Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lány, aki...

Mit tegyek, ha a lány, aki tetszik nekem, és én is tetszem neki, a barátnője miatt utasított el? :S

Figyelt kérdés

Szóval már régóta tetszik nekem, és szoktunk beszélgetni is, kiderült, hogy nagyon sok közös van bennünk, nagyon jól megértjük egymást, és mindig a szemembe néz, nevet, jól érzi magát velem (találkozgattunk is, persze baráti alapon)... Úgy érzem, egyre többet és többet érzek iránta, már ott tartok, hogy mindig rá gondolok, csak vele akarok lenni, meg akarom érinteni, meg akarom csókolni... hevesen ver a szívem, ha meglátom... És ezt nemrég be is vallottam neki.


Ő erre azt válaszolta, hogy hasonlóan érez, de ott van a barátnője, akinek állítólag régóta tetszek, és nem akar kiszúrni vele azzal, hogy összejön velem. Igazából ezt rosszul írom le, mert nem így mondta: hanem azt mondta, hogy a barátnőjének én már régebb óta tetszek, és náluk alap az, hogy egymás pasijelöltjeire nem hajtanak rá.


Minden, ami ezután közöttünk kialakult, később történt, de a barátnőjének még mindig tetszek, ezért nem akar vele kiszúrni.


Most mit kezdjek ezzel? Teljesen ki vagyok akadva. A lány azt mondta, hogy ő is szenved ettől, de nem akarja a legjobb barátnőjét megbántani. Nem tudná ezt vele megtenni, mert ősidők óta legjobb barátnők stb. :S De engem bánt, hogy őt többre tartja mint engem...


Mindketten gondolkodunk, hogy mit tegyünk, mert mindketten akarjuk is egymást. És igazából én legszívesebben haragudni szeretnék rájuk, de erre a lányra nem tudok, mert olyan különleges, olyan fontos nekem... Még soha nem éreztem ilyet senki iránt, olyan, mintha megtaláltam volna az igazit. Mit tegyek? Pár napja megpróbáltam, hogy "besértődök", és azt írtam neki, hogy ha fontosabb a barátnője, akkor hagyjuk... De erre felhívott sírva, és bevallotta, hogy ő is szeret. De értsem meg, hogy a barátnője lelki roncs, mert 2 éve halt meg az anyja és szeretethiánya van stb., és ő a legeslegjobb barátja, nem tudná "elárulni". Erre azt feleltem, hogy akkor pár napig ne beszéljünk, gondolkodom a dolgon.


Most mi a fenét kezdjek ezzel? :S :S



2015. szept. 5. 01:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
mekkora paraszt vagy, te jó ég :D még szép, hogy fontosabb neki. már megbocsáss, de eleve miféle reakció az, hogy besértődsz? kisgyerek vagy talán? nyilván, ha már ilyen régóta ott voltak egymásnak, nem akarja egy ilyen húzással tönkretenni a kapcsolatukat, akkor sem ha a barátnője megértené, mert tudná, hogy az neki rosszul fog esni. ti pedig nemrég kezdtetek csak el találkozgatni, akkor most dobjon el egy már régóta tartó barátságot? nyilván ez neked is ugyanúgy kérdéses lenne, ha egy haverod által kiszemelt nőről lenne szó. a tanácsom pedig, hogy ha valóban tetszik ez a lány és akarsz tőle valamit, légy türelmes. amennyiben nem kefélni akarsz vele, a barátságotok ugyanúgy erősödhet, kiismerhetitek egymást, eldöntheted hogy nem-e csak valami fellángolás volt-e amit most iránta érzel, illetve ő is megbizonyosodhat efelől. ha valóban komoly lesz a helyzet és már ő is biztos lesz a dologban, hidd el, hogy lépni fog magától is, ez elkerülhetetlen lesz. addig pedig ne verd a pcsád, mert nem áll jól.
2015. szept. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1, most minek kell sértegetni? Egyébként pedig évfolyamtársaim mindketten egy gimiben, és azt elfelejtettem leírni, hogy a másik lány (tehát akinek "tetszek") soha nem mutatta semmi jelét ennek, szinte nem is ismerem, szóval az én szempontomból igenis zavaró a dolog, minek kéne arra tekintettel lennem, akihez semmi közöm nincsen?


Csak a lány érzéseire vagyok tekintettel, aki nekem tetszik, vagyis hogy ő nem akarja a barátnőjét megsérteni. Ezt megértem, ezért is mondtam, hogy gondolkodom a dolgon. Nem sürgetem és semmi. Úgyhogy nem értem, hogy most miért is lennék én paraszt? Inkább ők hoztak engem olyan helyzetbe, amire nem számítottam. Szerelmet vallok a lányba, erre azt feleli, hogy "bocsi, de nem lehet egyelőre semmi, mert a barátnőmnek is tetszel". Naná, hogy nem fogok örömködni ezen...

2015. szept. 5. 02:12
 3/16 A kérdező kommentje:
*lánynak
2015. szept. 5. 02:14
 4/16 A kérdező kommentje:

És azt is becsülöm Benne, hogy őszinte volt legalább, és nem kezdte el húzni az agyam mindenféle hülyeséggel, hanem megmondta kerek perec, hogy mi van. És lehet, hogy ez szemét húzás volt tőlem, amikor megírtam, hogy ha fontosabb a barátnője, akkor hagyjuk (lehet, hogy tényleg kicsit hisztis dolog volt, de inkább elkeseredettségből írtam, mert basszus napokig nem ettem, mielőtt szerelmet vallottam, annyira féltem, hogy ő nem így érez... és ami történt, arra álmomban nem számítottam volna). De amikor felhívott sírva, akkor az igenis jól esett, mert tudom, hogy azért én is fontos vagyok neki. Pont ezaz, ami miatt nem akarom elveszíteni.


És légyszi, aki most sértegetni akar, hogy szemét tahó vagyok, inkább ne írjon, tudom, hogy nekem is vannak hibáim, de semmire nem megyek az ilyen véleményekkel. Inkább tanácsot kérek, nem kioktatást.

2015. szept. 5. 02:20
 5/16 anonim ***** válasza:
akkor továbbra is áll amit írtam neked, próbálj meg türelemmel lenni. ha szeret, ha nem, amennyiben sürgeted csak azt fogod elérni, hogy még nagyobb nyomás nehezedik rá, és talán pont emiatt fog nemet mondani a végén, mert úgy érzi, hogy két tűz közé került. persze ez is csak egy opció, ennyiből nem tudom megítélni a teljes gondolkodásmódját. a lánybarátságokban mindig vannak ilyen alapszabályok, amikre nagyon érzékenyek, szóval még ha nem is értesz velük egyet, szerintem csak pozitívum lesz a szemében, ha érett férfiként viselkedsz és időt adsz neki, lehet, hogy pont a barátnője által rászorult "kötöttség" érzet miatt fog majd a kapcsolatuk megromlani, és akkor értelemszerűen nyert ügyed lesz. ha meg nem akar veled lenni, akkor is te nyertél, mert legalább nem mutatkoztál gyengének egy csaj előtt, hogy kiverted a hisztit egy ilyen helyzet miatt. nekik sokat jelent ez a "erős férfi" kép, ideál, akármi.
2015. szept. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem értem a sértődést. Azt értem, hogy szereted, és rosszul esik, de azon csodálkozni, illetve felháborodva szóvá tenni, hogy egy embernek fontosabb egy legjobb barát, akit akárhány éve ismer, mint valaki, aki tetszik benki, mondjuk 1 éve... hát nem is értem, mire számítasz. Azt kéne megtudni, hogy a másik lánynak mennyire tetszel. Ha teljesen beléd van esve, az baj, de ha csak tetszel neki, talán még összejöhet a dolog. Mondjuk ez a dolog, hogy az anyukája is meghalt, nyilván nem segít rajtad. De most nem is értem, miért érthetetlen számodra a szituáció. Hogy nem esik jól, az érthető, de komolyan azt hitted, hogy téged választ, aki szinte idézőjelben "idegen" vagy, legalábbis ahhoz képest, hogy a lány mennyire közel áll hozzá?
2015. szept. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én értem a szituációt (hiszen szerintem le tudtam írni), csak nem tudom, mit kezdjek vele :D
2015. szept. 5. 12:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Oké, rendben. De akkor miért sértődsz meg? Mintha ő tehetne róla.
2015. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De én nem sértődtem meg :D Úgy látszik, ezt rosszul írtam le. Mint írtam, bevallottam neki, amit érzek, erre ő mondta, amit mondott.


Erre elkeseredtem, és inkább ezért írtam neki, hogy akkor hagyjuk, nem azért, mert megsértődtem. Így leírva lehet, hogy ez sértődésnek tűnik, de ő sem így fogta fel.

2015. szept. 5. 23:38
 10/16 anonim ***** válasza:

"Pár napja megpróbáltam, hogy "besértődök", és azt írtam neki, hogy ha fontosabb a barátnője, akkor hagyjuk... De erre felhívott sírva, és bevallotta, hogy ő is szeret."


akkor miért játszottad el ha besértődtél? csak azért, hogy megríkasd? tényleg érdemes lenne téged választania egy legjobb baráttal szemben, valóban :/ még csak őszinte sem tudsz lenni vele ezek szerint.

2015. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!