Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert javasoljak sokan az...

Miert javasoljak sokan az orokbeadas opciojat?

Figyelt kérdés
Miert van az, hogy sokan az orokbeadast favorizaljak az abortusz helyett, amikor mar igy is rengeteg allami gondozott van???

2015. nov. 14. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Mert abortusszal megölöd a gyereket, de örökbe adással még lehet jó élete.
2015. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ez eleg valoszinutlen
2015. nov. 14. 21:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Állami gondozottak szinte mind nagyobb gyerekek. Egy egészséges csecsemőért több százan állnak sorban a listán.

Általában újszülöttet akarnak az örökbefogadó szülők, hogy a kezdetektől sajátjukként nevelhessék.

2015. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
69%
Azért mert nem tudjàk, hogy a terhesség nem egy cukormàzas dolog. Egészségügyi gondok, vizesedés fordulhatnak elő. A szülés is fàjdalmas. Ezutàn amit a terhesség,szülés jelent, kevés nő adja oda a gyereket. Màsrészt a haszonért mondja, ha esetleg örökbe akar fogadni.
2015. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én tudom, hogy a terhesség nem cukormázas dolog, háromszor voltam az, háromszor szültem (a végén tényleg tud teher lenni). Mégis, szerintem kevésbé megterhelő, mint azzal együtt élni, hogy megöltem a gyerekemet. Mert akárhogy szépítjük, hogy sejtcsomó meg minden, nem egy elefántmagzatot hord a szíve alatt, hanem a saját vérét.


Kedves Kérdező! Látszik, hogy nem vagy jártas az állami gondozás berkeiben. Mint ahogy más is leírta, az újszülöttekért sorbanállás van, nyílt örökbefogadással a szülőanya azt is kiválaszthatja, hogy kinek adja örökbe a babát. Ezzel foglalkozó szervezetek: Bölcső Alapítvány, Gólyahír Egyesület.

Aki pedig állami gondozásba kerül (az oda kerülő csecsemők úgy kerülnek, hogy megállapítja a védőnő, hogy nem alkalmas a család, hogy hazavigye-fűtetlen putri stb. stb.), ekkor is ha rövid időn belül nem változnak a körülmények, örökbe adható a gyerek. 2015-től minden életkorú bekerülő gyereket nevelőszülőknél házakban és nem nagy intézményekben helyeznek el. Tehát 95% esélye van arra, hogy rögtön családhoz kerül a megszült és kórházban hagyott gyermek. 5%, ha olyan fogyatékossága van, bár vannak, akik direkt fogyatékos gyermeket fogadnának örökbe!

Hogy szar lesz-e az élete egy örökbefogadottnak? Olvasgasd a fent megadott két alapítvány weblapját, és az [link] oldalt. Mindent meg tudsz róla.

Az örökbefogadó szülőket olyan alaposan felkészítik és szűrik, ahogy a sima szülőket nem. Az már rég megszűnt, hogy csak cselédnek viszik a gyereket, mint a 20.század elejéig!!!

2015. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet, hogy neked kevésbé lenne megterhelő végigcsinálni a 9 hónapot szülni, és örökbe adni, mint abortuszra menni. Örökbe adás után meg az jár az eszükbe, hogy van egy gyerekük akiről senkit nem tudnak. Nem véletlen, hogy a legtöbb nő megszüli és neveli, vagy abortuszra megy. De nagyon kevesen adják örökbe.
2015. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!