Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek tényleg csak akkor...

Az emberek tényleg csak akkor értékelik az életet, ha testközelbe kerülnek a halállal?

Figyelt kérdés

2015. okt. 27. 19:04
 1/5 Manócska1 ***** válasza:
sajnos sokan igen
2015. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Te is láttad a koreai öngyilkosos posztot facen mi?
2015. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogy is. Én élvezem, sokszor akkor is mikor rossz. A végén úgy is meghalok szóval minél több mindent meg akarok tapasztalni. Persze inkább a jó dolgokat, de ha egy-egy dolog negatív az se rosz. Sokszor tiszta ideges vagyok, szívatva vagyok suliban, melóban és sokszor még otthon is. De néha eljönnek az én pillanataim amikor eszméletlen jó az élet :)

Egyszer voltam halálközeli élményben, de utána nem sok minden változott.

2015. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Alapvető emberi tulajdonság, nevezhetjük gyarlóságnak is, hogy akkor kezdünk el valamit/valakit értékelni, amikor elveszítjük, vagy veszélyesen közel kerülünk az elvesztéshez.

Az élet is hasonló. Sokaknak kell valamilyen katarzis, hogy megtanulják értékelni. De ahogy semmi másban, ebben sem lehet általánosságokról beszélni.

2015. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban olyanok vagyunk, hogy akkor kezdünk el értékelni valamit ha megvan már az esélye, hogy elveszítsük. Minél nagyobb az esélye annál jobban ragaszkodunk hozzá.

Így van ez az élettel is. Éljük az életünket sokan, de igazából csak élünk és nem megéljük..hagyjuk, hogy monotonná váljon, hagyjuk, hogy szürkévé váljon, mert nem fogjuk fel, hogy csak véges.

2015. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!