Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adjak egy...

Milyen tanácsot adjak egy hajléktalannak, aki közeli hozzátartozóm? Ti mit mondanátok neki a helyembe? (tovább)

Figyelt kérdés
Ez az emberke dolgozik,nem iszik,nem drogozik,a fizetése egy negyedét oda adja gyerektartásként,munkásszállón szokott lakni de állandóan kirugják mrt nem tudja kifizetni.100ezer forintot keres havonta,és ebből nem tud gazdálkodni,a szálló ezer ft/nap.A párja is összeköltözne vele aki gyesen van,csak az a feltétele hogy szedje magát össze,hogy jó apukája legyen az egy éves kislányuknak,meg kitudjanak venni 1 albérletet..Sajnos nem tudja befogadni,mert szülei nem engedik.A hónap felét kb. mindig az utcán tölti.
2015. dec. 13. 13:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
1000 Ft /nap a munkásszálló?? qva anyjukat, mi kerül rajta ennyibe? Így már elmegy lakhatásra és gyerektartásra a fele.Lehet hogy jobb lenne, ha kivennének egy albérletet, sőt, mivel úgysincs "házhoz kötve", szerintem bátran keresgélhetne másik városban melót, ahol talán jobban megfizetnék, nem?És akkor oda költözhetne a párjával együtt albérletbe.Bár a nő gyese sem fog sokat nyomni a latban.Esetleg nincs rokon, aki segíteni tudna neki?Legalább egy szobát biztosítani, hogy ne kelljen azt a munkásszállót fizetnie? Vagy ház körüli munkákért lakhatást kapna, pl azzal már sokat megspórolna és nem kéne utcán tengődnie.
2015. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy lúzer ha 100 ezer forintból hajléktalan.
2015. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Senki nem segít neki lakhatásban.
2015. dec. 13. 13:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2.válaszoló vagyok,már csak azért is mert ismerek egy fiatal csajt aki elköltözött otthonról diákmunkából szerzett pár tízezer forintot havonta meg jár neki a családi pótlék az maximum 40-50 ezer ft havonta és 2 idegennel ugyan(így jól megoszlanak a költségek),de kitudott venni egy albérletet ami állítása szerint nagyon szép igényes volt ő sem halt éhen pedig csak 50 ezer ft-ról beszélünk akkor hogy lehet hogy 100 ezerből nem jön ki valaki?
2015. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Teljesen normális emberről van szó,csak egy kicsit szerencsétlen az élete.

Most ha jól értem,még ultimátumot is kapot a nőtől? Ugy jönn le a szöveg,hogy a nő azt várja,hogy majd a pasi mindent elrendez egyedűl,ő meg majd akkor megy,de ez nem fog menni,mert eddig sem ment így.Egyedűl van,a fizetése negyede a gyerektartásra megy a többi meg,hogy FÉL hónapot lakjon valahol..nem értem,ha nekem a pàrom ilyen helyzetben lenne ,aki a gyerekem apja ,nem tudod,mit nem lenne mert én nem engedném,hogy így éljen( persze ha szeretném)

Az itt a baj,hogy tisztában van a nő a férfi anyagi háterével,de ő tesz azért,hogy jobb legyen?

Sehogy nem futná,az a fél havi szállópénz egy albira? Ha közöse vennék ki?

2015. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Manapság nagy probléma,hogy megfizethetetlenek az albérletek.Budapesten szobákat adnak ki80-90 ezerért+ kaució 2 havi.Én ebben próbálok neki segíteni,hogy nézem az albérleteket,de borzalmasak az árak.Nézz utána.
2015. dec. 13. 13:36
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Pesten jó hogy borzalmasak az árak vidékre kéne költözni ha másokkal összefogna akár idegenekkel, akkor a ráeső rész vidéken olyan 20-30 ezer között lenne.Nem mindenki tudja megfizetni a Pesti életet én sem tudnám,oda kell költöznie ami az ő pénztárcájának megfelelő de ez már hamarabb eszébe juthatott volna.:/
2015. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A párjának rezsit azt kell fizetnie.és 50 ezer a jövedelme.A szülei pedig nem engedik még be sem,mert nem akarják hogy "ilyen" férje legyen...Azt hogy mit tesz,azt nem tudom.
2015. dec. 13. 13:42
 9/17 A kérdező kommentje:
7/8 ha vidékre költözne, akkor a munkahelyét ott kéne hagynia mert az Pesten van...
2015. dec. 13. 13:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a Dunántúlon lenne érdemes kutakodnia, mondjuk Győrben...Egyszer rászánna egy kis pénzt és körülnézne..Igényelhetne albérlet támogatást is.És lehet majdnem dupláját megkeresné akár valami gyárban is.mit veszíthet szegény, ha úgyis hajléktalan?
2015. dec. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!