Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Babával tényleg nem kellünk...

Babával tényleg nem kellünk sehova?

Figyelt kérdés
Tudtam, hogy most nagyon nehéz kiadó lakást találni Pesten, de azt nem, hogy babával egyenesen lehetetlen. Rendes fiatal pár vagyunk. Tudjuk igatolni a jövedelmünket(ill. én jelenleg a csed-et, ami 230 000, párom netto havi 250-300 között hoz haza. Mégsem adnak esélyt sem 2 hónapos picivel. Sajnos, a jelenlegi bérelt lakásunkat értékesíti a tulaj,előbb-utóbb menni kell. 2 hete hívom a hirdetőket. Már olyan lakásokat is, melyek nem is tetszenek és nem megfelelő helyen vannak, de hiába. Akkora a kereslet, hogy szóba sem állnak velem ha szóba kerül a baba. Van aki egyszerűen lecsapja ezen a ponton a telefont. Most ilyenkor mit lehet tenni? Hol keressünk?
2015. okt. 7. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy mi miatt alakul így a helyzet, mert az nem nyújt megoldást, ellenben a magasabb bérleti költség ígérete az igen.


Amúgy meg mi köze a hirdetőknek ahhoz, hogy babával vagytok? Mondj 2 vagy 3 főt és kész.

2015. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 dologtól tarthatnak: ha lakásokat néztek, akkor a sírás éjszaka ami zavarja a többi lakót és ugye hozzá mennek panaszra, vagy épp attól félnek, hogy a baba miatt nem tudna kirakni ha esetleg nem tudtok fizetni...


ház bérlés nem jöhet szóba? vagy azt próbáltátok már?


22F

2015. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell elmondani, hogy baba van. Mond, hogy házaspár vagytok egy kis gyerekkel, ha kérdezik. Nem tudom, mi lehet a gond. Hiszen az a lényeg, hogy van megfelelő jövedelmetek.

Nekem az a riasztó, amikor anyuka egyedül, több gyerekkel, de munkája nincs. Persze sajnálom, de nem akarok pórul járni. Egy ilyen párnak örülnék, mint ti :)

2015. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, nem csak a baba kizáró ok!

Mi nem BP-n, hanem vidéken lakunk.

2 gyerekünk van, akik tök normálisak (nem törnek-zúznak, nem firkálnak falat stb), a jövedelmünk is okés.

És egyszerűen 3 hónap alatt nem találtunk olyan lakást v házat amit kiadtak volna nekünk! Aztán találtunk egyet...egy házat, ahol gyűlölök lenni! Ocsmány, régi, lepukkant rom. De semmi más lehetőseg nem volt. :((((((

Komolyan, egy koszos kisebbségi család lehet jobb házban lakik. Mi meg egyáltalán nem azok vagyunk. Jól öltözünk, mindenki tiszta és rendes...

CSak hát ja...gyerek kizárva. "Remek...". Úh most azon vagyunk, h veszünk vmit, mert itt senkinek nem jó. :/

2015. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

A nem baba a kizáró ok alatt azt értem, hogy hiába picike vagy nagy egy gyerek, akkor is kizáró ok egy csomó helyen.

2015. okt. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rohadt egy vilag ez. Ahogy bejelwntettek a CSOK-ot, egybol felfujtak a tulajok az in gatlan lufit, nyaron meg alapbol felmennek a berleti dijak is. Szabalyozas teljes hianya, berlakasprg nulla. Az tulajdonlast tamogatjak allamilag, de ha megszunik a munkahely, megkapod, high nem vagy eleg mobilis. Hat hogyne, adj el lakast olyan helyen, ahol kinds munka...

Nem tuds mast tennis, keresni kell.

2015. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű: kisgyerekkel nem tehetnek ki, ha nem fizettek, akkor sem. Na, tudod, ki menne bele ilyenbe - volt bérlőnk pont ezt csinálta, egy kanyit nem jattolt, és 2-3 évig ki se bszhattuk, mert ott a gyereke.

Soha többet nem engedünk kisgyerekeseket albérlőnek!

2015. okt. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: erre is vannak ne jogi lépések amelyekkel el tudod űzni :)

persze ez a kisgyerekeseknek kiadás zsákbamacska, de azért éljenek putriban, mert senki nem ad ki nekik lakást, holott fizetnék rendesen?

2015. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!