Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazuk van? Elkéne költöznöm?

Igazuk van? Elkéne költöznöm?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, most végeztem a gimnáziummal,valamelyik nap oda jöttek hozzám a szüleim és közölték velem,hogy elkéne már költöznöm..Mondtam nekik hogy nem is tudnám fizetni mert még nem dolgozok erre persze ők: "keress magadnak egy pénzes pasit és old meg." Vagy ha éppen más kedvük van ezt is mondják: "mi 19 évesen már rég külön éltünk a szülőktől,sőt már addigra te is megvoltál" Most mit mondjak nekik?Hogy vehették rá őket hogy ne küldjenek el? Igazuk lehet?

2015. nov. 30. 19:24
 1/8 Roland G. ***** válasza:

Mivel nincs rá módod,hogy elköltözz,nincs igazuk.

"keress magadnak egy pénzes pasit és old meg."

Ilyet hogy tud mondani egy szülő?Nekem ez magas...

2015. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Eltartsalak?:D Főzni tudsz?


Viccen kívül kezdj el dolgozni mert anyádék úgy tűnik nem akarnak tovább eltartani.Végül is felnőttél...

2015. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
tanulsz valami szakmát,vagy csak várod hogy az èrettsègidre ráizguljanak a munkáltatók?
2015. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szakácsnak tanulok.
2015. nov. 30. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
25 éves korodig kötelesek eltartani. Csak mondom. Szülőktől ez elég gyökér hozzáállás, hogy ki akarnak dobni.
2015. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kommunizmus van, hogy a munka boldoggá tegyen. :D Baromság amit a kedves szüleid itt össze magyaráztak neked.


Próbáld kihúzni addig amíg legalább végzettséged lesz. Néha menj el diák melózni.

2015. dec. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sidel válasza:
100%

Beszéld meg velük, hogy még nem tudsz elköltözni, de közben kezdj el valamit dolgozni, hogy idővel legyen pénzed rá. Érdekes a hozzáállásuk... én sose mondanék ilyet a gyerekemnek.

Megjegyzem 22 vagyok és fel se merült, hogy elköltöznék. Ami spórolt pénzem van, azt az egyetemre költöm.

2015. dec. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs igazuk, primitívek a szüleid.

Mondd meg, hogy nem tudsz még elköltözni, de dolgozol az ügyön. Nagyjából mikorra lesz munkád? Addig próbáld valahogy kihúzni. Esetleg ha van olyan ismerősöd, akihez majd mehetnél albérlőtársnak és tudnál vállalni néha diákmunkát, azzal kitudnál jönni.

A helyedben, a költözés után soha többet nem találkoznék és beszélnék velük.

2015. dec. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!