Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért élnek tovább a nők?

Miért élnek tovább a nők?

Figyelt kérdés
Magyarországon különösen nagy a különbség a férfiak és nők várható élettartama között. Miért?
2015. okt. 5. 00:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Csak tippelek, de a férfiak azért általában keményebb munkákat végeznek, mint a nők, és a testük hamarabb elhasználódik úgymond. Emellett a férfiak körében a káros szenvedélyek, mint a cigi, alkohol is jóval elterjedtebbek, amik szintén nem növelik a várható élettartamot...
2015. okt. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"why women live longer than men"

Keress rá googleben! Mindent elmondanak.

2015. okt. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%

Egyrészt a nők élete sokkal könnyebb, egészen fiatalkoruktól. Az igazi problémák csak idősebb korukra érik őket utol.


Továbbá az ösztrogén védi a kardiovaszkuláris rendszert az érelmeszesedéstől, ezért menopausáig, gyakorlatilag nem igazán tudnak infarktust és társait kapni. A szív és érrendszer betegségeiben pedig a jelenleg a vezető halálokot tisztelhetjük.

2015. okt. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

Mitől könnyebb a nők élete? Őszintén kíváncsi vagyok, hogy ezt honnan szűrted le.

Az ösztrogénben van igazság, belejátszik még az is, hogy a nők általában jobban odafigyelnek magukra, járnak pl. szűrővizsgálatokra (férfiak számára is vannak, de sokkal kisebb hajlandóság van bennük, hogy eljárjanak ezekre), diétáznak, próbálnak mozogni. A másik, inkább pszichés dolog, hogy a nők többnyire kibeszélik a feszültséget magukból, a férfiak pedig őrlődnek, ez is elősegíti a szív-érrendszeri problémákat, ill. szenvedélybetegségeket.

2015. okt. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Mitől könnyebb a nők élete? Őszintén kíváncsi vagyok, hogy ezt honnan szűrted le."


Látom. De ezt csak priviben fejteném ki. Itt nagyon off lenne és elvinné a kérdést.


"Az ösztrogénben van igazság, belejátszik még az is, hogy a nők általában jobban odafigyelnek magukra, járnak pl. szűrővizsgálatokra (férfiak számára is vannak, de sokkal kisebb hajlandóság van bennük, hogy eljárjanak ezekre),"


Ez igaz.


"diétáznak, próbálnak mozogni."


Ez viszont baromság, a diéta alapból egy idiótaság, normálisan kell étkezni és eleget mozogni, de meglátásom szerint a nők nem sportolnak többet, mint a férfiak.


"A másik, inkább pszichés dolog, hogy a nők többnyire kibeszélik a feszültséget magukból, a férfiak pedig őrlődnek, ez is elősegíti a szív-érrendszeri problémákat, ill. szenvedélybetegségeket."


Ez is igaz. Ez részben válasz az első kérdésre is, hogy miért könnyebb az életetek, ti megengedhetitek magatoknak a gyengeséget. De ez is inkább privibe való kérdés.

2015. okt. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

"ti megengedhetitek magatoknak a gyengeséget."

Itt bukik el rengeteg párkapcsolat. Miért lenne gyengeség beszélni a problémáinkról? Nem kommunikálnak egymással az emberek, pedig mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha nem azt várná mindenki, hogy a másik majd kitalálja a gondolatait. Hányok az ilyen "én vagyok a naaaagy, erős férfi" "macsóktól". És mielőtt kiforgatnád a szavaimat, nem kell puhap_csnek sem lenni, szerencsére rengeteg átmenet van a kettő között.

2015. okt. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
5: Azt nevezed erőnek, hogy önpusztító érzelmi működésed miatt előbb halsz meg? WOW...
2015. okt. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
14%

Egyébként én úgy tudom, hogy csak az egyedülálló nők élnek tovább, a férfival élő nők pont hogy előbb halnak, mint a férfiak.

Férfiaknál fordítva.

2015. okt. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A férifakkal élők előbb halnak? Mi van? Csak mert én pont az ellenkezőjét látom. Az idős hölgyek többnyire túlélik a férjüket a környezetemben.


Viszont az biztosan lényeges, hogy a férfiak között sokkal többen halnak meg öngyilkosság következtében ( [link] és a súlyos munkahelyi balesetek elszenvedői is többnyire férfiak ( [link] Ha a baleseteknél nem is csak arra gondolunk, ami halált okoz, de pl. maradandó sérülés sem tesz jót a lelki állapotnak, ami vezethet iváshoz, öngyilkossághoz, stb. Erre is láttam már példát.

2015. okt. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Valószínűleg nagyrészt hormonális oka van. A nők sejtjavító képessége sokkal jobb. Nagyobb szükségük is van rá, hiszen a biológiában a két legfontosabb dolog a lét és fajfenntartás. Mivel a nők petefészkében az ivarsejtek születésüktől fogva ott van és egyre öregszik, míg a férfiak új sejteket hoznak létre, ezért a nőknek fontosabb, hogy a meglévő sejtjeik fiatalabbak maradjanak. (Jelenleg ezért kell a 37 év feletti nőknek genetikai tanácsadásra menni, míg a férfiak életkora nem számít.)

A havi önkéntes véradás is sokak szerint hozzásegíti a nőket a hosszú élethez, bár ezt még nem bizonyították.


Valaki itt szólt a diétáról, ami szerinte hülyeség. A diéta nem fogyókúra. A diéta étrend akár egy életen át. Kár, hogy ezt a szót sokan lejáratják, így kezd jónéhány ember agyában egyenlő lenni a jojó hatást elérő fogyókúrákkal.


Az meg, hogy a nőknek könnyebb lenne bármikor is azt nem hiszem. Mindkét nemnek és minden időszaknak megvan a maga nehézsége.

2015. okt. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!