Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg túl fiatal lennék 24...

Tényleg túl fiatal lennék 24 évesen egy saját házhoz?

Figyelt kérdés
Sokan, mikor a házépítésről, házvásárlásról, hitelről kérdezek interneten, leszólnak, hogy mit akarok én 24 évesen saját házat, a tojáshéj a fenekemen. A párom 30-hoz közelít korban, jelenleg külföldön dolgozunk, de szeretnénk a magyar-osztrák határnál építeni, és kint Ausztriában dolgozni (eddig is így volt, szeretnénk visszamenni). Eddig is jól kerestünk, ezután is valószínűleg jól fogunk, van megtakarításunk, a szüleink is besegítenek anyagilag és más téren is, mi a furcsa abban, ha ennyi idősen valaki házat akar? Miért kell leszólni valakit ezért?
2015. nov. 25. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit lehet valósíts meg. Amit meg nem tudsz, azt úgyse fogod. De miért hallgatsz másokra? Ezek olyan döntések amiket csak te hozhatsz meg, mert a te életed.
2015. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert irigyek. Nekik is kell ház.
2015. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagytok túl fiatalok.

Akár már lehetne is saját házatok.

Szerintem csak irigyek.

2015. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lennél túl fiatal? Nagykorú vagy önálló keresettel.

Akik ezt mondják irigyek, ha pedig családtag mondja, akkor nem akarja elfogadni, hogy végleg elszakadsz otthonról.

2015. nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szarjál már rá, hogy ki mit szól. Gondolom, nem fogsz csak azért albérletbe menni, mert mások szerint nem vagy elég idős a házhoz.
2015. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az én családom nem kritizál, támogat, a párom családja is támogatna, bár náluk kaptunk már azért olyan megjegyzéseket, hogy jobban át kellene gondolni (kb. 1 éve tervezgetjük a házat, hol legyen, mennyiért, mekkorát, kivel építtessük, mi hol mennyibe kerül), meg hogy nekünk minek az új, miért nem veszünk egy régi házat pár millióért és újítjuk fel (szüleim, testvérem, volt szomszédom mindannyian belefutottak ebbe, mindhárman megjárták a régi házzal, ezért sem gondolkodunk ezen). A testvéreméknek egy régi ház a végén, felújítás után annyiban lett, mintha egy újat építettek volna, de a párom szülei nem értik meg. Igaz, a korra nem is ők utalgatnak, inkább idegenek.
2015. nov. 25. 09:47
 7/16 A kérdező kommentje:
Már albérletben lakunk, pont ezért is szeretnénk minél hamarabb saját házat. Amennyit idefizetünk külföldön a lakásért, annyiból kijönne otthon egy dupla ekkora ház havi törlesztője is (kb. 10 évre vennénk fel), a jövedelmünk pedig kb a mostani szinten maradna.
2015. nov. 25. 09:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagytok túl fiatalok. :)
2015. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Én eleve nem beszélném meg másokkal, hogy akarok-e házat és mikor.


Az ember meg akkor van "túl korán" egy házhoz, ha a szülök teszik a feneke alá, ha saját maga dolgozott meg érte, akkor nem.

2015. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

nem.

szerintem is jobb építkezni, így legalább nem lesznek kihasználatlan terek, esetleg felesleges helyiségek.


nyilván akkor érdemes közösen, ha biztosak vagytok a kapcsolatban, van kialakult kép, hogy szeretnétek gyereket, ha igen hányat.. stb


ha mégis beutne a gikszer, legalább jó helyen lesz a ház, könnyebb ott eladni mint egy alföldi faluban.

szóval szerintem hajrá :)

2015. nov. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!