Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyit és mit szoktatok...

Mennyit és mit szoktatok imádkozni? Esetleg végeztek-e más lelki gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Naponta hányszor és miket szoktatok imádkozni? Alkalomhoz kötötten (pl. felkelés, étkezés stb.) vagy csak úgy spontán? Napi szinten összesen mennyi időt töltötök imával vagy más lelki gyakorlattal, pl. meditációval, mantrázással? Nem csak keresztények válaszát várom, hanem bármely valláshoz tartozóét. Kérlek írjátok meg azt is, melyik valláshoz és azon belül melyik egyházhoz, vallási közösséghez tartoztok. A válaszokat előre is köszönöm!

2015. szept. 25. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam imádkozni, csak ha temetőben vagyok, vagy templomba kell mennem, de ott is csak "megszokásból". Isten úgyis minden szavamat, gondolatomat hallja,tudja ha rá gondolok, feleslegesnek tartom az imádkozást.

Alapvetően római katolikusnak neveltek, de én nem tartom magam egyik egyházhoz tartozónak sem, a magam útját járom.

2015. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia azt írja: "szüntelenül imádkozzatok". Én ezt gyakorlom. Ha nincs alkalmam hangosan, akkor halkan vagy magamban
2015. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Egyetértek a 2-al. A Biblia tényleg arra ösztönöz, hogy szüntelenül imádkozzunk. Ha meg tudnám számolni naponta, hát...szerintem az nem lenne szüntelen.


Sokszor mondhatunk egy hálaadó köszönetet is, amikor sikeresen elvégeztünk valamit(hiszen erőt, és képességet adott hozzá)...és ugye ez is ima, mivel Istenhez beszélünk:-)

2015. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Meditálni szoktam, naponta kétszer, reggel és este.
2015. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Római Katolikus Keresztény vagyok.

A kötött imák közül szoktam a reggeli (Szívem első gondolatja Hozzád száll fel, Istenem...) és az esti (Ó, édes Istenem, hálát rebeg lelkem, hogy...) imát, a Miatyánkot és az Üdvözlégyet. Meg az étkezés előtti és utáni imát. Általában a szobámban szoktam imádkozni, nem kell azt mindenkinek látnia. De sokat szoktam a saját szavaimmal is, mert így a saját gondolataimat, érzéseimet ki tudom fejezni. Meg ugye misére járni, és ott az imákat és énekeket mondani/énekelni, amik a mise részei. Katolikus suliba járok, ahol van napkezdő ima is (meg tanórák utáni is, de azt egyik tanár sem tartja be...)


Más lelki gyakorlat... nem igazán. Csak annyit, hogy a nagyböjti időt betartom. Meg vannak olyan dolgok, például Antióchia (keresztény közösség, katolikus alapokon [pl. katolikus mise, a Nagyhétvégén van Eucharisztiáról szóló bevezető, stb.], de nem csak katolikusok lehetnek a tagjai.), Nagymarosi Ifjúsági találkozó (most okt. 3-án lesz a legközelebbi alkalom), amiken részt szoktam venni.


Hogy mennyi időt töltök imával? Változó. Van, amikor (sajnos) szinte megfeledkezem Istenről, máskor meg sokat imádkozom.

2015. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kérdésem a 2. válaszolóhoz:


Ez a "szüntelen" ez mégis mit jelent a te esetedben?

Mert gondolom amikor ügyet intézel, telefonálsz vagy beszélsz valakihez, akkor azért közben nem imádkozol. Mennyi idő az összességében, amit valóban imával töltesz, és milyen imákat mondasz ilyenkor?

2015. szept. 25. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nálam nagyon változó, van hogy kb egy percet se, van hogy összeadva kb a nap felég (igaz ez gyakran úgy történik ,h pl tömegközlekedési eszközön vagyok, utazás közben ugye szabad az ember munkahelyemen nem gátol az egyidejű munka és imádkozás, stb)
2015. szept. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Belül folyamatos beszélek hozzá és öröm ha válaszol.
2015. szept. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagyjából ugyanaz, mint Anna Orsolyának. Annyi, hogy én Antióchián még nem voltam, de nagyon szeretnék eljutni.

Nagymarost nagyon szeretem. :)

2015. szept. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam.

De nagyon ritkán szoktam olvasni egy szefárd ima könyvet.


Üdv ,egy humanisztikus zsidó.

2015. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!