Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekeim 2-3,5 évesek. A...

Gyerekeim 2-3,5 évesek. A játékaikkal csak nagyon kis ideig játszanak (nyilván a nagy kicsit többet), rossz játékokat vettem nekik, vagy túl sok van és épp ezért nem érdekli őket? (Ez utóbbit a férjem mondja, de nekem nem tűnik logikus dolognak )

Figyelt kérdés
Van legójuk, építőkockák, vonat, autók, babák stb. De igazán egyik játék sem köti le őket. Rajzolni, festeni is szoktak, de az sem sokáig. MIlyen játékot kellene vennem nekik,vagy mit tanácsoltok mit tegyek, hogy kitartóbbak legyenek? Én emlékszem gyerekként órákig eljátszottam egy-egy játékkal. Nyilván még picik, de azért az, hogy szinte egyáltalán nem köti le őket semmi(néhány percet leszámítva), az furcsa nekem. Jah és még annyit, hogy kint jobban eljátszanak, ha bent kell lenni rossz-idő vagy betegség miatt, akkor vagyok gondban.
2015. jún. 21. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Mintha csak a 2 éves kisfiamról írtál volna. De én is ilyen izgága gyerek voltam, egyfolytában mentem volna, otthon pedig mindig a szüleim körül legyeskedtem, és be nem állt a szám. Tehát a fiam valószínűkeg az én temperamentumomat örökölte. Lehet, hogy a te gyermekeid is egyszerűen csak ilyen típusok. Nem kell ugyanolyannak lenniük, mint te voltál. Ők lehet, hogy felfedezőbb típusok.

Szerintem nem a játékokkal van baj, hanem nem szeretnek egy helyben ülni, mint az én fiam. Ha bent szorulunk rossz idő vsgy betegség miatt, akkor rengeteget játszom Vele. Szó szerint lefárasztom: fogócskázunk-bújócskázunk /képes órákig rohangálni a lakásban is/, rengeteget táncolok Vele, kaput építünk és focizunk vagy legutóbb leporello könyvekből akadálypályát építettünk és versenyeztünk. Jó móka volt.

Találj ki te is ilyeneket az örökmozgóidnak!

2015. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4, ikreim 2és fél évesek. Van annyijáték, mint a játékboltban. Detto ugyanez. Addig tart a játék, amíg előszedik, vagy kidöntik. Én sem tudom, mit kellene tenni.
2015. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!