Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire lehet leginkább szükségük...

Mire lehet leginkább szükségük a keletiben ragadt anyáknak, kisgyermekeknek?

Figyelt kérdés

Az ellenszelet és a rosszindulatot most kérem hagyjuk.


Bevallom, menekültellenes vagyok, nagyon is. De ami ott megy, nem tudom elfordítani a fejem. Vidéki vagyok, de ha a közeljövőben úgy alakulna, hogy átutazom a keletin, mire lenne szükségük, amivel segíthetek? Akár egy szendvics, akár egy csomag pelenka, akár egy jó szó.


Egyáltalán hogy látják el ott magukat? Ők bejárnak a városba? Van rá pénzük?


2015. szept. 3. 13:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Ha ennyire adni akarsz, inkább pénzt adj nekik.

Kapták a vacak bezacskózott 5ft-os kenyeret, ki is dobták.

Nem az állam segélycsomagjain, hanem a saját vagyonukból élnek.

A pénzt tényleg arra költhetik amire szűkségük van.

2015. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem is pénzt adj.

A kaját, a játékokat eldobálják, szétszaggatják. A pénzből azt vesznek, amit szeretnének, vagy amiről úgy érzik, szükségük van rá.


Ahogy hallom ottani ismerősöktől gyorséttermekbe járnak például, meg vásárolgatnak sokan, tehát sokuknak biztos van valamennyi pénzük, de nyilván nem végtelenek a forrásaik.

2015. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

Önkéntesek mondták, hogy az ételt, szendvicset eldobják, a Keleti környéki Meki, KFC, Burger, gyroszos mind velük van tele. Ezt meg saját szememmel láttam.

Szóval pénzre van szükségük...bár némelyiküknek több van, mint az én számlámon. Esetleg a kisgyereknek szánt rágcsát elfogadnának. Meg tisztálkodószert, akár egy nedves babatörlő szerintem hasznos lehet.

2015. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Vagy igazából mittudomén mi hasznos az olyan embereknek, akiknek teljesen megfelel, hogy a saját szemetükön fetrengjenek és arra nem hajlandóak, hogy a kijelölt helyekig, vagy kukákig elvigyék a szemetet...
2015. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Németeknél pelenka, popsitörlöt osztogatnak rögtön. Ès nyers gyümölcsöket, mint alma, narancs, banán...


A romlandó dolgokkal pont ez a baj. Megkapják este de hütö nélkül másnap 40 fokba egyék meg?

2015. szept. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Szörnyű ebbe belegondolni, nem csoda, hogy ilyen mértékű ellenszenvet váltanak ki mind a fővárosiakból, mind itt vidéken (ahol megjegyzem a legközelebbi menekülttábor is vagy 120 km).


Bár bennem valahogy megmarad a gondolat, hogy csak van ott kivétel is, aki szolidabb és pedánsabb, esetleg jobban spórol és megeszi, amit kap.


Mindenesetre köszi a válaszokat, akinek van javaslat, véleménye persze jöhet még.

2015. szept. 3. 13:54
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ha a kajat eldobaljak, de a mekire van penzuk, akkor minek adnal nekik plusszban? Mo-n belul eheznek, te meg ezeket istapolnad? Van egy csomo magyar neni bacsi az aluljarokban, akik altalaban arulnak vmit. Segits azokon inkabb.
2015. szept. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

azt javaslom hogy figyeld őket egy darabig. ha látsz olyan anyát a gyerekével akire tényleg ráfér a segítség,mert látszik hogy jól bánik a gyerekkel és normálisak attól kérdezd meg van -e szükségük valamire.

de azokra akik randalíroznak meg szemetelnek és szidják a magyarokat, én nem adnék semmit. de aki tényleg kényszerből van itt,meghúzza magát,úgy viselkedik ahogyan illik,attól nem sajnálnék kaját vagy popsitörlőt stb.

de pénzt biztosan nem adnék.

2015. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

https://www.youtube.com/watch?v=sYMc8vySVNI


ha segíteni akarsz akkor ne menj a közelükbe mert betámadnak ahogy ezt a fickót is.

2015. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Atyaúristen. Oké, nem mondom, hogy mind ilyen, de én sajnos úgy látom, hogy a többség igen.


Szegény egyest meg pontozzátok fel, mind ugyanazt írtuk végül is...

2015. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!