha ugyanannyit érne mindkét nem képviselőinek az élete?



2015. szept. 4. 18:30
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

19: "Én nem értek egyet a megkülönböztetéssel. Se azzal, hogy többet érnek, se a hamarabbi nyugdíjjal. Annyival többet kell segíteni egy gyengébb embernek, amennyivel gyengébb. Nyilván a nők nagy része gyengébb az átlag férfinál, de a férfiak közt is van, aki gyengébb, akár testalkatilag, akár mert beteg."


Ha jól értelmeztem a válaszodból nő vagy, örülök, hogy létezik olyan nő, aki így látja. :)


"A "fajfenntartáshoz kevesebb férfi is elég" érv technikailag helyes, de most, amikor hétmilliárd ember van a földön, szerintem nem túl aktuális a kihalás miatt aggódni."


Jogos. Abszurd lenne, ha egy férfi szeretne beülni a mentőcsónakba egy hajóbaleset után, és azt mondanák, hogy "Nem, egy nő kell beüljön helyetted, másképp veszélybe kerül az emberiség jövője! Ki fogunk halni, ha te ülsz be, és nem egy nő!!!".



"Menekültek közül én is inkább a nőkhöz mennék oda, főleg ha kisgyereke is van, de ennek is megvannak az okai, főleg kulturális; a férfiak bármilyen nemű segítővel szóba állnak, a nők félénkebbek a férfiakkal, így egy női segítő inkább rájuk fordítsa az idejét. Plusz egy konzervatívabb kultúrából érkező szingli férfi lehet, hogy kezdeményezésnek értelmezné, ha egy nő odamenne hozzá. De mindez egyelőre elmélet, mert jelenleg külföldön vagyok, csak hazautazásom után tudok menni önkéntesnek, addig nem :("


Rendben, de ha mondjuk osztogatnál valamit női menekülteknek, és egy férfi odamenne, és szépen megkérné, hogy neki is adj, akkor adnál?

2015. szept. 4. 19:47
 22/28 anonim ***** válasza:
11%

"Rendben, de ha mondjuk osztogatnál valamit női menekülteknek, és egy férfi odamenne, és szépen megkérné, hogy neki is adj, akkor adnál?"


Persze, hogy adnék, ott már nem számítana, csak magamtól lennék félénk megközelíteni őket.

2015. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
22: Értem, akkor rendben. :)
2015. szept. 4. 20:05
 24/28 anonim ***** válasza:

"Azert, mehetnek hamarabb nyugdíjba, mert ha ok haza ernek a csaladjukhoz, kezdodik a "masodik muszakuk". Ezt kifejtem: Általában a nok vezetik a háztartást:foznek, mosnak, stb. a ferjukre, meg a gyerekeikre (jobb esetben). A ferfiak mé otthon pihennek, max. ha néha elromlik valami vagy cipekednek ha kell. Ezt nem én talatam ki, a szüleim mondtak nekem, amikor rákérdeztem."


Ez sok helyen így van, de a nők korábbi nyugdíja pont nem fogja megoldani a helyzetet. Az én korosztályomban elég gyakori, hogy fele-fele arányban osztják meg a házimunkát, ezt eléggé visszavetheti ez a törvény, mert innentől egy férfi nyugodtan mondhatná, hogy "tiéd a házimunka, szívem, mert hamarabb fogsz nyugdíjba menni". Magyarán kifizetnek valamivel, amit nem kértem, és cserébe köteleznek valamire, amit nem akarok. Nem nagy segítség.

2015. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hát beszéld meg anyukáddal és apukaddal, mit gondolnak a nők korábbi nyugdíjazásáról?

Bár lehet, azonos időben is nyugdíjazni, de akkor a gyerekkel ne várjuk, hogy otthon fog maradni. Hanem elmegy dolgozni és egyre több zabi gyerek lesz akinek közé nincs az etikához, de hivatkozik rá.

2015. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
71%

Azért az jellemző a kommentelőkre, hogy fogalmuk sincs honnan jöttek a menekültek. Teljesen más kultúrát képviselnek, mai napig halállal lakol az a nő, akit megerőszakol valaki, és sikerül túlélnie, követés kap.


Milyen alapon hasonlítható össze ez az európai kultúrával? Sehogy.


De mindegy is, mert ez csak egy lepontozós provokatív topik cél nélkül.

2015. szept. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

A nő ès a fèrfi is ugyanannyit èr...nem tudom ki talàlta ki ezt a baromsâgot...Svèdorszâgban egyre kevesebb èletkèpes sperma van...akkor beszèlhetünk fèrfiszerepről komolyabban is tàrsadalmi szempontból...

A nő hiâba tud szülni, èpíteni struktúràt megteremteni nem tud/ hàzèpítès, kömüvesmunka stb./ fèrfiak nèlkül nincs /fajfenntartàs!

2021. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27 ha muszáj lenne, akkor nő is építene házat, legfeljebb kisebb kövekből, a fajfenntartáshoz meg egyformán kell mindkét nem, fölösleges versenyeztetni őket.
2021. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!