Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanába elkezdtem félni az...

Mostanába elkezdtem félni az öregedéstől és a haláltól mitől lehet ez? Örökké az órát bámulom h szalad az idő és azon rágódom h minden nappal közelebb a halál. Alig tudok elaludni a félelemtől. Valaki érzett már hasonlót? 25/L

Figyelt kérdés

2015. dec. 3. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Lehet depresszió.
2015. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt nem gondolnám.

Más ilyenen nem gondolkodik?

2015. dec. 3. 13:31
 3/9 Roland G. ***** válasza:

Szia!

Volt esetleg haláleset körülötted?Lehet,hogy amiatt.

Esetleg valamilyen csalódás?

2015. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát apukámat tegnap előtt vitte el a mentő epilepsziás rohamot kapott majdnem megfulladt a nyelvétöl.

De ez a halál téma egy ideje foglalkoztat persze 2 napja jobban.

Meg az öregedès h egyszer én is egy öreg nénike leszek és akkor még jobban fogok majd félni sztem.

Jó lenne tudni mi vàr ránk majd...hova lesz s tudat

2015. dec. 3. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Örökké az óràt bámulom h szalad az idő és azon rágódom h minden nappal közelebb a halál."


Ilyenkor probald meg leallitani magad - igy szeretned eltolteni az eleted? A halalt varva? Nem jobb inkabb ELNI, emlekeket gyujteni, tartalmat tenni abba az x evbe, amid van? Nem jobb inkabb a jelenre fokuszalni, celokat kituzni majd megvalositani, emberikapcsolatokat elvezni?


A halal ellen ugysem tudsz mit tenni, retteges helyett tedd tartalmassa azt az idot, amid van. Kulonben az egesz letezesednek nem lesz semmi ertelme, ezt pedig nem kene hagynod :)

2015. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Roland G. ***** válasza:
100%

Sajnálom apukádat...

A lényeg,hogy valahogy tereld el a gondolataidat ezektől,ami lehet neked most nem könnyű,de előtted az élet és ezzel legyél elfoglalva ne a halál gondolatával.Próbálj minél több időt emberek között tölteni és igen,tűzz ki magad elé célokat,tervezgess,álmodozz és váltsd valóra.

Szép napot!

2015. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem mindenki eleteben eljon egy pont amikor tudatosul h valojaban nem marad orokke fiatal es halhatatlan.

Talan nalam ez epp most jott el :)

Ugy erzem gyorsan telnek az evek lassan 26 leszek de vhol meg mindig gyereknek erzem magam :)

2015. dec. 3. 16:13
 8/9 anonim válasza:
En is hasonloan vagyok jelenleg, csak epp 18 evesen. Nagyjabol egy hete jott fel nalam ez a tema, nem tudom, hogy minek a hatasara, mert elotte soha nem tapasztaltam hasonlot. En probalom tudatositani magamban, hogy az itt es most a fontos, hogy rengeteg ido van meg elottunk, hogy ezen minden ember atmegy, es hogy ertekeljem az eltetet, minden apro oromot. Ahelyett, hogy minden nap eggyel kozelebb van a halal, arra gondolok, hogy de eggyel tobb napot toltottem a szeretteimmel, barataimmal, tortentek velem jo es rossz dolgok, amik ha most nem is, de kesobb ertelmet fognak nyerni. Kognitiv eltereles! Persze nem mondom, hogy 100%os sikernek jarok, sot.. De ha ez pl honapokig megmarad, hogy minden nap gondolunk ra, tobbet, mint korabban azt atlagosan tettuk, akkor szerintem erdemes elmenni pszichologushoz. Mert csak nem akarjuk ugy elni az eletunket, hogy a halalon gondolkozunk. Ha gondolunk ra, ha nem, eljon, igy hat felesleges ragodni rajta. Vagy esetleg talan erdemes 1-2 konyvet elolvasni a temaban. Arra en meg nem vettem magam ra.:)
2016. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha öregek leszünk elmúlik ez a félelem, addig is próbáljunk megszabadulni az individumunktól amennyire lehet.

Lásd: buddhizmus

2017. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!