Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor azt hiszed egyszer...

Mikor azt hiszed egyszer minden jóra fordul..és aztán csak még rosszabb és még rosszabb lesz.. Elkeseredésemben már ezen gondolkodom,de ehhez gyáva vagyok. Nem tudom mi jön még? Öngyilkosság?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

és inkább idegenek kezébe rakod döntést az életedről???

Nagy hülye vagy!menj el dili-dokihoz!

2009. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Én már probáltam egy párszor,szerencsér még élek és most van egy gyönyörű 5 hónapos kisfiam!

Miért gondolkodtál el ezen?

2009. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
14.12-es kívánom soha ne légy hasonló helyzetben..
2009. júl. 11. 14:15
 4/19 A kérdező kommentje:

Túl sok minden jött most össze,hosszú lenne ezt leírni.

És sajnos semmi biztatót nem tudok, hogy valami is megváltozzon.

2009. júl. 11. 14:18
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Megbocsát-e nekem Isten ezekért az érzésekért?”

Sokaknak sikerült elvetniük az öngyilkosság gondolatát azáltal, hogy kapcsolatot ápolnak Jehova Tanúival. Ennek ellenére napjainkban bárkit maga alá temethet egy megrázó esemény vagy a depresszió. Gyakori, hogy rettenetesen erős bűntudat gyötri azokat a keresztényeket, akiknek megfordult a fejükben az öngyilkosság gondolata, a bűntudat pedig még elviselhetetlenebbé teheti a terheket. Miként lehet hát megbirkózni az ilyen érzésekkel?

Jó megfigyelnünk, hogy a bibliai időkben is élt néhány hűséges férfi és nő, akinek a szavai erőteljes lehangoltságot tükröznek az élettel kapcsolatban. Rebeka, Izsák patriarchának a felesége egyszer annyira elkeseredett egy családi gond miatt, hogy ezt mondta: „Megutáltam az életemet” (1Mózes 27:46, Újfordítású revideált Biblia). Jób, aki elvesztette a gyermekeit, az egészségét, a vagyonát, és megingott a társadalmi helyzete, így szólt: „Lelkemből útálom az életemet” (Jób 10:1). Mózes egyszer így kiáltott Istenhez: „kérlek ölj meg engemet” (4Mózes 11:15). Illésből, Isten egyik prófétájából ezek a szavak törtek elő: „Elég! Most óh Uram, vedd el az én lelkemet” (1Királyok 19:4). Jónás próféta pedig többször is kijelentette: „Jobb halnom, mint élnem!” (Jónás 4:8).

Vajon Jehova elítélte ezeket a személyeket az érzéseik miatt? Nem. Sőt, szavaikat megörökítette a Biblia lapjain. Ám nem szabad elfelejtenünk, hogy e hűséges személyek közül egy sem hagyta, hogy az érzései az öngyilkosságba kergessék. Jehova értékesnek tekintette őket; azt akarta, hogy éljenek. Isten valójában még a gonoszok életével is törődik, hiszen arra buzdítja őket, hogy változzanak meg, és ’maradjanak életben’ (Ezékiel 33:11, NW). Akkor mennyivel inkább szeretné, hogy azok, akik igyekeznek elnyerni a tetszését, életben maradjanak!

Jehova gondoskodott a váltságáldozatról a Fián keresztül, létrehozta a keresztény gyülekezetet, nekünk adta a Bibliát, és az ima kiváltsága is a miénk. Imán keresztül bármikor elérhetjük Istent, aki képes meghallani, és kész meghallgatni mindenkit, aki alázatos, őszinte szívvel fordul hozzá. „Járuljunk tehát beszédbeli nyíltsággal a ki nem érdemelt kedvesség trónjához, hogy irgalmasságot nyerjünk, és ki nem érdemelt kedvességet találjunk megfelelő időben jövő segítségül” (Héberek 4:16).

2009. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

2.dik vagyok!

Tudom,hogy most ugy érzed,hogy soha nem lesz jobb,de ezt neked kell eldöntened,ha te ugy akarod,jobb lesz!

Amúgy bennem is van még valami,amit egyszerüen nem birok kiadni magamból,félek ha ez eszembe jutt akkor egyből azon gondolkodom,hogy így nem akarok élni,rádásul ez egy olyan dolog amit szó szerint senkivel nem lehet megbeszélni!

Igen,itt van a kisfiam,akit imádok!!!de múlt soha nem fog elmúlni!Bárcsk amnéziás lehetnék....

2009. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok.Igazából nem akarok öngyilkos lenni,csak elkeseredésemben már gondoltam rá.Szerencsére neked ott a kisfiad, én már a második babámat veszítem el, és nincs kinek elmondjam a bánatom. Erősnek kell lennem ,mert a közeli családtagomnál súlyos betegséget is diagnosztizáltak.
2009. júl. 11. 14:37
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem akarok már több rosszat.Azt mondták 7 évente változik az ember sorsa..akkor még két év szenvedés jön??Már jó lenne, ha valmi jó történne.
2009. júl. 11. 14:40
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Megkérdeztem,hogy hogyan vsziteded el a baádat?elvetéltél?Amugy nagyon sajnálom,én pár éve apukámat veszitetem el,ő volt akit a világon mindennél jobban szerettem,egy reggelen amikor munkába kellett mennie én kávét csináltam neki és bevitem neki,hogy kávéval ébresszem,csak,hogy ő többé nem kelt fel,és ez a látvány a mai napig a szemem elöt van!Álmában megállt a szíve!


Én csak jót kivánok neked!!!!Soha ne add fel!Leszel még szülő!!!!

2009. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Ne gondolj ilyesmire!!

Mindenki életében vannak hullámvölgyek, jó dolgok és sajnos rosszak, is! Az élet az ilyen és nem szabad elkeseredni!!

Jön még jó az életedben csak kívánd erősen és bizz benne!

Kitartást és erőt kívánok neked!


/az én életem is tele van gonddal, többel is mint kéne...de tudom mindenkinek a saját baja a legnagyobb és a legfontosabb!/

2009. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!