Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan gyerekről aki azt mondja az orvosnak hogy beteg és kiírja?

Figyelt kérdés
1 hétre kiírja közben kutya baja az iskolában meg azt mondja hogy betegség miatt hiányzik.

2015. szept. 10. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen csinálja, akkor az elég nagy baj. Ha egy évben csak egyszer-kétszer, akkor az belefér, én is csináltam ilyet és még sokan mások.
2015. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is csináltam ilyet. Van amikor már nagyon kell. Egyszer egy évben belefér.
2015. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha minden hónapban?Lehet belőle baj?
2015. szept. 10. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Megvan a maximum, amennyit hiányozhatsz. Ha azt túlléped, akkor ismételned kell az osztályt.


Egyébként én egy tanévben általában 4-5 hetet hiányoztam így. Bár én valóban sokat voltam beteg.

2015. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ugy tudom 200 óra és akkor bukás. Ez most is így van?
2015. szept. 10. 20:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a tanuló igazolt és igazolatlan mulasztása egy tanévben együttesen meghaladja:


- a 250 tanítási órát,

- a szakmai elméleti tanítási órák 20 %-át,

- egy adott tantárgy tanítási óráinak 30 %-át,


és emiatt teljesítménye a tanítási év közben nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen. Ezt a nevelőtestület akkor tagadhatja meg, ha az igazolatlan mulasztások száma meghaladja a 20 tanítási órát, és az iskola eleget tett az értesítési kötelezettségének. (Az osztályozó vizsga megtagadása azt jelenti, hogy évet kell ismételnie.)


Ha a tanuló mulasztásainak száma már az első félév végére meghaladja a meghatározott mértéket, és emiatt teljesítménye nem volt érdemjeggyel minősíthető, félévkor kell osztályozóvizsgát tennie, egyébként az augusztusi javítóvizsga-időszakban.


20/2012 (VIII. 31.) EMMI rendelet és a szakképzési törvény

2015. szept. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!