Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért stresszelek ennyit a...

Miért stresszelek ennyit a jövőm miatt? Hogyan "szoktassam le" magam róla?

Figyelt kérdés

Ilyen dolgokon agyalok, stresszelek például napokig:

-Mi lesz ha nem lesz állásom, a szüleimnél kell laknom sokáig

-Mi van ha nem jön be az élet, nem találok párt, munkát


Egyszerűen félek attól hogy egy megcsömörlött alak leszek. Most még élem az életet, bár barátnőm nincs ami nagyon hiányzik, de a barátaim mellettem vannak még.

Jelenleg földrajzot tanulok az egytemen, később térinformatikus (geoinformatikus) szeretnék lenni. Ebből azért lehet állást találni, főleg ha magas szinten műveli az ember, de mégis parázok sokszor.

20F. Privát üzenetet is szívesen fogadok!



2015. okt. 9. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Úgy gondolom felesleges ezen agyalnod. Majd leszoksz róla ha már te is látni fogod hogy jó úton halad a dolog.

A lényeg hogy gondolj arra hogy minden jó lesz és legyél pozitív a jövőt illetően.

2015. okt. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ki a fenét érdekel, hogy mi lesz? Az a lényeg, hogy mi van.
2015. okt. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért vagyok ilyen. Nagyon ilyen a beállítottságom, hogy a jövőn töprengek és közben elfelejtek a mának élni...
2015. okt. 9. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:

A jövő olyan építőkockákból áll, amit csak azután tudsz letenni, ha előtte megalapoztad korábbi dolgokkal. Szóval teljesen abszurd a jövőn gondolkodnod, ha közben nem kezdesz semmi nagyot a jeleneddel.

sokan úgy fogják fel a "jövőt", mintha valami félelmetes hely lenne, ahova egyik percről a másikra odaugrassz.

Közben inkább arról van szó, hogy naponta, minden egyes nap képezned kell magad, az év minden napján valami értelmeset tenni, ami segíti a másnapodat, következő heted/hónapod/éved, aztán annyira felgyűl a sok jó érdekekért elkövetett hasznos jó tett, hogy nem tudnád azt mondani, hogy nincs mit kezdened magaddal.

Párkapcsolatokkal is szintén úgy van, hogy sokan azt várják, amikor magányosak, hogy megismernek "valakit", aki majd fordít egyet az életükön/vagy nem, röpke megváltásként toppanjon be valaki az életükbe. A kapcsolatok is attól mélyülnek és szorosodnak, ahogyan minél több időt és figyelmet szenteltek egymásra, lassacskán fejlődik és komolyodik.

Aki amolyan lottó játékszerűen éli meg, azzal meg ha szakítanak, akkor hatalmas szerencsétlen veszteségként éli meg, hogy "peches volt".

Hogyha nekem lezárul az egyik kapcsolatok egy emberrel, akit az idő folyamán megismertem, akkor pontosan tudom, hogy miért lett vége, és hogy ez így kellett legyen, a saját döntésünk miatt lett így, és egyáltalán a legkevésbé sem fogom sajnálni őt.

Találni mindig lehet, csak keresni kell, annak meg nehezebb ez, aki le van törve a "csalódásoktól".

Gondolj arra, hogy mindenkinek egyformán a problémája a párkeresés, vagy akár munkáltatás, nem csak a tiéd. Pl. biztos vannak más nők is, akik hasonló szorongással küzdenek, mint te és biztos megértenének.

2016. márc. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!