Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogász legyek vagy honvédtiszt?

Jogász legyek vagy honvédtiszt?

Figyelt kérdés
Igazából mindkettő pálya vonz, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Minden kvalitásom megvan ahhoz, hogy jogászként dolgozzak, és valószínűleg jól is élnék. De valami vonz, hogy honvédtiszt legyek. De az alacsony illetmények illetve az, hogy szervezetileg a Magyar Honvédség rosszul és hibásan van felépítve továbbá az, hogy gyengén felszerelt a magyar haderő eltántorít. Attól félek, hogy elrontanám az életem, ha katona lennék. Szerintetek?

2015. nov. 8. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem idegen emberek fogják tudni megmondani, hogy mi a jó neked.
2015. nov. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok, de ha kapnék érdemi válaszokat akkor megismerek más, új nézőpontokat is amik által változhat a véleményem. Nyilván nem azt várom, hogy más döntsön helyettem.
2015. nov. 8. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló is érdemi feleletet adott - nem bántásból mondom.

Az, és a te hozzászólásod alapján ha csak "jogász" vagy "honvédtiszt" választ lenne szabad írnom, azt írnám: jogász. Nem azért, mert az a jobb hivatás (nem ismerem őket, tőlem mindkettő távol áll), hanem mert a leírásod alapján azt tartod a könnyebbik lehetőségnek.


"De az alacsony illetmények illetve az, hogy szervezetileg a Magyar Honvédség rosszul és hibásan van felépítve továbbá az, hogy gyengén felszerelt a magyar haderő eltántorít."

Nem tetted volna fel a kérdést, ha az az ember lennél, aki hisz abban, hogy ez megváltoztatható. És nem hárítottad volna el az első válaszolót, ha a negatív érzelmi hullám (ami természetes, hogy megjelenik) után nem gondolod át racionálisan is. Abban igazad van, hogy megismersz új nézőpontokat: de hát ez is nézőpont volt, történetesen én is egyet értek vele. Így aztán úgy vélem, neked (ezzel a szemléletmóddal) a könnyebbik út való, amelyikben kevésbé kell kilépni a komfortzónából. De természetesen a szemléletmód is megváltoztatható.


"Attól félek, hogy elrontanám az életem, ha katona lennék."

Megerősítő gondolat. A félelem csak rövid távon jó hajtóerő.


Bocsánat, ha netán durva voltam, de azt hiszem, a jó jogász és a jó honvédtiszt is elsősorban rideg intelligenciával kell, hogy bírjon, aki bár a szívével nézi a végső célt, de csak az eszével a következő lépést.

2015. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszoló,


Elöszőr is, ment a zöld kéz :). Legjobban írásod utolsó része tetszett


" jó jogász és a jó honvédtiszt is elsősorban rideg intelligenciával kell, hogy bírjon, aki bár a szívével nézi a végső célt, de csak az eszével a következő lépést"


Az első válaszolónak azért írtam azt amit írtam, mert úgy gondolom, hogy a válasza nem releváns. Nem a kérdésre reflektált, hanem arra, hogy ilyen típusú kérdéseket felesleges feltenni, mert úgysem idegen emberek döntik el a jővőmet.

Amikor azt írtad, hogy nem hiszek abban, hogy megváltoztatható a Magyar Honvédség állapota akkor tévedtél. Ha nem gondolnám ezt akkor el sem gondolkoznék azon, hogy honvédtiszt legyek. De az valóban elijeszt, hogy az MH-ból magáról a szervezetről nagyon sok rossz pletyka van. Például egy volt KMZ-s százados azt nyilatkozta az Indexnek, hogy " a Magyar Honvédség célja a müködés látszatának fenntartása, müködés árán is". És az se túl jó szerintem, hogy a GDP-nek a 0,78%-át fordítják honvédelmi célokra, miközben a NATO szerint javasolt mennyiség a GDP 2%-a (minimum).

Talán picit messze mentem. Azért tetszik a honvédtiszti pálya, mert érdekes, szép és becsülendőnek tartom, ha valaki ezen a területen helyezkedik el.

Ezért szeretnék olyan jellegű üzeneteket olvasni amelyek javasolnak, vagy pártolják az egyiket.

De a te válaszod is tetszett, mert elgondolkoztatott :)

2015. nov. 8. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"...elgondolkoztatott :)"


Ennek örülök: ezt akartam elérni, semmi többet. A "hiszel abban, hogy megváltoztatható" alatt azt értettem, hogy "hiszel abban, hogy a te közreműködéseddel megváltoztatható". Vagyis nem a honvédségbe vetett hiten van a hangsúly (persze az is fontos), hanem a magadba vetett hiten - természetesen a kudarc lehetőségével, mert az való igaz, hogy kőkemény vállalkozás.


"Ezért szeretnék olyan jellegű üzeneteket olvasni amelyek javasolnak, vagy pártolják az egyiket."

Ööööhm... őszintéket vagy udvariasakat? :) Vagy a kettő között finoman balanszírozókat. Ha arra törekszel, hogy kivívd mások megbecsülését, nem járhatsz sok sikerrel. Azt vagy megkapod, vagy nem; nem a te dolgod (a többiek osztják, jó esetben saját szájízük szerint, rossz esetben külső behatásra, az viszont már hamis képet ad). A te dolgod, hogy tedd, amit jónak látsz.

Megbecsülni egy utcaseprő munkáját is lehet.

2015. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Én például ügyvédként azt mondom: ez a kérdés annyira értelmezhetetlen és kis naiv, hogy aki ilyet feltesz, szerintem jogásznak semmiképpen se menjen...


Bocsánat, de akkor most érdemi választ adtam? Első voltam.

2015. nov. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves prókátor, azaz kolléga! Mindenki volt kezdő, csak van, aki elfelejti. Kérdező: szerintem érdemes hivatásos katonaként jogásznak lenned.
2015. nov. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!