Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Gondolkodom egy ideje de nem tudom hogy álljak ehhez. (Lent)

Figyelt kérdés

Most töltöttem be nemrég a 19-et,az apám is felköszöntött és írta azt is hogy bármikor szívesen lát.

Anyám nem tiltana,de biztos nagyon felkapná a vizet ha megtudná hogy ott voltam nála.Egyrészről sok minden miatt haragszom rá,jogosan. Pl hogy 15 éves korom óta egyszer ha segített minket egy minimális összeggel(nem voltak házasok,kötelezhető nem is lett volna arra hogy fizessen),hogy ő is tud arról hogy a párja azt írta anyámnak hogy ha tele lennének pénzzel akkor se adnának nekünk,és nem is nagyon zavarta ez őt,na meg persze hogy eddig nem igen törte magát 16 éves korom óta hogy lásson vagy akár csak beszéljen velem.

Másrészről viszont bennem van az hogy mégis az apám,ami nem olyan mint egy barát hogy az egyik magára haragít,akkor keresek másikat.

Anya mostani párja próbáld olyan lenni nekem mint egy nevelöapa,de 17 éves koromban számomra ehhez már késő volt.



2015. dec. 17. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szamit, hogy hazasok voltak vagy sem a szuleid, ha bizonyitottan o az apad, akkor mindenkeppen fizetnie kellett volna gyermektartast. Lehet valamit nem tudsz pontosan,lehetnek olyan dolgok, amiket nem tudsz. Mi van beirva a szuletesi bizonyitvanyodba, ki az apad?

Ertekelem neveloapad hozzaallasat, ha ezt te kesonek talalod 17 evesen, mit varsz az apadtol 19 evesen?

Persze a te dontesed, hogy talalkozzatokvagy se,de az biztos, hogy a tartasdijjal jol at vagy verve.

2015. dec. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet azert jelentkezik most, hogy betoltotted a 19 et es most mar nem kell tartasdijat fizetnie. Viszont ha tanulsz meg mindig jogosult vagy a tartasra.Ha ezt megemlited es meg mindig akar latni, talan erdemes.
2015. dec. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Logout99 válasza:
100%
Sajnos nem tudok szalonkepes szavakat hasznalni edesapadra. Fuggetlenul a hazassagkotestol, kutya kotelessege gondoskodni rolad. En minden erommel azon lennek, hogy meg ilyen helyzetben is segithessem, tamogathassam a gyermekem. Ha csak havonta 5-10ezer forinttal is....
2015. dec. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyetértve a többiekkel hozzátenném, hogy az utolsó pár hónap tartásdíjat még mindig le lehetne húzni róla. Igen, lehúzni, mert sokkal többet nem érdemel. Csatolnám "pótmami" levelét is a kérelemhez, mivel ezzel nem csak megsértett titeket, hanem beismerte, hogy nem hajlandó a jogszabályi kötelezettségének eleget tenni, amivel igencsak nagy öngólt rúgott magának.


A volt élettársam apukája meghalt és a későn lett nevelőapja volt az apja. Azért, mert az szerette, gondoskodott róla és fogadta el idegenként. És hidd el, a legtöbb felnőttnek egy kamaszt nehezebb elfogadni, mint egy kisgyereket.

2015. dec. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Első:Nem tudom,nem vagyok valami nagy szakértő ebben a témában,de mikor anya érdeklődött telefonon ezután,azt mondták hogy ha nem voltak házasok,vagy hogyha nem volt erről valami írásos megállapodás(ha jól emlékszem),akkor nem kötelezhetik rá hogy fizessen,nem lehet mit tenni.

Én is értékelem a nevelőapám hozzáállását,ezt úgy értettem hogy tudom sokaknak igen,de nekem nem ment hogy ténylegesen apámként kezdjek 17 évesen tekinteni valakire aki előtte egy idegen volt.


Hármas:Hát igen,ezt többen is mondták,én is így gondolom,ezért is mondom hogy jogosan haragszom rá sok szempontból.

2015. dec. 17. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Tovabbra is azt tudom csak mondani, nezd meg a szuletesi bizonyitvanyba ki van beirva mint apa. Ha az o neve szerepel mint apa, tovabb nem kell semmilyen papir. vagy megegyezes.Tartaskoteles.
2015. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!