Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az amerikai életstílus minden...

Az amerikai életstílus minden fiatal álma?

Figyelt kérdés
Ez tényleg igaz? Fogalmazást kell ebből a témából írnom. Tudnátok segíteni? Érvek és ellenérvek. Egyáltalán mit takar az amerikai életstílus kifejezés?

2015. nov. 17. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz angolul akkor írd be googlebe hogy the american dream, több anyag lesz amiből ki tudsz indulni :) remélem nem holnapra kell bár sose késő :D
2015. nov. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai éltstílus, mit értesz ez alatt?


Szerintem nincs ilyen, hogy amerikai életstílus.


Vegyünk 2 példát: Nagyvárosi szingli karrierista. Dolgozik, bulizik, váltogatja a párjait, jól el van de ennyiből áll az élete.


Fehér kerítéses álom. Kertvárosban élő nő, rövid munkaidővel, és egy család fenntartásra önállóan is képes jólkereső férjjel. Két gyönyörű gyerekkel és egy halom szabadidővel.


A filmekben szinte csak ez a 2 opció van az amerikai életstílusra.


Ha meg a valóságot nézzük, magas a túlsúlyosak aránya, keveseknek van saját lakása mert inkább bérlik a lakhelyük (plusz arra van pénzük), ha a gyerek leesik a fáról és nincs egy jó kis biztosításuk akkor hónapokig fizethetik a milliós kórházi ellátást. A felsőoktatásba vágyó alsóközéposztályból kikerülő diákok hitellel indulnak neki az életnek, mert náluk nem ingyenes a felsőoktatás és stb.

2015. nov. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Igen az az álmuk mivel dolgozni senki sem akar csak várna hogy dőljön a pénz...
2015. nov. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

De dolgozni akarnának, csak nem kevés pénzért szar melókat. Pláne mikor a szakmádba nem tudsz elhelyezkedni, és nem valami selejt az ember szakmája...

Én inkább azt veszem észre, hogy sok lusta is inkább dolgozna, mert azért legalább pénzt kap és suli helyett melóba rohad, de pénzért...

2015. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 *Nekomimi* ***** válasza:
100%

A második válaszoló szerintem mindent összefoglalt, amit Amerikáról tudni kell.


Oda szerintem csak azok vágynak, akik látták New York-ot képeken, videókban és annak is a szebbik oldalád.

Azt persze nem említik sehol, hogy egy foghúzás többszáz dollár, lehet, hogy megvan ezer is...

Vagy , mint anyu barátnőjének a korona majdnem 200. 000 dollár... Szóval reeengeteget kell azért gürizni.

2015. nov. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!