Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dr. Csernus Imréről mi a...

Dr. Csernus Imréről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2015. nov. 14. 00:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Voltam előadásán rettentő jó a véleményem róla. Őszinte, és ez amivel igazán magára vonzza a figyelmet!

Én először ezt a filmet láttam, aztán mentem el előadására:

https://www.youtube.com/watch?v=3cxYZV19zIo

2015. nov. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Clark Kent.. ***** válasza:
54%
Nagyon okos ember. Jó fej, én bírom.
2015. nov. 14. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Egy idegesito, bekepzelt troll
2015. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Biztos szakmailag rendkívül kiemelkedő, de nekem a stílusa nem jön be. Inkább hanyagolom.
2015. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy több festőművészből álló kiállítás megnyitóján láttam egyszer személyesen (Férfiképmás 2012-ben), ő nyitotta meg. Valahogy eltűnt a nagy szájú Csernus Imre, inkább elhabogta mint mondta pár mondatban, hogy a jelenlévő művészek mennyire félnek a szeretettől, mert bizony félelmet ábrázolnak a képeken. Vagyis kb. elmondta, hogy a művészet öncélú; ami tök jó, nagy kár, hogy nem igaz, sőt, a művészet az után kezdődik, hogy az öncélúság véget ért! A művész nem okvetlenül fél (alkotás közben meg aztán főleg nem), hanem érzékeny. Érzékeny a külvilágra, nem kell, hogy személyesen érintett legyen benne (leszámítva az érdeklődését). És az érzékenységét egy magas szintű nonverbális nyelven képes előadni. Csernus Imre inkább a saját félelmét látta bele a képekbe, meg azt a félelmet, amit ő is tapasztalt, aminek kapcsán megírta többek között "A férfi" c. könyvét. De a kiállítás nem a művészekről szól, hanem a művészetről. A művész közvetítő.

Csernus Imre, aki saját bevallása szerint tükröt tart, mintha egy féláteresztő tükröt tartana, amin keresztül egyszerre látszik a hallgató és saját személyes énjének valamiféle kimérája. Lényegében azt vetíti ki, ami félelem őbenne van. A szakmájában bizonyosan művelt, és jól tud előadni, bár kíváncsi lennék, egy nála is arrogánsabb másik Csernus Imrével szemben hogyan viselkedne, ha az döngölné őt a földbe, mert ugye azt vallja, hogy nem pátyolgatjuk a sebeket, hanem kivágjuk; és az fáj (szerintem ez sem minden esetben állja meg a helyét). Érdemesnek tartom meghallgatni, mint sok más pszichológust és hasonló témákkal foglalkozó írót, de fenntartásokkal. Nagyobb a füstje, mint a lángja.

2015. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Elolvastam pár könyvét, megnéztem néhány műsorát a TV-ben és szerintem szakmailag profi: sokszor pont ezzel a nyers stílussal lehet változást elérni a rászoruló emberen, nem pedig ez a "minden szép és jó lesz" szöveggel. Szóval szimpi figura.
2015. nov. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Kovács Ákos egy interjúban porig alázta Csernust.. Érdemes megnézni, olyan benne Csernus, mint egy kisnyuszi. Ákosban emberére akadt
2016. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Legprofibb, tényleg, elolvasol egy könyvét azt teszed amit leír és tényleg úgy van xd

Egyszer megkérdezte tőlem jó e széllel szemben hugyozni, teljesen őszinte xdd

Ő nem ez a dögölj meg hanem kimondja a tutit, egy olyan ember akivel simán meginnék pár sört a haverokkal, ez lenne olyan mint mi xD

2019. okt. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2019. okt. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

profi

igaza van

kegyetlen, innék vele xd

2019. okt. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!