Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyesek miért olyan népszerűek...

Egyesek miért olyan népszerűek (Facebookon)?

Figyelt kérdés

Fiatal, sokak által szépnek mondott, vékony alkatú lány vagyok, 22 éves. Könnyen tudok kapcsolatot teremteni másokkal, szeretek segíteni mindenkinek az ügyes-bajos dolgai megoldásában (ezzel is foglalkozom), és rengeteg emberrel vagyok jóban. A munkatársaim is kedvelnek, meg vannak elégedve a munkámmal, máshol is beajánlanak.

Divatosan öltözködöm, sminkelek, noha nincs műszempillám, nem járok szoliba stb.

Őszintén szólva rosszulesik, hogy másokat sok tekintetben többre tartanak, főleg a férfiak. A mások alatt nemcsak a műlibákat értem, hanem sok mindenkit még, a magamutogatóktól kezdve az össze-vissza lefekszem mindenkivel típusúakat is, akikről ráadásul tudják is, hogy ilyenek. Ők kapnak 90 születésnapi köszöntést, én 60-at. Lájkoknál ugyanez. Mondhatjátok, hogy egy odadobott jókívánság nem ér sokat, erre én azt válaszolom, hogy akkor nekem meg még ennyi sem jár ezek szerint...

És ezzel nem arra célzok, hogy nem kellek a férfiaknak, mert lennének jelentkezők, de bánt, hogy a neten mégiscsak az jön le, hogy én nem érek annyit, mint sokan mások.


2015. szept. 9. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

A Facebook-on KÍVÜL van az IGAZI élet, ott kell a legtöbbet kihozni magadból és akkor leszel sikeres.


Majd rájössz, hogy a legtöbb tényleg csak magamutogatás, a fotókon minden jó, tökéletes kapcsolat, család, de a valóságban minden romokban hever.


Nem rég volt a 15. éves érettségi találkozónk.

Döbbenetes volt, hogy akik a FB-on a legmenőbben, azok a valóságban a legjobban szánalomra méltók (ugye az alkohol jó oldószer, egy idő után szépen elmondanak mindent).

Azok, akik meg nem a FB-on élik az életüket, a valóságban meg jól elvannak, ház, család, vállalkozás, stb.


Meggyőződésem, hogy a lájkolók is ilyenek.

Mint oly sok helyen az életben, itt sem a mennyiség, hanem a minőség számít.

Inkább legyen 4-5 lájk olyan embertől, aki valamiért fontos nekem/felnézek rá/adok a véleményére/stb., mint 100 olyantól, aki csak unalmában kattintgat vagy egyszerűen csak meg akar dugni.

2015. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Nehogy már a lájkok mennyiségében mérd meg, hogy mennyire vagy jó! A népszerűség egy dolog, a barátság egy másik.

Ha a 90 lájkot kapó nő szerinted liba, lefekszik fűvel-fával és magamutogató, akkor miért akarsz hozzá hasonlítani? Elmondanám, hogy hacsak a pasik nem totál sötétek és maguk is magamutogatók, akkor ők is csak nevetnek a mások gázos bulifotóin meg csücsörítős képein és kb holnapra nem is emlékeznek rájuk.

Nem is értem mire jó ez a lájkvadászat. Csak az unatkozó és sekélyes emberek érnek rá amúgy is egész nap telefont nyomogatni. Nekem is van több száz ismerősöm facen, ebből kb 40-50 köszöntés érkezik a szülinapomon, de nem esik rosszul, mert nem is érdekel. Ők akik igazán gondolnak rám, a többivel évek óta nem is találkoztam vagy beszéltem, csak ott vannak.


A férfiak érdeklődését se mérd a lájkokban, inkább a minőségre törekedj a mennyiség helyett. Lehet a 60 lájkolóból pasiból egy sem ér egy hajítófát sem.

2015. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Az idióta hülyeségeiktől olyan népszerűek, de olyannyira hogy az már közröhej.
2015. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, ennyire érdekel a facebook?

Nekem a legtöbb képemen max 10-20 lájk van(max 30), de magasról teszek rá, az se érdekelne, ha senki se lájkolna, meg amúgy is csak ritkán rakok ki bármit is. A szülinapi köszöntéseknek meg semmi jelentősége nincs a facebookon, vannak olyan emberek akik minden fb. ismerősüknek írnak(még ha konkrétan nem, vagy alig ismerik az illetőt), nálam amúgy is be van állítva, h ne lehessen írni az idővonalamra, szóval, ha valaki fel akar köszönteni, az tegye meg üzenetben, vagy hívjon fel telefonon.


Amúgy az, hogy ki mennyit ér, nem a facebook profil alapján fog eldőlni, egy csomó embernek egyáltalán nincs is facebookja. Meg olyan lányt is ismerek, akinek 5000 ismerőse van, minden képén 500 lájk, de valójában egy barátja sincs, csak bejelölt több 1000 kínai meg arab férfit, és azok csorgatják rá a nyálukat, minden tetves pózolós képét bekedvelik. Szóval nem minden az aminek látszik.

2015. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a 90 lájkos embernek egy csomógyíkarc ismerőse van, aki minden közösségi életét a fészbukon éli. Neked meg lehet, hogy olyan ismerőseid vannak, akik nem egyfolytában a neten kukacoskodnak, hanem van valós nemvirtuális életük. Akkor Te minőségileg előrébb vagy, ég ha mennyiségileg nem is.

Tedd a szívedre a kezed, a 60 szülinapi köszöntés közül valószínűleg 15-20 jön az érdekes és értékes emberektől, a többi csak jöttment, töltelék. A 90 lájkos embernek szintén, 15-20 a közeli ismerőse, csak neki a salakja több.

De ha számodra is a lájkok száma valami értékmérő, akkor ébredj fel, mert nagyon el vagy tévedve. A fecebook egy érdektelen, haszontalan időtöltés, csak sajnos nagyon addiktív és főleg nem tükröz valós értékeket. Tessék róla lejönni.

ps.: boldog szülinapot, remélem segítettem.

2015. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!