Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A halált miért tartjuk rossz...

A halált miért tartjuk rossz dolognak? és az életet miért becsülik annyira?

Figyelt kérdés

elvileg ezt buddha mondta ki először hogy az "élet szenvedés".

de megannyi szentimentalista író filozófus gondolta így

már én magam is kezdek erre ráébredni hissz ha belegondolunk

a földi életünk még ha teljesen egységesek vagyunk is csupa gyötrelem hisz gondoljunk bele életünk legalább 40 évét munkával töltjük vagy fogjuk tölteni nem beszélve az iskoláról amit szintén mindenki utált.szóval akármennyire szeretjük is a munkánkat biztos hogy egy idő után gyötrelem lesz és őszintén ér valamit a létezésünk

ha tegyük fel ma meghalnék a családom biztos megsiratna talán évekig is de ugyan ki emlékezne rám 50-100 év mulva

lehetél az emberiség legalja vagy a legtisztább jó ember a földön ugyan úgy porá leszel akárcsak végül maga az emberiség

végül minden elfelejtődik vagy megsemmisül még ha 5 milliárd évig tart is. ezért szerintem az élet jelentéktelen melléktermék

a halál ezzel ellentétben tökéletes nem lét nyugalma


2015. okt. 3. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy életösztön, hogy nem akarunk meghalni, egy részről ezért, másrészről pedig az ismeretlen miatt. Én személy szerint csak azt bánom, hogy akármit teszek itt úgy is elvész és ez egy elég félelmetes érzés.
2015. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem pedig pont fordítva az ad bátorságot hogy tudom hogy semmi sem számít bármit is teszek az eredmény ugyan az
2015. okt. 3. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Az életet azért szeretik, mert ilyenkor tudsz jó dolgokat megtapasztalni, amíg élsz. Persze sok rosszat is fogsz tapasztalni, az tény, de jót is. Ráadásul az élet véges, tehát értékesebb, mint a halál, ami végtelen. Ha halott vagy, akkor már nincs esélyed semmi jóra, és most itt akármilyen pici dologra lehet gondolni, mondjuk amikor megeszed a kedvenc sütidet vagy megnézel egy jó filmet a tévében. A halálban nincs ilyen. De a halálról még csak azt sem lehet elmondani, hogy "nyugtató" állapot lenne, mert ha halott vagy, akkor nem vagy nyugodt, akkor egyszerűen csak nem vagy. Nem létezel, és kész.
2015. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ez egy igen jó válasz volt,

de szerintem egy ember életében sokkal több rossz dolog

van mint jó hisz hiába van jó állásod, családod

ezekért hogy fenntartsd szenvedned kell és itt most nem nagy dolgokra gondolok csak pl 6 kell kelni,minden nap fáradtan jössz haza a 8 óra után sír a gyerek otthon,stb

vajon meg e éri azért a kevés jó dologért amit az élet ad?

2015. okt. 3. 20:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeretek élni.

Annal ellenére, hogy nincsenek normalis megbízható barátaim, de akik vannak azokkal el lehet menni inni.

Van egy haverom aki vegig hallgat, eljarunk bulizni stb.

A neten weboldalt mukodtetek. Versekkel foglalkozok. Közben tanulok, gyulolok tanulni. De vannak elképzeléseim, amiket el akarok erni.

Szeretek elni, annak ellenere, hogy a Szüleim mindert csesztetnek, mindennap psazeveszel Velük.

Szeretem az éjszakákat, mindig elkap az ihlet. Imadok ugy bulizni, hogy másnap a fáradtságtól nem birok felkelni. Szeretek autózni, buszozni. Szeretek hazajönni az iskolabol(persze csak ha nem egyest kaptam). Szeretek beszélgetni, nevetni, sétálni. Utalom az oszt, de megihlet. A hullo falevelek, a nagy szél, az idő múlása. Szeretek az avarban heverészni.

Meg rengeteg dolog van az eletben amit szeretek, az apró örömöket is megbecszlom, mert én maskepp latom teljesen a világot, mnt egy normális ember.

A helyesírásért elnezest, rossz a billpad.

2015. okt. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én is fiatal vagyok de nem olyan mint te én kifejezetten nem szeretek élni.már alvásból felkelni sem szeretek reggelente,mert tudom hogy feladataim vannak és ki kell szakadnom az alvás tökéleteshez közeli állapotából
2015. okt. 4. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!