Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 19-20 évesek! Lenne hozzátok...

19-20 évesek! Lenne hozzátok pár kérdésem, a hétköznapjaitokkal, az életetekkel kapcsolatban. (? )

Figyelt kérdés

1. Kikkel laktok? A szülői házban? Vagy koleszban? Párotokkal, barátaitokkal? Ha ezek közül valamelyik, akkor albérlet vagy saját ingatlan?

2. Mit csináltok jelenleg? Munka, egyetem, főiskola, szakma?

3. Mit végezetetk el eddig? Érettségi, szakma, nyelvvizsga, jogosítvány, bármi ilyesmi?

4. Van párkapcsolatotok? Ha igen, mióta, és mennyire ítélitek meg komolynak?

5. Milyen a társasági életetek? Barátok, haverok? Milyen gyakran jártok el szórakozni, és ez mit jelent számotokra?

6. Mik a terveitek a követekző pár évre? Miket szeretnétek elérni?

7. Mik a hobbijaitok? Sport, zene, olvasás, barátokkal lógás, számítógép, bármi amit csinálni szerettek?

8. Elégedettek vagytok e jelenlegi életetekkel? Melyik részével igen, melyik részével nem? Min szeretnétek változtatni?

Tudom, hogy ez kicsit sok kérdés, de hálás lennék ha legalább pár szóban mindegyikre válaszolnátok.



2015. szept. 13. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyedül(kb, a szüleim havonta egyszer kétszer meglátogatnak)

2. Egyetem

3. Érettségi

4. Nincs

5. Számomra megfelelő. Nem járok bulizni, de egy színházat, mozit, lanpartit sosem utasítok el

6. Befejezni az egyetemet, közben pedig ezer meg egy kisebb projektet befejezni(mérnökhallgató vagyok)

7. Olvasok, sorozatokat nézek, programozok, barkácsolok

8. Alapvetően elégedett vagyok vele, messze nem tökéletes, de nekem tetszik. Egy barátnőnek örülnék, de kétlem, hogy a közeljövőben lehetséges lesz számomra egy párkapcsolat fenntartása(tanulmányaim és a személyiségem miatt)

2015. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1.: Szülővel (egészen pontosan anyámmal). Elköltöznék, de egyelőre nincs annyi jövedelmem, hogy elköltözhessek, ahhoz meg pláne nem, hogy meg is éljek belőle.

2.: OKJ-s szakma. Sose gondolkodtam egyetemben, mivel csóró származású lévén időpocsékolásnak tartottam, úgy értem, inkább tanulok szakmát, dolgozok, és szép lassan kirepülök.

3.: Idén érettségiztem, egy középfokú angol nyelvvizsgát minimum szeretnék letenni, de anyagi okokból kifolyólag még ez sem valósult meg.

4.: Nincs. Ezen a téren egy elég szerencsétlen alak vagyok, plusz sokszor csalódtam, és már-már kiábrándultam a lányokból (nem került homok a gépezetbe, csupán nem akarok kapcsolatot).

5.: Ritkán járok el, ha mégis, a tábortüzes/kellemes hangulatú összejöveteleket preferálom a pávákkal és egyéb lényektől zsúfolt dizskók helyett. Túl sok barátom nincs, viszont nemrég találkoztam egy kis társasággal, aminek tagjaival igéretes barátságok köttethetnek, remélem.

6.: A szakma legfőképp, az angol középfokú nyelvvizsga, illetve van egy "álmom" is, mégpedig az, hogy nyomtatásban megjelenjen egy regényem/novellám.

7.: Olvasás, rock- és metal zene, írás (ahogy az előző pontban már utaltam rá), filmek, anime, rajzolás, fordítás (több nem jut eszembe).

8.: Őszintén szólva nem vagyok elégedett, illetve változó, de javarészt pesszimistán látom az életemet. Szeretnék viszonylag sikeres lenni, szeretném megmutatni azoknak, akik kiröhögtek engem, kibeszéltek a hátam mögött, lenéztek engem, hogy igenis képes vagyok kitörni, megvalósítani valamit, ami büszkeséggel tölthet el, képes vagyok valóra váltani az álmaimat. Habár a jelenlegi helyzetemből ez kilátástalannak tűnik, igyekszem munkálkodni ezen az "önmegvalósítás" dolgon, még ha alkalomadtán magam alatt vagyok is, és nincs, ami okot adhatna az életre.


Azt hiszem, nagyjából kielégítő válaszokat adtam :)

2015. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. Egyik barátommal, albérletben.

2. Egyetem

3. Érettségi, nyelvvizsga (középszintű angol), jogosítvány (B, A2)

4. Nincs

5. Van néhány barátom, ritkán járok el szórakozni.

6. Elsőre végigcsinálni az egyetemet bukás nélkül.

7. Motorozás, számítógép, film nézés, olvasás

8. 4.-es ponttal nem vagyok elégedett, nem is volt még kapcsolatom.

19/f

2015. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

20 éve vagyok, tehát aktuális, mellesleg lány. Ha érdekel a nevem, azt is gond nélkül elárulom: üdv, Timea vagyok.


1. Szüleimmel élek, Nagyváradon. Albérletre jelenleg nem futja, de meg is tiltották addig, mig nem lesz rendes keresetem rá. Jelenleg Angliában lakom, október 4-ikén megyek innen haza, már a hócipőm is kivan az ittléttel, de hát azt mondják, amit megfőztél, azt edd is meg.

Egy családnál lakok, külön szoba.


2.Én jelenleg Angliában dolgozom, au pair-ként (aki nem tudná, babysitter-t jelent). Egy 4 éves fiúra vigyázom. Mint mondtam, október 4-ikén megyek haza. Persze másodéves egyetemistaként fogok hazatérni. Hurrá....


3. Érettségi, jogositvány.


4. Van párkapcsolatom, kb 7 hónapos már, ha nem több, nem számolom. És igen komoly vele a szándékom, hacsak nem k*rom el ezt is mint a többit :)


5. Vannak haverok, barátok az életemben, akikre nem igazán érzem hogy bármikor tudok számitani, de már megszoktam. Igen, velük néha kiruccanunk mikor nincsenek elfoglalva a pasijaikkal.


6. Szeretnék végre egy rendes és kiegyensúlyozott életet, mert amiben jelenleg élek az egy nagy vicc és már elegem van belőle.


7. Hobbim volt régen barátokkal lógás, mig meg nem ismertem a barát szó igazi értelmét (szarkazmus). Utána már általában otthon kuksoltam, vártam a nemlétező csodát az életembe. Utólag rájöttem hogy én kell tegyek érte.

Úszni nagyon szeretek, és az állatokkal foglalkozni.


8.Nem vagyok elégedett, főképp azért mert tisztában vagyok vele, hogy valahol én rontottam el, és azóta sem tudom megjavitani.

Bizom a jövőben, a kemény munkában és abban hogy egyszer mindnek meglesz a maga gyümölcse.


Örülök hogy segithettem!


Üdv, további szép estét,

Timi.

2015. szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

(18 éves vagyok, ha ez még belefér (első éves egyetemista))


1. A szüleimmel otthon.

2. Egyetemen vagyok elsőéves.

3. Érettségi, felsőfokú nyelvvizsga németből, és középfokú angolból.

4. Van barátom, novemberben lesz 2 éve, és teljesen komolynak gondolom, később a férjemnek és a gyerekeim apjának szeretném tudni.:)

5. Volt egy kis zűrzavar, de vannak barátaim, a középsulisokkal viszonylag régen találkoztam, de tervben van, és lettek újak is, velük az egyetem miatt minden nap találkozunk.

Mostanában bulizósabb időszak volt, mert gólyaprogramjaink voltak, így előző héten szinte minden nap mentünk valahova, most szerintem kb hetente-kéthetente megyek maximum. Leginkább annyit jelent majd, hogy megiszunk páran egy sört, és beszélgetünk. (Illetve ha elmegyünk valakivel pl. sütizni egyet, az szórakozásnak számít?)

7. Sajnos nagyon kevés idót hagyok ezekre a dolgokra, mert sokszor értelmetlenül elszámítógépezem az időt, de egyébként szeretek olvasni, alkotni, kézműveskedni, sötni/főzni/kotyvasztani, barátokkal lenni.

8. Kicsit félek leírni, de tulajdonképpen abszolút, főleg, ha így folytatódik tovább. Sajnos elvesztettem a legjobb barátaimat (legalábbis akiket annak hittem), és mivel szinte mással nem is foglalkoztam addig rajtuk kívül, ezért eddig eléggé magányosnak illetve inkompetensnek éreztem magam ezen a téren. Most viszont ahogy megismertem sok új embert, és remélem barátokat is találtam, illetve pár régebbi emberrel, akivel jóban voltam szorosabbra fűztem a viszonyt, úgy érzem, hogy most minden rendben van és lesz.:)

Egyébként a párkapcsolatommal abszolút elégedett vagyok, mert bár vannak vitáink, nagyon szeretjük egymást, és megtaláltam a legjobb fiút, akit csak találhattam, a céljaink közösek, és előremutatóak.

Az egyetem egyelőre megy, mivel gyakorlatilag semmilyen számonkérés nem volt, amin meg látom hogy nehéz lesz, arról tudom, hogy másnak is az lesz, majd segítünk egymásnak, és összehozzuk. Azt tanulom, amit szerettem volna, és vannak céljaim, még ha tudom is, hogy elég kicsi az esély rá, hogy pont az jöjjön össze, amit kitaláltam.

A szüleimmel jó a kapcsolatom, és szeretem őket, talán egyedül attól féltem őket, hogy mi lesz velük, ha most majd egy éven belül én is, és a bátyám is "kirepülünk", elköltözünk otthonról.

Fontosabb dologként amin változtatni szeretnék talán csak azt emelném ki, hogy szeretnék kibékülni azokkal, akivel megromlott a kapcsolatom. Nem feltétlenül szeretném visszahozni ugyanazt, mert nem lehet már szerintem, és talán nem is kell, de az még bánt, hogy nem tudok még teljesen "közömbösen" és szorongás nélkül, a szépre emlékezve visszagondolni.

És őszintén remélem, hogy nem romlik most el minden csak mert leírtam, hogy milyen jó...:D


18/L

2015. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

/előző vagyok/

A hatodik pont kimaradt, szóval:

6. Szeretném időben befejezni az egyetemet, lediplomázni először alap-, majd mesterszakon, olyan teljesítménnyel, hogy ösztöndíjam is legyen. Közben szeretnék egy fél évet külföldön tanulni, de csak akkor, ha ez kivitelezhető úgy, hogy a barátommal együtt menjünk ki. Szeretnék egy éven belül összeköltözni a barátommal, először koliba, majd teljesen külön. Szeretném, ha pár éven belül már mint a vőlegényemről írhassak róla. Később akár már egyetem alatt is, szeretnék egy jó munkahelyet, barátságos környezettel, érdekes munkával, és annyi fizetéssel, amennyiből el tudjuk magunkat látni, és esetleg félre is tudunk tenni. Ez kb 5 év terve, utána meg még a szokásos házasság, gyerekek, stb. következik...

2015. szept. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi a célod ezzel?Miért kérdezed?
2015. szept. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Igazából csak azért kérdeztem, mert én is 19 vagyok, és kíváncsi voltam mások ilyenkor "hol taratnak" az életben. Szerintem ez az a korosztály ahol a legnagyobb szakadékok vannak az emberek életstílusai között. Van aki még teljes gyerek státuszban él otthon, van aki már a saját családját tervezi, van aki tanul, van aki dolgozik, van aki mindkettőt, van aki csak bulizik bele a világba. A kíváncsiság meg az összehasonlítás miatt kérdzetem ezt.
2015. szept. 14. 20:57
 9/10 anonim válasza:

1. Kicsit több, mint fél éve egyedül lakom, családi tulajdonban lévő lakásban. Előtte másfél évig albérletben laktam egy lakótárssal.


2. Harmadéves egyetemista vagyok, és heti 15-20 órában dolgozom egyetem mellett.


3. Érettségi, két felsőfokú és egy szakmai nyelvvizsga, B-s jogsi.


4. Nincs.


5. Jobbat nem is kívánhatnék :) Van egy 6-8 főből álló baráti társaságom, velük legalább heti 1-2x találkozunk. Általában beülünk valahova fröccsözni vagy sörözni. Csak simán 1-2 barátommal/barátnőmmel is szoktam találkozni hét közben, ilyenkor elmegyünk ebédelni, mozizni stb. Néha a csoporttársaimmal is elmegyek bulizni.


6. Jövő szeptemberben elkezdem a következő szakomat, az utána következő évben meg valószínűleg elkezdem párhuzamosan a mostani szakom mesterképzését is. Utána szeretnék kimenni legalább 1-2 évre külföldre.


7. Heti 3-4x sportolok, szeretek filmeket és sorozatokat nézni, rajzolni, a családommal és barátaimmal lenni és olvasni is.


8. Félig-meddig. A mostani szakomat annyira nem szeretem, úgy érzem, hogy nem tudok kiteljesedni benne és nem is érdekel annyira. De nemsokára diplomázok, és elkezdek egy olyan szakot ami tényleg érdekel. Ezt leszámítva nagyjából elégedett vagyok.

(20/L)


És te, kérdező? :)

2015. nov. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Szülőkkel (vagyis csak anyámmal és a tesóimmal,szülői házban)

2.Készülök egyetemre

3.Érettségi

4.Van,2 és fél éve.Komolyan gondoljuk,jövőre költözünk össze

5.Kevés barát,azok minőségiek,ritkán járok szórakozni,nem igazán szórakoztat.Esetleg haverokkal összeülés-beszélgetés,étterem,ilyesmi.

6.Bejutni az egyetemre,befejezni,munkát kapni,mellette szeretnék megtanulni tetoválni.Vagy utána.

7. Rajz,éneklés,gitározás

8.Mivel még nincs munkám se szakmám ezért még nagyon bizonytalan vagyok,de gondolom amint elindul a folyamat,többet tudok tenni érte. A párkapcsolatommal nagyon elégedett vagyok,úgy gondolom sok korombeli vagy akár idősebb is ilyen kapcsolatról álmodozik,és sajnos nem mindenkinek adatik meg,ezért szerencsésnek érzem magam.

20/L

2017. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!