Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán ismeretlenek...

Ha az utcán ismeretlenek kérnek tőletek egy kis pénzt, szoktatok adni nekik?

Figyelt kérdés
Ilyen 100-200 Ft-ot
2015. nov. 19. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem.
2015. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én sem lopom, meg kuncsorgom azt a pénzt, hanem dolgozok érte.
2015. nov. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha látom rajta h szegény csóri tényleg csöves , adok neki. De azok akik faxza uj csukában meg ruhában parfümtől bűzlik annak nem, rizsázhat bármit h ezért kér meg azért. Az ilyenek csak átbazzák az embert...
2015. nov. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordok készpénzt, de ha hordanék se venném elő a tárcám egy idegen előtt.
2015. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
Ne járasd le magad a próbálkozással.
2015. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szivesen ugyanis a pénztárcámat kéne ahhoz elővenni és mivan ha kikapja a kezemből, másrészt ne nézegesse a tizeseimet mikor épp nyitom ki hogy kikotorjak neki egy 50.-ost. Ha épp van a zsebemben akkor annak aki szimpatikus, akinek gyűlölet van a szemében annak nem is válaszolok.
2015. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Rég leszoktam én az ilyenekről...


Régebben mikor Pestre kerültem, még adtam is, de csak negatív tapasztalatom van.


Pár sztori:

Fiatal srác jön oda, hogy buszjegyre kéne neki...adok direkt annyit, 300 valamennyit...erre azzal a lendülettel továbbáll a mellettem lévőhöz hogy szia buszjegyre gyűjtök....hát jó hangosan elküldtem az anyjába.


Másik mikor a szórólaposok mellé beállnak a c..gányok, és gyanútlanul veszem el, közli hogy 500ft mert néma kéz nélküli albínó cigány gyerekeknek gyűjt...hát meg a f..szomat, ne egy csóró egyetemistát húzzon már le.


Vagy mikor egy nő jön oda a kajáldához hogy hívjuk már meg őt meg a gyerekeit mert éheznek...hát még egy kiló kenyeret csak vennék nekik, de azért fejenként 1500 pénzt nem adok vadidegenekre...


De vannak akik nem szaroznak, azzal jön hogy vonatjegyre kellene, kérdem mennyi? 15 ezer....hát köszönöm, viszlát :D


Vagy volt csöves aki odajött, hogy nincs e egy huszasom...nincs. Továbbmegy 2 perc és visszajön megint....utána 3-adszor is, úgy kellett elküldjem a fenébe.


Vagy volt egy nő mindig 4-6-oson akinek örök 3 hónapos gyereke volt évekig, és ha nem adtál neki elkezdett ordítozni meg szidni mindenkit hogy "bezzeg a g..gánynak adnak".


Vagy szintén vonatos példa, hogy 5-en álltak körül hogy szeretnének utazni a ... hatásszünet után ránéz a táblára, kitalálja mit mondjon és odamondja hogy Nyíregyházára...és adjak már 500ft-ot...felajánlottam direkt hogy gyere megveszem neked...jajj hát azt nem kell, akkor viszlát.


Vagy egy időben a koli mellett voltak csövesek...de nem a kis szakadt öregek, hanem nagy állat, életerős alkoholisták, és minden lányt inzultáltak, mindenkinek beszóltak, mindenkit lehúztak volna...aztán a rendőrök egyszer lerendezték ket úgy hogy többet vissza se jöttek.


Na meg az is szokásos hogy egy utazás alatt 3-5 ember jön oda kéregetni. Egyiknek jegyre kell, másik mutatja hogy nincs bora...nekem meg pénzem nincs b..ssza meg.


Meg ez az hogy annyira ki van az ember használva. Szintén vonatnál öreg nénike jön oda, hogy jajj unokáihoz kellene vidékre utaznia és így meg úgy...gondolkodom hogy nem lehet drága egy 90%-os jegy, megkérdezem mennyi kellene...jajj hát 15 ezer...Hát hova utazik a néni a holdra?

2015. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem adok nekik egy forintot se, főleg akkor ha telefonálok és pofátlanul belecsörgeti a telefonba az aprópénzeit akkor még oda is baszok neki egyet.
2015. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Nekem azért a 200 forintért 15 percet munkával kell töltenem! adjam oda egy csövesnek. Inkább nem!
2015. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eddig kétszer adtam utcán pénzt, az egyik alkalommal egy padon ültem, odajött hozzám egy nő, a kezembe nyomott egy szál virágot és várta az árát. Elég sokat adtam neki, mert ez Bécsben volt, és nem igazán mértem fel az EURO értékét. Vagy 5-öt biztos kapott, ami ugye olyan 1500 Ft. A másik alkalommal a nő gyerekétkeztetésre gyűjtött, mondta, hogy 600 Ft már sokat számítana, de amikor elővettem a pénztárcámat, látva, hogy milyen sok apró van benne, meggyőzött, hogy menjek fel ezerre, mert az már egy gyerek egész napi étele. Persze aláírtam valamit, meg e-mail címet is kaptam, szóval valószínűleg az a pénz tényleg az éhező gyerekekhez ment. Csak ez a két eset meggyőzött, hogy amikor szegények ott ácsorognak előttem, akkor nem tudok nemet mondani, és többet adok a tervezettnél. Szóval inkább kikerülöm az ilyen eseteket, meg félek is, hogy az utcán ellopják a pénztárcámat. Ha segíteni szeretnék, inkább alapítványok gyűjtőedényeibe rakok, mert így én állapíthatom meg, hogy mennyit tudok rá szánni. És az a pénz remélhetőleg jó helyre kerül.
2015. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!