Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valakinek kellemetlen a hobbijáról mesélni nekem?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm akinek a sport a hobbija, sportolni szokott egy labdajátékot csapatban. Aztán amikor volt neki valami meccs amin résztvett, utána mindig meg szoktam kérni hogy írja le nekem részletesen mi volt ott, hogy ment. Aztán amikor rátört egy őszinteségi roham, beismerte hogy ez neki nyűg ha velem a hobbijáról kell beszélnie, meg a kérdéseimre válaszolnia ha arról kérdezek. Én amúgy nem nagyon értek ahhoz a dologhoz, de azért szívesen beszélgettem vele róla.


Miért lehet az, hogy valaki ugyan szereti a hobbiját, szeret is róla beszélni emberekkel, velem meg nyűg ha arról kell beszélnie?


2015. szept. 28. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

mert el kell magyaráznia mindent. ÉS ő nem oktatni akar, hanem mesélni.

Meg talán fárasztó is vagy, uncsi neki ebben a témában tutira.

2015. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az nagy gyökérség lehet hogy ha tudom hogy meccsen vett részt, megkérem, hogy mesélje el részletesen az egészet?
2015. szept. 28. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lehet a gond hogy unalmas. Főleg mikor így kérik hogy "írd le részletesen"...hát hagy ne írjak már belőle könyvet.


Egyrészt érdekesebb élőben előadni ezeket, másrészt meg sokszor unalmas egy "laikusnak" magyarázni hogy épp mi történt, főleg ha fingja nincs semmiről.

2015. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Másnak mesél róla részletesen?


Neked nincs olyan dolog, amiről fárasztó valakivel beszélned? Ez rosszabb, mint valami unalmas riporter sokszor.


Hagyd a témát szerintem. Aztán, ha így is gáz, akkor őt is.

2015. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Máskor menj a meccsére ha ennyire érdekel.
2015. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyanokkal inkább szeret róla beszélgetni, akik szintén ezt a sportot űzik. Aki meg nem ért hozzá, azzal nem annyira jó téma.

Nekem még az is kellemetlen, amikor a férjem, aki nem szeret olvasni (én imádok) és azok a témák sem érdeklik, amikről olvasok, megkérdezi, hogy meséljem el, miről szólt a legutóbbi könyv, amit olvastam.

Persze kedves tőle, hogy megpróbál érdeklődni olyasmiről, amit szeretek, de valahogy mégis inkább olyanokkal szeretek beszélgetni róla, akikhez közelebb áll a téma.

2015. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hát.. talán egy példán érzékeltetem, miért nem akar "részletesen mesélni" neked arról, amit szeret.

-Képzeld tegnap voltak egy koncerten, csoda nagy élmény volt! Beethoven: Egmont-nyitány, op. 84, Kobajasi Kenicsiró vezényelte a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarát!

- na meséld el részletesen!

- Képzeld, bejött a karmester, kezet fogott a koncertmesterrel, elkezdődött, a hegedősök a vonót a húrokon húzták, közben a bal kezükkel fogták le a húrokat, triiri triri tri hű a dobos ütött bumm bumm, hű a akkor a karmester feljebb emelte a pálcát akkor beléptek a klarinétosok akkor stb stb stb


Mire a mese végére érnék az életemet is megutálnám, nem csak az egyébként igazán felemelő élményt.


Tehát : menj el és nézd meg akkor az élmény a tiéd is és a szegény ismerősödtől nem veszed el kedvét.

2015. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a hobbijáról kellemetlen beszélni.

Leírtad, hogy te részletesen kikérdezed és mindent részletesen le kell írni. És ő mondta, hogy ez nyűg. A nyűg meg a kellemetlen nem ugyanaz.

Nyilván idegesíti a sok kérdésed és neki unalmas mindent ilyen részletesen elmagyarázni.

Ha ennyire érdekel, akkor menj el egy ilyen edzésre vagy meccsre és akkor megtudod, hogy pontosan milyen.

2015. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!