Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan "kell" viselkedni egy...

Hogyan "kell" viselkedni egy esküvőn?

Figyelt kérdés

Ciki vagy sem de 22 évesen még sosem voltam egyetlen esküvőn sem.Meg se vagyok keresztelve,templomban is talán egyszer jártam kiskoromban.Tehát ilyen szempontból nem vagyok vallásos,meg is van a véleményem a vallásokról,de ettől függetlenül én is hiszek valamiben.


Most hivatalosak vagyunk egy ismerős esküvöjére a párommal.Tudom hogy hülye kérdés,de van valami hivatalos etikett az esküvön?Először egy templomi szertartás lesz,református templomban majd szállodában lesz a lagzi.

Ruhával kapcsolatban tisztában vagyok,nem lehet fekete,fehér se piros.Templomban illik valamit a vállamra teríteni ha pánt nélküli ruhában leszek?

Ha belépek a templomba kell valamit csinálnom?

Egyáltalán nem vagyok vallásos,természetesen tiszteletben tartom ha valaki az,de akkor nekem is kell majd keresztet vetnem ha belépek?Vagy belenyúlni a szentelt vízbe?Vagy bármi egyéb?

A vicc az hogy párom és családja pedig vallásosak :)


Lakodalomban szokott lenni valami szokásos rituálé,hogy ezt így vagy úgy illik?


Elnézést a sok buta kérdésért,de nem szeretnék beégni. :)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)

22/L


2015. szept. 10. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nászajándékot előző este adjátok oda, számítsatok rá, hogy megkínálnák titeket.

Világoskék ruha se legyen rajtad. Küszöbre nehogy rálépjetek. Legyetek elegánsak, válladat nem kell eltakarni.

Én falusi lagzikban voltam, ott volt bokrétapénz. Ezt a férfiak bedobják egy kosárkába, és kapnak egy kis bokrétát, amit a ruhájukra tűznek.

Keresztet vetni meg ilyeneket nem kell, ha nem vagy vallásos.

Ha az esküvőn elkezdik verni a kanállal a poharat vagy tányért, csináljátok ti is, a vőlegénynek ekkor meg kell csókolnia a menyasszonyt.

Menyasszonytánchoz mindenképpen kell bedobni pénzt.

2015. szept. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Én falusi lakodalmakba "járok". Nem vagyok vallásos, nem szoktam a templom-ruha dolgon aggódni. Nem szoktam keresztet vetni belépéskor, sem a vízbe nyúlni (amúgy is az olyan hideg!! :D ), közös imádságkor viszont igen, hogy megadjam a tiszteletet a párnak.

Lakodalomban nálunk menyecsketánc szokott lenni, hasonló, mint máshol a menyaszonytánc. A nászajándékokat mi előző este adjuk oda, szokott nálunk lenni ilyen elő vacsora és ott, de a pár biztos mondja nektek, hogy azt mikor tudják átvenni.

Nálunk a ruha színét nem szokták túl komolyan venni, de fehéret nem szoktam felvenni, feketét se sokszor.

2015. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!