Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szabad semminek "hiányozni...

Nem szabad semminek "hiányoznia"? Csak szimplán akarni szabad?

Figyelt kérdés

Akinek hosszú: A saját érdekünkben törekedjünk arra, hogy semminek se érezzük a hiányát, mert az csak az akarásnak egy előnytelen formája?



Például párkapcsolatnak, de bármire igaz lehetne, mert ha hiányzik valami az csak kellemetlen, rossz érzés, továbbá függni fogunk attól a valamitől, nem?


De talán párkapcsolatok terén az itélőképességünket is befolyásolhatja, mást választunk mint egyébként, nem hiányérzettel befolyásolva, vagy a másiknak olyan érzése lehet, hogy nem is őt akarjuk, csak a kapcsolat hiányzik. És a másiknak sem feltétlen kellemes, ha valaki "túlzottan" tőle függ.


Arra is kíváncsi vagyok, hogy mi a különbség a hiányzás, és a "csak szimplán akarom mert jó" között? Ugyanolyan lenne, mintha hiányozna, csak kellemetlen mellékhatások, és előnytelen befolyásoltság nélkül?


Továbbá ide tartozik az elengedni tudás is szerintem, az is összefügghet a hiányzással, ami nem hiányzik, csak egy plussz az életünkben, azt könnyebben engedjük el ha vége, tesszük magunkat túl rajta, ami szintén csak előnyös, nem?


Nehezen tudom megragadni ennek a lényegét, olyan fura nekem.

Kíváncsi lennék a ti véleményeitekre, meglátásaitokra, hozzáállásotokra ezekben a dolgokban.


Vagy már az akarással önmagában gond lenne? Ilyet is olvastam valahol. De hiszen akarnom muszáj a dolgokat, el sem tudom képzelni az életet nélküle, ha nem akarnék semmit, nem történne velem semmi, nem haladnék sehová.



2015. nov. 18. 19:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Írok még példákat:

- valakinek nincs párkapcsolata, és hiányzik neki, emiatt rosszul érzi magát, de úgy érzi ha lenne, akkor ez elmúlna

- valaki magányos, és hiányzik neki a (megfelelő) társaság

Ilyesmik, igazából bármi, ami miatt rosszul érezheti magát az ember, mert nincs meg neki. Lelki eredetű hiányérzetekre gondolok.


Egyébként rosszul fogalmaztam meg a kérdést, a "szabad" szó helyett az "előnyösebb" jobb lett volna.

2015. nov. 18. 20:41
 12/13 anonim ***** válasza:
Úgy tapasztaltam, hogy ha hiányérzet vezérel valakit, akkor az hosszabb távon a gondolkodás beszűküléséhez, csőlátáshoz vezet. Arra érdemes inkább koncentrálni, hogy hozhatnád magad jobb pozícióba, hogy növelhetnéd az esélyeidet, és ezekért nem szabad félni konkrét lépéseket tenni.
2015. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha valami hiányzik, ne gondolkozzunk, mennyire rossz a állapothoz képest amikor ott van ami hiányzik. Csak tegyünk állapot megtremtéséért. De ha nem tehetünk semmit se, csak feljtsük el negatívumokat, hisz nem fog változni semmi se csak boldogságunk redukálódni.
2015. nov. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!