Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket zavar, ha nem szép a...

Titeket zavar, ha nem szép a nevetek? Szoktatok egyáltalán olyasmin gonodlkodni, hogy másoknak számotokra szép neve van -e vagy sem?

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem igen sztem hülye nevem van.
2015. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem olyan szép a vezetéknevem, de nem zavar.


Nem Nintendo-ra vagy egyéb hülyeségekre kell gondolni. Értelmes nemzetközi szó, csak nem elég rossz a pr-ja az eredeti viselőjének

2015. okt. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a nevem,viszont az összes ismerősöm szerint gyönyörű,különleges.

Konkrétan nem szoktam olyanon gondolkozni, hogy számomra szép neve van-e egy illetőnek,de ha meghallok egy nevet, akkor rögtön tudom, hogy tetszik e vagy nem.

2015. okt. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem szokott érdekelni, mások mit gondolnak. Nekem tetszik, mert egyszerű, gy túltrillázott név nem én lennék. Az az egy alaklom volt idegesítő, mikor bemutatkoztam valakinek, és ő elkerekedett szemmel közölte, hogy nahát, ez a név nem valami szép. qrvaanyád... A véleményéhez joga van, de közölni, tudván hogy nem tehetek semmit és csak arra jó, hogy megbántson, bunkóság.
2015. okt. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik a nevem eredeti formájában.

De baromira utálom, amikor szinte idegen emberek becéznek és nem teljesen mondják ki a nevemet, hanem egy becézett változatát használják, mert az nem tetszik. Na meg ne becézgessen, aki nem áll közel hozzám.

2015. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én szoktam ilyenen gondolkozni :) sokáig nem szerettem a nevem, és nem tudtam, hogy másoknak tetszik-e.Inkább arra gondoltam,biztos nem tetszik másoknak sem. Végül felnőttem és rájöttem,szép a nevem,és mások is már mondják :)


Férfiak is mondták már,és ennek nagyon örültem.

2015. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban utáltam az utónevem, mert elferdítgették (nem volt nehéz), csúfoltak vele. Sok idő telt el, mire nem utáltam. Mára eljutottam oda, hogy kifejezetten tetszik.


A családnevem meg egyezik egy politikuséval, aki 5-6 évvel idősebb nálam. Ha valaki a bemutatkozásnál nagyon feszeng emiatt akkor szoktam mondani, hogy iiigen, ő az apám és közben mosolygok, amiből legtöbbször közös nevetgélés lesz.


Olyan helyen dolgozom, ahol sokan adják meg a nevüket telefonon keresztül és sokszor érzem, hogy ha valakinek kifejezetten szép neve van akkor hatásszünetet tart, hogy legyen lehetőségem megdicsérni a különleges és szépséges nevét. Az ilyeneknél nem szoktam megtenni, mert nem szeretem ha -a munkán kívül, amit vállaltam- bármire kényszerítenek, viszont egy-egy nem különleges, de nekem tetsző nevűnél szoktam említeni, hogy milyen kellemes hangzású vagy milyen régen hallottam ezt a szép nevet. Ezen kívül nem szoktam ezen elmélkedni.

2015. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Már nem, kinőttem belőle. Tini koromig nagyon szerettem volna, hogy valami dallamosabb, hangzatosabb, csilingelőbb nevem legyen, valami különleges, de aztán rájöttem ,hogy ettől én még nem leszek különlegesebb.

Akkor kezdtem megszeretni a nevemet, amikor megéreztem, hogy azok mondják ki beszélgetés közben, akik igazán szeretnek. Ha megfigyeled, legtöbb esetben az ember nem mondja ki a másik nevét. Ez amolyan nyomatékosítás.

A vezeték nevem durva hangzású, régen azt sem szerettem. De ma már azt is szeretem, mert felnőtt koromra jöttem rá, hogy én büszke vagyok édesapámra, és ugyan felvettem a férjem nevét, szeretem közölni, hogy Én bizony ebbe a klánba tartozok.

A nevemet a szüleim választották, és az a minimum, hogy megbecsülöm a nevemet, mert amikor megszülettem szeretettel adták.

Nem az a lényeg, hogy Te hogy érzed, hanem hogy a neved mit jelent mások számára. Élj úgy, hogy a neved fogalmom maradjon a környezetedben.

2015. okt. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a nevem :) Igaz,lehet,hogy sok embernek egy negatív személy:öntelt ribis lány jut az eszébe,de èn nem olyan vagyok. A vezetéknevem az,ami annyira nem tetszik,de elfogadom. 15/L
2015. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik! Nincs semmi gondom vele, bár a szüleim 2 név közül (Patrícia, Szabina) nem tudták eldönteni melyik legyen, Szabina lettem, de a másiknak kicsit jobban örültem volna, jobban tetszik, de ezzel sincs bajom. :-)
2015. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!