Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha választani kéne, akkor az...

Ha választani kéne, akkor az USA-ban, vagy inkább Kanadában élnél szívesebben? Indoklást is kérek!

Figyelt kérdés

2013. okt. 13. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Kanadában, mert fejlettebb és közelebb áll az európai kultúrához, mint az Egyesült Államok.

Toronto, Montreal, Vancouver és Ottawa nagyon tetszenek, de Québec se lehet rossz. :)

Az egyedüli hátránya Kanadának a borzasztó hideg.

2013. okt. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kivéve Vancouver (és Victoria) mert itt egyáltalán nincs hideg :)
2013. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kanada. Szebb /nekem/, tisztább, lényegesen békésebb és ott is van alap ingyenes orvosi ellátás. Sokáig élt ott több ismerős is sokat meséltek.


A kanadai egészségbiztosítás –hasonlóan az angolhoz- adóból finanszírozott, minden kanadai állampolgár igénybe veheti. A törvényben határozzák meg azokat az orvosi eljárásokat, ellátásokat, amiket az állampolgárok térítés nélkül megkapnak, mely körbe tartoznak az ellátások többsége. Eltérően az angol rendszertől, ezekre az ellátásokra kiegészítő- vagy magánbiztosítást nem lehet kötni. Meghatározzák azon szolgáltatásokat is, melyek teljes árát a beteg maga fizeti, ide tartozik a kórházon kívüli kezelés valamennyi gyógyszere, a látás- és hallásjavítás eszközei, a betegszállítás és a fogászati ellátás egésze. Ezen költségek fedezetére lehet magánbiztosításokat kötni, a rászorulók indokolt terheit a helyhatóságok szociális ellátó rendszere támogatja. Az állami és magánkiadások aránya 70:30, a magánkiadások fele kiegészítő biztosítással fedezett.


Michael Moore-nak volt egy dokufilmje. Volt benne egy rész a kanadai és az amerikai különbségekről.


Kanadában sokkal több fegyver van mégis sokkal kevesebb erőszak. Egy iskolai lövöldözés nekik nagy hír mert náluk nem jellemző.


Sok embernek nyitva a háza a lakása ajtaja és úgy otthagyják ha leugranak a közelbe! Ezen én is elcsodálkoztam. Teljesen biztonságban érzik magukat és mindez egy nagyvárosban!!


A tv műsorok kevesebb erőszakot sugároznak Moore szerint tele vannak értelmes, kulturált, érdekfeszítő vitákkal, párbeszédekkel. Nem stresszelik a népet és nem mossák mindenféle katonai és háborús politikával az agyukat. Talán sokkal európaiasabb az egész ország nem csoda valahogy azért érződik, hogy a Brit birodalomhoz tartoznak valamilyen szinten.


Sokan járnak át az államokba dolgozni vagy vannak ott rokonaik és elmondták, hogy kiakasztó a bűnözés meg az ahogy bánnak a munkásokkal, hogy nagyobb a kosz és úgy egyáltalán...egy kanadainak az usa nem egy jobb hely. Teljesen hülyének nézik az amcsikat az átlag kanadai nem is nagyon érti őket két különböző világ pedig ott vannak egymás nyakán.


Sok - a határhoz közeli amcsi lakos - megy át szórakozni mert lényegesen kulturáltabbak, békésebbek a kanadaiak és a közbiztonság is nagyobb. Volt egy fekete fickó szórakozni járt át hétvégente és elmesélte, hogy amerikában egy csomó helyen még mindig erősen diszkriminálják a feketéket de kanadában nagy ívben tesznek rá pedig ott is vannak elegen! Moore egy közepes méretű város rendőfőnökével beszélgetett, aki évtizedek óta szolgálatban van de csak némi fejtörés után tudta megmondani hány gyilkossági ügye volt mert olyan régen volt és olyan kevés.


Nekem Vancouver tetszik. Nagyon szép európaias, modern, tiszta város, szép lakóépületek, rengeteg virágos park még a felhőkarcolók közt is. A természet, a vadon meg pár perc kocsikázás után elérhető. Aztán ott a nagy kínai piac, amit nem lehet egy lapra tenni pl. a józsefvárosival. Sok nemzet, érdekes kavalkád de rend, fegyelem, tisztaság jellemzi őket.


Persze ott is vannak kivételek, ott sem lehet mindenkinek fenékig tejfel, nincs tökéletes ország de szerintem kanada minden téren veri az államokat.

2013. okt. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább Kanadát választanám. Szeretem a hideget, ezért bármelyik város bejön nekem. (Pl.: Winnipeg, Edmonton, Calgary, Vancouver)

Sokkal szebbek a városok, nem olyan soknemzetiségű, mint az USA

2013. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is inkább Kanadát választanám. Szeretem a hideget, ezért bármelyik város bejön nekem. (Pl.: Winnipeg, Edmonton, Calgary, Vancouver)

Sokkal szebbek a városok, nem olyan soknemzetiségű, mint az USA

2013. okt. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocs :) Valamiért 2X ment
2013. okt. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

IMÁDOM KANADÁT!Egy percet sem gondolkoznék rajta hogy hol telepedjek le.

Az USA Kanadához képest csak egy dologban jobb az pedig az időjárás!De ez sem az USA érdeme mert ez csak véletlenszerű dolog.


Kanadában a közbiztonság hihetetlen.Volt olyan év (azt hiszem 2006 vagy 2007-ben) hogy Quebec Cityben egyetlen egy gyilkosság nem volt!És ez mindent elmond!

Egy hasonló méretű amerikai vagy európai várost sem tudok mondani ahol egy év alatt egy gyilkosság sem volt.


És nem csak a közbiztonság miatt választanám Kanadát!

Sok dolgot szeretk még ott!

pl.:

+imádom a természetet és ott nagyon szép helyek vannak.

+imádok kirándulni ahogy a legtöbb kanadai is.

+az emberek gondolkodása is normálisabb ott.(mint az USA-ban)

+közelebb áll Angliához és Franciaországhoz.

+tetszik az hogy az angol és a francia nyelv is hivatalos.

+szeretem a francia és az angol szokásokat,hagyományokat.

+a városok nagyon rendezettek.

+az élővilága is csodaszép.

+Ingyenes az Eü.

+a fizetések is szuperek.

+az emberek kedvesek,barátságosak, nem beképzeltek mint az USA-ban.

+a tömegközlekedés a nagyvárosokban jó.

+Család tervezésre és gyereknevelésre tökéletes hely.


(Az EU. is,DE főleg az USA sokat tanulhatna Kanadától)

2013. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

előzőkkel szemben nekem az USA

egyrészt a már említett időjárás miatt minél délebbi államba

másrészt engem pont az vonz benne hogy más mint európa és h sokszínű épp ezért jobban el is lehet vegyülni sztem :D

2013. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Frigg válasza:
100%

USA :) Június óta itt is élek. Régi álmom volt, én nagyon jól érzem itt magam. Északabbra vagyok, és imádom a tájat :) Az emberek hozzáállása is más bizonyos dolgokhoz, mint otthon. Kanadában még nem voltam, de egyszer majd ellátogatunk oda is :)


23/N

2013. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
USA-ban, de ott is csak pár városban (pl. Honolulu). Szerintem Kanada elég unalmas, túl nyugodt, semmi pezsgés egy-két városon kívül. De megértem, ha valakinek tetszik, mert nagyon szép.
2013. okt. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!