Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sorkatonaságnál voltak olyan...

Sorkatonaságnál voltak olyan durva csicskáztatások mint a börtönökben?

Figyelt kérdés
Vagy ott csak a felettesek szívatták a katonákat? Az meg gondolom kibírhatóbb volt. Katonák volt hogy összeverekedtek egymás közt?

2015. nov. 28. 05:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak gondolj bele és rájössz, hogy elég béna a levezetésed.

Az ember természetéből kiindulva, ha sokan vannak "összezárva", mindig van 1-2 egyén aki átveszi az alfa szerepét. S mindig vannak olyanok akik csendesebbek, és nem igazán álltak ki magukért. Nemhogy a katonaságba de számos iskolában is megvan ez a hierarchia rendszer, hogy csicskáztatják a "gyengéket" az "erősek".

Kis közösségben nagy a feszültség, hamar pattan mindenki idege, és a verekedés elkerülhetetlen.


Szóval a tényleges válasz: Sorkatonaságban is volt akit egy egész életre megtört pár debil katona társ. Ott is volt csicskáztatás, 24/7 szivatás. Erőszak is, sőt minden más megalázás.

Számos verekedés volt, ami sokszor nem jutott a felettes fülébe.

Volt olyan felettes aki nem szivatta a katonákat, volt olyan aki a magukat alfának kikiáltó embereket leckéztették meg, olyan is volt aki az előbb említettekhez csatlakozva tovább gyötörte szegény szerencsétleneket.

A börtönnel összehasonlítani nehéz. Mivel a sorkatonaságban volt 1-2 olyan ügy ami még 1-2 elvetemült börtöntölteléket is elrémisztett volna, azonban összességében egy börtön rosszabb mivel ugye több időre szól, s ha valami baj van nincs meg a lehetőséged rá, hogy valahogy kiszabadulj a hurokból.


A sorkatonaság egy nagy hülyeség, semmi értelme nincs. Nem kapnak rendes kiképzést, sőt egy rendes háborúban mind elfordult volna oldalra és úgy futott volna el. Nemhogy szembe menni az ellenséggel...

A katona lét nem egy olyan hivatás amit az emberekre rá kell erőltetni, hanem arra születni kell!

Lehet neked 100000 katonád ha belül mind megbízhatatlan, fél, nincs kiképezve rendesen. Még 100 kiképzett katona is leszedi őket egy jó stratégiával.

2015. nov. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az én esetemben nem volt komolyabb szivatás. Jó, mi egykorúak voltunk egy szinten - fősuli utáni tartalékos tisztképző -, tehát mind "kopasznak" számítottunk, mert fél év után mentünk is ki "csapatgyakorlatra" örmesterként. Persze volt itt is egy-két ember, aki azt hitte több a többieknél, de simán lenyomtuk őket - szóval és értelemmel - azaz a normálisan szocializálódottak voltak fölényben. A főnök egy hadnagy volt, tök normális, értelmes, viszont pont ezzel nagyon komoly rendet tudott tartani, mert tudtuk, hogy ha gáz van akár még ki is áll értünk, és amit megcsináltat velünk azt nem szivatásból csinálja, hanem mert kell. Ha gondod volt, nyugodtan elmondhattad neki, meghallgatott és ha tudott segített. Nem engedte az értelmetlen szivatást, de megkövetelte az előírt rendet.
2015. nov. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sorkatona voltam, de börtöntöltelék még nem, így nem tudom összehasonlítani...:D
2015. nov. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Börtönben Sosem voltam, így nem tudom, hogy ott mi fordul elő. Katonaságnál elvétve akadtak durva dolgok, de ezek kirívó esetek voltak, nem volt jellemző.

Viszont a világ legfeleslegesebb dolga volt, mondjon akárki akármit. És ezt akarja a Fidesz visszahozni...gratula Nekik..

2016. jan. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!