Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tőletek is szoktak butaságokat...

Tőletek is szoktak butaságokat kérdezni a babátokkal kapcsolatban ismeretlenek?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz nyolc hónapos és kifejezetten nagy baba szerintem (78-80 cm körül van és több, mint tíz kg).

Néhány furcsa kérdés, amit kaptam:


1. Ma egy üzletben az eladó megkérdezte, hogy: "Mennyi idős? Három-négy hónapos?"

Csak pislogtam, ugyanis az egy dolog, hogy nagy a baba, de sportbabakocsiban ült fixen egyenes derékkal és éppen játszott az egyik játékával. Visszagondolva 3-4 hónaposan egyrészt nem volt ekkora, másrészt baromira nem ült, főleg nem szépen, harmadrészt még teljesen másképp fogott, nem tudott így játszani.

A hölgy 40 év körüli volt és olyan, akire ránézésre azt mondom, hogy családos, ezért sem értettem hirtelen, hogy miért saccolja be ennyire tévesen a babám korát.

(Tény, hogy 4-5 hónap nem sok, csak ennyit tévedett, de egy év alatti babáknál szerintem iszonyatosan sok fejlődési különbséget jelent 4-5 hónap.)


2. De a múlt héten egy pasi épp azt állapította meg nagy bölcsen, hogy "Olyan másfél év körüli, ugye?" Ezt is túlzásnak tartom, mert babaarcú és annyira azért nem nagy, ráadásul természetesen még nem beszél.


3. Még nem volt hat hónapos a fiam, amikor egy ismerősünk rákérdezett a korára. Mondtam, hogy lassan hat hónapos lesz. Mire ő: "És miket mond már?"

Először vigyorogva válaszoltam, hogy "Ó, hát egész nap be nem áll a szája, különösen a politikáról beszél rengeteget." Azt hittem, hogy poénkodik.

De nem. Ismét megkérdezte, hogy mondja-e már, hogy "Apa, anya, ilyesmi." :-O

Mi van?


4. Ezekhez képest azt már megszoktam, hogy hiába van tetőtől talpig kékbe öltöztetve, még a zoknija is férfias, így is előfordul, hogy a nemére kérdeznek rá.


Ti is kaptok ilyen kérdéseket?

Vagy csak itt ilyen furcsák az emberek? (Külföldön élünk.)


2009. júl. 14. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne is mond!

Nálunk menetrend szerint megkérdezik, hogy kisfiú vagy kislány e, még akkor is, amikor talpig kékben van, fejkendővel a fején, ráadásul a babakocsija is sötétkék.

2009. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nemét kérdezik főként, még akkor is ha szoknya van rajta :-)
2009. júl. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én, amikor a nemét kérdezik tiszta kék "férfias" cucc ellenére, azt mondom, hogy majd Ő eldönti, ha nagy lesz:)))
2009. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek rózsaszínben: De aranyos, kisfiú ugye? Hogy hívják?

Mondom: Emese. Csodálkozva néznek: De az lánynév, nem?

Most erre mit lehet válaszolni?

(Ez olyan, mint a bullmasztiffomat látva (80 kg) megkérdezték, hogy milyen fajta, én meg mondtam, hogy bullmasztiff, amit senki sem értett. A sokadiknál már besokalltam, és azt válaszoltam, hogy óriásboxer. Ezt mindenki elhitte, mert a boxer szót már ismerték.) Hát ennyi...

2009. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Na, a neme nélunk is téma. Tökéletesen kislányos kislány, talpig fodros rózsaszínben hosszú hajjal, de rendszeresen kisfiúnak mondják. (igaz fülbevalója nincs, de a szomszéd kisfiúnak van...)

Igen, vannak fura kérdések, de ez csak a tudatlanságból van.

Msot pl jön sógorom külföldről haza, lányom 13 hós, és rugdalózót vett neki. Az egész család ki van akadva, hogy mit kezd egy 13 hós baba rugival. Én mondjuk altatni szoktam benne, ha hidegebb van, de mindegy:-)

Lányom 2-3 hetes volt, mikor jöttek barátok látogatni, és ők is már azt kérdezték, hogy mikor fog beszélni?...

Akinek nincs kicsi a környezetében, baromira mellé tud nyúlni...

Az evés is ilyen volt (fél évig csak cicizett lányom), de a boltban megkérdezték, hogy neki viszem-e a virslit...

Szóval ez ilyen, ne törődj vele, inkább mosolyogj rajta nagyokat:-)

2009. júl. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
3 vagy négy hetes lehetett a kislányom amikor séta közben leültem egy padra és egy nő odajött és megkérdezte hogy mennyi idős a kicsi baba, én mondtam hogy hány hetes Ő meg azt kérdezte hogy ilyen kicsi sullyal született???????????? Hozzáteszem hogy egy kicsit korábban született meg de igy is 3250 gramm volt.
2009. júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkorákat röhögtem!!! ÓÓÓriási!! Köszi az élményeket. Nekünk ennyire kirívó eseteink nem voltak, de valóban szintén talpig rózsaszínbe öltöztetve megkérdezte egy szintén kismama, hogy mi a neme. De ennél durvább nem volt. Mennyi hülye embert hord hátán a föld!
2009. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szintén itt is a neme a téma. Nálam rendszeresen előfordul ,hogy megkérdezik ,hogy kisfiú vagy kislány. Mikor csupa-csupa rózsaszinben van és fülbevalója van.
2009. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem is megkérdzete anyukámék egyik vásárlója, amikor a lányom csupa rózsaszínben volt, hogy kisfiú, vagy kislány?
2009. júl. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom ez a nem téma mindenkinél játszik..volt, hogymegjegyeztéka talpig rószaszínben levő lányomra, hogy de szép kisfiú...merthogy nincs fülbevalója.

Meg hogy úr isten mit eszik, ha nem adok neki montét meg cukrozott joghurtokat? mondom zöldség, gyümölcs, hús..erre meg néznek nagyokat..


Volt olyan aki meglepődve megjegyezte a három hetesen, hogy jé, ennek a gyereknek nyitva van a szeme! miért mit hitt, hogy kiskutyát tologatok?

Vagy a barátnőm aki szintén velem végezte az egészségügyi sulit, hogy 11 hósan szobatiszta-e már és beszél-e? nem mertem megkérdezni, hogy mindent elfelejtett -e mióta diplomáztunk...

2009. júl. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!