Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Keletiben önkénteskedni...

A Keletiben önkénteskedni 15-16 évesen?

Figyelt kérdés

A barátnőm (16) és én (15) szeretnénk a Keletiben segíteni a menekülteknek.

Van pár kérdésem:

1) Tudtok olyan szervezetet, ahol nem adományok formájában, hanem fizikai munkával lehet segíteni?

2) Lehetséges, hogy 15 évesen segíthetek? Csak januárban töltöm a 16-ot, de szeretnék tenni valamit ebben a helyzetben azon kívül, hogy néha tudok venni vaami sütikét egy-két gyereknek.

3) Lehet ezt iskola mellett végezni? Mindketten gimnazisták vagyunk.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2015. szept. 5. 08:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
27%

Azért óvatosan a keletiben való önkénteskedéssel:


https://www.youtube.com/watch?v=sYMc8vySVNI

2015. szept. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Ha hasznossá akarod magad tenni a társadalom számára akkor adj ruhát a szegényeknek, ossz ételt a hajléktalanoknak, de ilyen divatönkéntes legyél.. A menekültek eldobálják a kaját, meg annyi pénzük van hogy a mekibe esznek csak.
2015. szept. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

Szép dolog segíteni, akárkiről is van szó. Ne foglalkozz a kötekedő rosszindulatú emberekkel akik mindenkit ellenségesnek látnak és provokatív módon támadnak a "hajléktalan" kártyával, közbe tudják hogy azokat is segítik civil szervezetek.


A kezdeményezésetek jó, de sokan vannak kint akik segítenek. Bármennyire is a jó szándék vezérel de ez a helyzet. És nem bántásból de fiatalok vagytok oda még.

De itt az oldaluk és lájkold és figyeld a kiírásokat: [link]

2015. szept. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Először is köszönöm a válaszokat! :)

#1 Láttam a videót korábban is, de nem igazán mondanám azt, hogy félek.

#2 Nem divatból szeretnék oda menni, hanem mert az a legsürgetőbb. A hajléktalan kártya nálam nem nagyon működik, kb. 12 éves koromóta veszek kaját hajléktalanoknak is.

#3 Köszönöm szépen! Igen, láttam már a Migration Aid honlapját, de nem igazán találtam meg, hogy miben (ami nem adomány, mert ugye az inkább a családunk döntése mint a miénk) lehet segíteni, és mennyi idős kortól. Nem tudod véletlenül? :)

#4 Mindenki megérdemel egy esélyt, akár állat, akár ember.

2015. szept. 5. 09:34
 5/27 anonim ***** válasza:

Jószívűek vagytok, és jó a szándékotok is, maradjatok is ilyenek. Mégis azt mondanám, nem 15-16 éves lányok feladata ez. Most a legjobbat azzal teszitek a világnak is, magatoknak is, ha tanultok, elmélyedtek valamilyen tanulmányban és gyakoroltok valamilyen kifejezés-eszközt (írni, rajzolni, színjátszani, énekelni stb) Hosszú lenne kifejteni, hogy miért, de így van. Felnőttként majd így tudtok igazán segíteni, hogy jobb legyen a világ.


"Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:

ez volt a múlt, emez a vad jelen, -

hordozd szivedben. Éld e rossz világot

és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,

hogy más legyen."

Radnóti Miklós

2015. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
37%
Én nem mennék oda. Meg valaki írta már, de a menekültek nem olyan szegények.. kb. mindegyiknél van okostelefon pénz is, meg egy kis kaja is... Ugyanis aki tényleg szegény, az maradt szíriában.
2015. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
33%

Ha szegények lennének nem lenne mindegyiken Eredeti nike cipő,meg póló.Meg 100.000 ft-os telefon...

Hajléktalanokat nem segítik,akiket az ország kitett az otthonaikból,de ismeretlen más országból jövő embereknek meg úgy segítenek mint ha ők hozták volna meg a megváltást.

Van pénzünk ruhára meg kajára,csak gondolom jobb nekik hogy ha más tartja el őket.

2015. szept. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#5 Köszi kedves válaszod! :)

Tanulunk, csak nem szeretünk várni. :D Jó gimibe járunk, a barátnőm pszichológusnak, én pedig kutatóorvosnak készülök. :)

(ui.: Radnótit én is szeretem, nekem a Töredék a kedvenc versem tőle. :) )

2015. szept. 5. 12:51
 9/27 A kérdező kommentje:

#6 és #7:

Ezek az emberek nem szegények, de gondolj bele: amit pénzzé lehetett tenni, azt idáig pénzzé tette, amik maradtak, azoknak okuk van. Egy többhetes gyaloglásra te sem a legolcsóbb cipődet vinnéd, hanem a legdrágábbat, hogy bírja. A telefonuk pedig a kommunikációs eszköz, hiszen ezzel tudnak tájékozódni, információt szerezni, satöbbi. És igenis szükségük van segítségre, mert ezeket már tényleg nem akarják eladni.Ha te lennél az ő helyükben, nem ugyanezt tennéd?

2015. szept. 5. 12:55
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
Naiv vagy még, de ez idővel változhat. Ezek nem igazi menekültek. Aki menekült, az azért menekül, mert nem maradt már semmije, csak ami kenyér, benne, ami rtuha, rajta. Ezek más kategória. Inkább segítsetek idős, betg honfitársaitokon, akármennyire is "ciki" meg "gáz" magyarnak segíteni.
2015. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!