Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy mi az én "feladatom"? Hogy mégis mivel kellene foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, nem is tudom hogyan kezdjem. Az az igazság, hogy nem érzem magam jól a bőrömben, az "életemben". Azt érzem, hogy nem ez a küldetésem, nem ezért születtem erre a világra, hogy ezt csináljam, ezzel foglalkozzak. Jelenleg műszaki asszisztensként dolgozom lassan 1 éve. Érettségi után családi okok miatt nem tanultam tovább, halasztanom kellett. Ügyvitel/közgazdaságot tanultam, szóval sikerült a "szakmámban" elhelyezkednem, de nem érzem, hogy az én helyem. Szeretek ott lenni, jó fejek a kollégák, de olyan kevés vagy nem is tudom hogyan fogalmazzak. Környezetvédelmet, természetvédelmet szerettem volna tanulni, egyetemre nem tudtam menni, így még abban az évben jelentkeztem környezetvédelmi technikusi OKJ-s szakképzésre, de augusztusban bejelentette az iskola, hogy nem indul a szak. Szóval dolgozni kezdtem. Próbáltam a vendéglátást, kereskedelmet és valahogyan nem az én pályám, így találtam meg a mostani helyem. Viszont nem érzem, hogy fejlődnék, olyan, mintha konkrétan be lenne zárva az agyam, uhh de nehéz megfogalmazni.. szóval mintha korlátoznának. Rengeteget agyalok azon, hogy mégis milyen irányba kellene mennem, mit kellene tanulnom, hogy élvezzem, de jövedelmező is legyen. Amihez "értek", sajnos nem érdekel. Tehát nem motivál ez a pálya. Szeretnék valami újat. A természetvédelmi, környezetmérnöki érdekelne, de azt mondják, esélyem nem lenne elhelyezkedni. Nagyon szeretnék tanulni, tanulni, fejlődni szellemileg, csak nem tudom merre. Esetleg valaki, aki még nem tudja "mi szeretne lenni ha nagy lesz"? Ti hogyan találtátok meg az utatokat? És honnan tudtátok, hogy az a te utatok, a te pályátok?

Bocsi a regényért, köszönöm, annak aki elolvasta! :-)


21L



2015. okt. 4. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni benne, de ha megtaláltad a kérdésre a választ velem is megoszthatnád. DE a Nővérem mindig azt szokta mondani, hogy mindegy hogy minek tanulsz az a lényeg hogy te legyél a szakmádban a legjobb. És mivel azt tanulod amit szeretnél, ez teljesülhet is. (neki bejött)
2015. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hugyosgalacsin ***** válasza:
Én érettségi idején nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Talán ma is bizonytalan vagyok jól döntöttem-e.Csak azt tudom mondani próbáld meg nincs mit veszíteni. Keresztanyám fia is a diploma megírása előtt gondolt egyet és elment szakácsnak, olyan példát is tudok mondani aki csak azért ment x irányba mert a pénz motiválta, de utólag a szakma iránti szeretet valahogy kialakult. Lényeg , hogy valami motiváljon mert különben fölösleges pénzt és időt belefektetni.
2015. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha természetvédelmmel akarsz foglalkozni, akkor foglalkozz azzal. Hiszen te már megtaláltad az utadat, nem? Ne foglalkozz azzal, hogy fenn áll az esélye annak, hogy nem tudsz elhelyezkedni. Mivel szereted, és ezt szeretnéd csinálni, sokkal jobb leszel majd, mint azok, akiket csak a pénz hajt. Bár honnan is tudnám én, hogy ez tényleg így van-e, amikor még csak 14 éves vagyok..
2017. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!