Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért javasolják sokan a válást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért javasolják sokan a válást?

Figyelt kérdés
Olyan dühítő,hogy azt se tudja sok válaszadó mi a helyzet,csak 2-3 sorból,mégis a válást ajánlja.Sokkal könnyebb válni mint megdolgozni a boldogságért,oké rendben van, ezt elfogadom,de megnézném a sok elváltat(akinél valójában piti dolog miatt ment tönkre a házasság) mennyire boldog most.És miből gondoljátok,hogy a gyerek boldogabb elvát szülők gyerekeként?
2011. márc. 3. 13:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%
teljesen egyetértek.
2011. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek, csak ez a dolog nem ilyen egyszerű.

Nem elég, ha a kérdező "dolgozik" a boldogságért. Ha leírja, hogy a férje nem törődik vele, hiába beszélik meg, ha leírja, hogy azt mondta, hogy már nem szereti, ha leírja, hogy a párjának szeretője van... szóval ha egyértelmű, hogy a másik nem fog erőfeszítéseket tenni annak érdekében, hogy jobb legyen a kapcsolat, így viszont a kérdező csak szenved, akkor mit javasolsz?

2011. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
A piti dolgok mogott bujkal a legnagyobb problema. Nem a piti dolgokert valnak, hanem mar nagy a baj, nem lehet vagy nem erdemes a hazassag megmenteseert dolgozni.
2011. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
25%
Mert ma ez a divat, összeházasodunk, aztán ha van valami, szó nélkül elválunk, a holtomiglan-holtodiglan meg le van ejtve magasból.
2011. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
2-ik vagyok, és szeretnék választ kapni a kérdésemre, bár tudom, ez nem az én topikom.
2011. márc. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Igen van benne igazság,de mi itt csak az egyik oldalt ismerjük és ugye minden éremnek két oldala van.

Nem biztos,hogy a férj tényleg elhanyagolja a feleséget,inkább csak sokan panaszkodnak és felnagyitják a problémát.Persze ezzel nincs gond hiszen azért is van ezaz oldal,hogy kiirjuk a bajunkat,de akkor is,ez a válás téma nagyon gyakori manpság.:(

2011. márc. 3. 13:32
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Nekem emellett másik nagy kedvencem, mikor tényként, szomorú fej kíséretében közlik, hogy "megcsal".
2011. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%

Nekem már néha olyan érzésem is van, hogy az itt kérdezők zöme itt akar bátorítást nyerni a váláshoz. kedves kérdező néhány sorban felvázolja a problémát, majd várja a válaszokat. valóban jönnek a biztató dolgok, majd jön valaki aki elmondja neki, hogy te is ugyanolyan bűnös vagy, mint a párod, 1 ember ritka esetben tud házasságot elrontani, próbálj meg küzdeni stb stb. erre a kérdező felvázol még legalább 2 esetet, hogy de a párom ilyen meg olyan. Én se értem ezt az egészet.


A másik dolog a gyerek kérdés. Hát igen, hiába mondja bárki, hogy elvált szülők gyerekeként veszekedések nélkül sokkal boldogabbak a gyerkőcök. Mindezt azoktól a gyerekektől kellene megkérdezni, akiknek valóban elváltak a szüleik. akik ide oda dobva nőttek fel. Akiket anyuci vagy apuci csúnya szóval élve túszként tartott. ismerek gyereket, akinek a szülei a veszekedéseket / vitákat / nézeteltéréseket megoldják a gyerek jelenléte nélkül.

2011. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A megcsalás nagyon durva ilyen esetben sokszor a válás a megoldás,de én inkább azokra az esetekre gondolok,amikor nem törődik velem,sokat vitázunk,mondta hogy meghiztam,részegen orditott stb.

Ezekért tényleg már válni kell?

2011. márc. 3. 13:36
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, linkelnél olyan kérdést, amiről szó van? Régóta olvasgatom itt a kérdéseket, de nem emlékszem olyanra, hogy piti dolog miatt valaki komolyan a váláson gondolkodott volna.

A másik: általában a becsületes ember szokott sokáig rágódni a váljak-ne váljak kérdésen, soha nem az, aki hűde könnyedén veszi a házasságot.

Végül: a válás valóban nem garancia a boldogságra, de egy megalázó, lelket nyomorító kapcsolatban maradni viszont egyenlő a boldogtalansággal.

2011. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!