Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lenne lekezelő a "leány"...

Miért lenne lekezelő a "leány" szó?

Figyelt kérdés

Egyik GYK-s válaszoló,aki egyik kérdésemre válaszolt,azt írta,hogy ne mondjam azt a szót,hogy "leány",mert lekezelő.

Miért lenne az?Véleményem szerint a "csaj" az sokkal lekezelőbb,én nem hívom a leányokat sosem csajoknak.

Mi a véleményetek?Tényleg lekezelő szó?



2015. nov. 25. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem.

szerintem kicsit régies kifejezés, ezért egy kicsit romantikus is, mint a mesékben

2015. nov. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem lekezelő :)
2015. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább régies, ha így 60 körül vagy, akkor élő szóba kb. elmegy, interneten meg kevésbé. Miért nem jó a lány például?
2015. nov. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok,de iskolában az egyik tanárom is igényesebben fogalmaz,és ez reám is átragadt.Szeretek igényesebben fogalmazni,nem a mai szleng nyelven.A lány szóval sincs semmi problémám,de már ráállt a kezem a leány szóra. :)
2015. nov. 25. 22:42
 5/11 anonim ***** válasza:
a leánytól, reámtól nem fogsz igényesebbnek tűnni, csak furcsának.
2015. nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15 évestől ez nem igényesség, legfeljebb az igényesség majmolása. Tökéltesen jól és választékosan ki lehet fejezni magad anélkül, hogy régiesen beszélnél.
2015. nov. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

Én írtam ezt neked.


A csaj szó is lekezelő, ennek semmi köze az egészhez.


Lekezelő, pont azért, mert régies, és ha manapság használod, megjátszósnak tűnsz.


Ha megkérdezem: melyik nemnek könnyebb lenni? Lánynak vagy úrfinak/legénynek/ifjú úrnak - szerintem ebből süt a férfiak iránti lenézés.


Ha azt kérdezted volna, leánynak vagy legénynek nehezebb-e lenni, nem gondoltam volna lenézőnek, csak szimplán furcsának.


Ahelyett, hogy béna szavakkal próbálsz menőzni, inkább figyelj oda, hogy pont és vessző után szóközt kell ütni. Máris igényesebbnek fogsz tűnni.

2015. nov. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Régiesebb hangzású, és régen kevesebb joga volt a nőknek, mint most. Én mintha belehallanék a leány szóba a lány jelentésén túl egy közelebbi rokoni, és főleg apai kapcsolatot, ami egyrészt lehet túl személyeskedő, ha nincsenek olyan viszonyban a felek, másrészt atyáskodó is, hogy majd ő megmondja, hogy mit csináljon az a leány.
2015. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Butaságot állít, ne foglalkozz vele.
2015. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez nem lekezelő. Aki erre azt mondja hogy lekezelő biztos azt szereti ha bigének vagy gádzsinak szólítják...
2015. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!