Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet udvariasan és...

Hogyan lehet udvariasan és együttérzően fogadni egy ismerős rokonának a halálhírét?

Figyelt kérdés

Arról sokat hallottam, hogy illik valakivel közölni (pl orvosként), ha valakinek meghalt egy szeretett hozzátartozója, hogy abban benne legyen az empátia, a tisztelet, ne legyen se túljátszott, se túl távolságtartó a gesztus.


De amikor pl. egy kollégám, volt osztálytársam, távolabbi ismerősöm elcsukló hangon mondta, hogy a napokban halt meg az apukája/nagymamája, felesége, stb, nem tudtam mit mondani, csak olyan hülyeségeket, mint "Ó, basszus...", vagy "Ne már... Szeeegény..." És ezek olyan idétlenek. Az "Őszinte részvétem!" túl formális, és kb. annyi empátiát hordoz, mint egy tüsszentés után az "Egészségedre!".


Érdekelne, ti mit reagáltok ilyenkor?



2015. dec. 8. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak annyit szoktam mondani, hogy részvétem.
2015. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondom: Nagyon sajnálom!
2015. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen mindegy,hogy mit mondasz,ha látszik,hogy szívből jön

nekem is a részvétem nagyon formális,nem szeretem,de ettől függetlenül ezt szoktam mondani,meg azt,hogy vigasztalódást.nyilván ha közelebbi az illető,és látom,hogy beszélne a dologról,akkor beszélgetek vele róla

2015. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fogad őszinte részvétem! Ez hihetetlen,nagyon sajnálom,ha segíthetek valamiben szólj!
2015. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a formális "Őszinte részvétem!" alkalmazása teljesen jó, nem kell ilyenkor nagyon közvetlenkedni, mert még egyébként nyitott emberek is ilyenkor kicsit bezárnak.


Sajnos évente többször értesülők facebook-on barátaim hozzátartozóinak, vagy volt kolléga haláláról, ilyenkor én csak a fentit írom.

2015. dec. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!