Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az idősebb korosztályból...

Az idősebb korosztályból miért szidják annyian a számítógépet és az internetet és nézik le azt aki használja?

Figyelt kérdés

Itt a környéken a faluban ahol élek nap mint nap ezt hallom ha kimegyek boltba vagy ide-oda hogy mert az a r*h*dt facebook, meg az a k**va internet stb, illetve nem tudom milyen korosztály de itt gyk-n is sűrűn látom hogy szidják, meg hogy tiltják a gyerekektől a számítógépet meg a netet, de nem értem miért, nem tiltani kéne hanem elmagyarázni, megtanítani őket a biztonságos használatra, meg olyan programokat kitalálni ami érdekli a gyereket és nem csak a számítógép marad neki mint elfoglaltság... Pl nálunk azt hiszem 11-12 lehettem mikor kaptam számítógépet tesóm meg 3-4, elég sokat voltunk meg vagyunk is előtte, de ha kell egyből ott tudtuk/tudjuk hagyni és nem lettünk függők meg pszihopaták mint amitől féltik sokat a gyerekeket...


Nem értem miért bánnak úgy az internettel meg a modern tecnológiával mint ha a sátántól való lenne?



#internet #Tiletás
2015. nov. 10. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

sokan úgy mondanak véleményt valamiről, hogy nem is ismerik...mint pl sok idős a számítógépről...


a számítógépnek, internetnek, facebooknak meg vannak az előnyei és hátrányai, sajnos sokan nem megfelelően használják...


22F

2015. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagymamám bár sosem szidta, és soha nem jött azzal, hogy "bezzeg az én időmben" De ennek ellenére van véleménye róla, amiben bizony igazat kell adnom.

Mamám szerint nem a számítógép vagy az internet a rossz, hanem az, hogy a gyerekek, fiatalok már képtelenek a személyes kommunikációra, képtelenek észrevenni a szép világot, dolgokat maguk körül mert bent gubbasztanak a gép előtt. Képtelen egy értelmes mondatot leírni, normálisan fogalmazni, mert a facen és egyéb helyeken azt látják, hogy a "lesz" szót lessz szónak írják akkor az úgy jó.

Mamám szerint sivár életük van a mai gyerekeknek. Ahogy a fiataloknak is akik képtelenek családot összetartani, gyermeket nevelni.

De hozzátette, hogy az internetnek ha jól használják vannak előnyei is.

Én igazat adok a mamámnak, és meg is értem, hogy a szüleim napi 3 óra számítógépezést engedélyeznek.

A legtöbb ember függő lett, már nem is tud és akar élni a valóságban..

2015. nov. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 igazad van, de azzal még kiegészíteném hogy ezért a szülők a felelősek, mármint nem minden esetben, pl városokban nem vagy akik látástól vakulásig dolgoznak, mert ott a gyerekkel semmit nem foglalkoznek, vagy csak nem marad más elfoglaltsága a tv vagy a gép/telefonon kívül de pl falun vagy tanyán ahol általában délután 4-5 kor már otthon van a szülő ott lehet olyan programokat vagy elfoglaltságokat szervezni ami nem technikán alapul, pl elmenni bringázni, horgászni, kimenni erdőkbe és még sorolhatnám, a tanyasi vagy falusi gyereknek vagy akár felnőttnek szerintem sokkal kisebb az esélye hogy tecnológiafüggő legyen mint egy városinak, mert sajnos a városi a paneldzsungelban nem tudja magát lefoglalni mással...
2015. nov. 10. 09:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért mert sokan túlzásba viszik a használatukat. Vagy úgy használják, hogy nincsenek tisztában a veszélyeivel.

Túlságosan kiadják magukat fb-on.

Túl sok időt töltenek a neten.

Nincsenek normális kapcsolataik, barátaik. A virtuális világban élik ki magukat.

2015. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert csak azt szajkózzák, amit hallanak másoktól, és ez falusiakra jobban jellemző. Városi idősek között sokkal több van aki internetezik.

Az én szüleim is falun élnek, és amikor kérdezem apámat, hogy miért nem fizetnek elő internetre, akkor mindig azt feleli, hogy van jobb dolga is, mint, hogy előtt üljön.

Ilyenkor mindig mondom neki, hogy nem kell folyton előtte ülni, de sokszor jól jönne, mert közben meg a munkahelyen irat nekem levelet kollégával, vagy küldet át képeket.

Anyu is mindig engem hív fel, hogy nézzek már utána a neten ennek vagy annak. Nem akarják elfogadni a hasznos oldalát, csak a függőségről hallottak. De csak rajtunk múlik, hogy azzá válunk vagy sem. Ha van jobb dolga is, nem lenne függő.

2015. nov. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert az idősek meg a tv-ből "tájékozódnak", ahol folyton az megy hogy a világ szar.
2015. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert nem ismerik. Ennyi és nem több. Valóban biztonságos használatra kéne tanítani ahogy elvárod, de mivel nem ismeri ezért nem tudja ő sem hogy hogy lehetne ez biztonságos. Ergo nekik is meg kell tanulni úgy ahogy nekünk. Én pont akkor kezdtem tanulni a számítógép használatát amikor a szüleim így kvázi együtt fejlődtünk és ismertük meg anno ezt a világot. Az én környezetemben minden idősebb ismeri és használja is ezeket a kütyüket.
2015. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én - amióta egyre inkább elterjedtek a gépek - leginkább az előnyeit látom. (Persze hátránya is van...)


31 és fél évesen tanultam meg "önállóan keresni" a világhálón. Autodidakta módon. Rá lettem kényszerítve akkor a Munkaügyi Központ által. A munkavállalási tanácsadó hálózat segített.


Azóta 12 és fél év eltelt.Még jobban érdekel az idő múlásával. A költséghatékonysága miatt főleg...


Üdv: 44/N

2018. júl. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azz idősebb korosztály mindig szid valakit, vagy valamit. Csak saját magukat nem. Az internetet olyan könnyű szidni, mint például az időjárást, ugyanis az nem szájal vissza.
2018. júl. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!