Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi igénytelen...

Miért van ennyi igénytelen ember Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nálam az igénytelen azt jelenti, hogy nem törődik a külsőjével. Ha kövér akkor miért nem próbál meg fogyni, tenni érte, hogy ne legyen az. Ha túl sovány, miért nem tesz érte, hogy normális alakja legyen?


Én azt sem hiszem el, hogy arra nincs pénze a "szegény" magyarnak, hogy normális ruhákat vegyenek. Undorítónak tartom ami Pesten zajlik.


Munkám kapcsán nagyon sokat utazok, külföldi kapcsolattartó vagyok. Sok helyen jártam, így érvekkel is alátámaszthatom, hogy a magyar nem ad magára. Miért van az, hogy Olaszországban, Angliában vagy bármelyik olyan országot sorolhatnám most amerre húzni akarunk (legalábbis kellene gazdaságilag), tudnak valami igényességet felmutatni? Senki ne jöjjön a pénzzel mert nem hiszem el, hogy olcsó ruhákból nem lehet felöltözni normálisan, úgy hogy ne kapjon el a hányinger.



2015. szept. 23. 18:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#8 Szerintem mindenki eleget hallott és tudott meg rólad.
2015. szept. 24. 18:26
 12/17 anonim ***** válasza:
Én meg még mindig nem látom a mesés étrendet:)
2015. szept. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"nem hordanak sportcipőt szoknyával"


Az, hogy te még nem láttál olyat, még létezik.

2015. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
Ja, hogy szerinted csak az kövér vagy az sovány, aki lusta mozogni, vagy lusta enni?:) Én sportos alkat vagyok, de ismerek nagyon kövér és nagyon vékony embereket. Nem mindenki azért néz ki úgy mert lusta... Tudod számos betegség kihat a külsőre... Szegénység idézőjelbe?:D Te hol élsz? Tisztában vagy vele, hogy mekkora a munkanélküliség? Hogy mennyiből kényszerülnek megélni az emberek? Engem személy szerint tőled kap el a hányinger. Biztos nagyon csinosan és divatosan öltözöl, de emberileg egy nulla vagy ilyen hozzáállással. Ha valaki nem tetszik ne nézz rá. Ha megteszed a te bajod.
2015. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én senkitől sem várom el, hogy vagyonokat érő ruhákban járkáljon, de azért mástól az alapvető ígényességet elvárom, ami nem csak a pénzen múlik. Vannak gazdagabb ismerőseim közt olyanok, akiknek van ugyan pénzük, de az ízlésük pócsék. Ugyanakkor van szerényebb ismerősöm, aki viszont nem márkás, de ízléses mégis szép ruhákat hord.


Mellesleg az ún. "igényes" emberek, akik folyton "márkás ruhákat" vásárolnak és fizetnek vagyonokat a márkanév miatt. Míg ugyanolyan mínőségű ruhát sok esetben pl. F&F, H&M, Bershka, Pull&Bear boltokban is lehet kapni olcsóbban. Ők azok akik lehet hogy az öltözködésben "igényesek", de a rendrakásban, takarításban, tanulásban nagyon ígénytelenek. Tehát az igényesség az itt felületes, nem valódi.


Szóval lehet, hogy valaki nem Versace vagy Pradaban öltözködik, de az igyénesség nem itt kezdődik. Az igényesség az belső vágyból jön, ami megnyílvánul abban, hogy mindenből a legjobbat akarja kihozni.

2015. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó vagyok:


A rendetlen emberek alatt az "igényes" embereket értem, akik csak "márkás" dolgokat vesznek, amik mínőségben semmiben sem jobbak.

2015. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
73%

Állításod szerint voltál már nyugaton, Angliában, Olaszországban, Írországban (?). Hát őszintén, szerintem ahogy arrafelé kinéznek az emberek, pl. magassarkú+melegítő, öltöny+sportcipő+roller, plázap*csa stílus, gagyi smink... Ez igényesebb, mint a magyarok öltözködése?


Másrészt viszont nyugaton úgy általánosságban sokkal szebb, ízlésesebb ruhákat lehet kapni, mint Magyarországon. Csak épp az ott élők nem tudják őket normálisan kombinálni. Magyarországon a ruhaboltok 90%-a ugyanazt a gagyi stílust nyomatja, ha bejön egy divathullám, azzal van tele az összes polc, mást nem is lehet venni. Nekem pl. ezek a szűk szárú csípőnadrágok rohadtul nem állnak jól és nem is tetszenek, mégis muszáj megvennem, mert különben egy szál bugyiban rohangálnék, mivel egyszerűen nincs más a boltokban megfizethető áron. Nem lehet egy normálisan kinéző ruhát kapni, csak a legfelső árkategóriában. Külföldön sokkal nagyobb a választék minden árkategóriában, nem véletlen, hogy sokan, akik megtehetik, inkább átjárnak nyugatra a Primarkba vásárolni, vagy ebayről rendelnek kínai ruhát, mert még az is jobb, mint ami a boltokban kapható.

2015. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!