Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek van fiú és lány...

Szerintetek van fiú és lány között alá- fölé rendeltség?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy egy nő fizikailag nem képes ugyan azt elvégezni mint a férfi, de szerintem nagyon gáz ez az óriási sexizmus ami ma van. Nagyon sok férfitől hallani hogy a nőnek a konyhában a helye, otthon vigyázni a gyerekekre..stb..stb. Bár én még "csak" 17 éves lány vagyok, és nem feminista, de utálom a férfiaknak ezeket a megnyilvánulásaikat. Szerintem egy nő is lehet sikeres, használhatja az agyát. (tudom hogy nem sok nő képes rá de vannak kivételek!) És ha már itt tartunk azt sem szeretem hogy általánosítanak mikor a nőkről beszélnek, hisztis az összes stb..stb. Korral és nemmel válaszoljatok, főleg fiúk véleménye érdekelne. Köszönöm

2014. okt. 31. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Már mindent megfőztél és ki is takarítottál, hogy itt lógsz, asszony?
2014. okt. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
így van :D
2014. okt. 31. 00:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom, amikor egy lány/nő okos, sikeres és tud gondolkodni. Egyenrangú, intelligens társat szeretnék, nem pedig egy üresfejű cselédet. Ez az egész "a nőnek a konyhában a helye" dolog annyira... visszamaradott. 17/f
2014. okt. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem normális kapcsolatba nincs. Egyébként gyakori.

20F

2014. okt. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Na, ha megvan a kaja meg a takarítás, akkor irány vissza vasalni!
2014. okt. 31. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Legalább nem csak én gondolkozom így. Köszi :)
2014. okt. 31. 01:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ilyen. Ha meg egy férfi úgy lekezelően viselkedik velem szemben, megcsodálhatja a fenekem, miközben otthagyom.


Az általánosítás egyébként a másik oldalról is megvan, elég nővel vagyok körülvéve ahhoz, hogy rendszeres időközönként halljam, a minden pasi disznó mondókát.

Sőt olyanhoz is volt szerencsém aki kijelentette, hogy utálja a férfiakat és csak arra jók, hogy felszereljenek egy polcot és őt is "megszereljék".

Mindkét nemnek vannak selejtes példányai.

2014. okt. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Tudod, egy nő akkor is lehet okos, és intelligens, ha otthon van, és a háztartást vezeti. Úgyhogy ezzel most azt mondtad nagyjából, hogy minden nő, aki otthon van és házimunkát végez, az agyatlan, gondolkodni képtelen lény.

Azért ne felejtsd el, hogy az is kemény munka, ha esetleg van már több gyerek is, akkor még több a feladat.

Te saját nemed nézed le, nem a férfiakat.

Vannak tipikus női és férfi feladatok, ennyi. Nem kell túlbonyolítani, nincs alá-fölé rendeltség, csak valaki ezt csinálja, valaki azt. Lehet fordítva is, nő megy dolgozni, férfi otthon marad a gyerekkel, mert manapság már ez sincs megszabva, és a férfi is maradhat otthon.


Az általánosításról szólva: te is ezt csináltad:

,,utálom a férfiaknak ezeket a megnyilvánulásaikat"

2014. okt. 31. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem hogy a háztartásbeli nőknek nincs agya. Teljesen természetes dolog hogy a nő a munkája mellett otthon van és vezeti a háztartást. Egyszerűen csak azt utálom, hogy az emberek egy része (nem mindenki!) teljesen lealacsonyítja a nőket.

Szerintem az "utálom a férfiaknak ezeket a megnyilvánulásaikat" mondattal nem általánosítottam, legalábbis nem szándékosan. azokra a férfiakra gondolok akik sexisták. Természetesen vannak kivételek!

2014. okt. 31. 03:03
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Te is általánosítasz.
2014. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!