Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem borzalmas és...

Csak szerintem borzalmas és túl korai, hogy nők/lányok 20-30 éves kor között már szülnek?

Figyelt kérdés

Engem ez annyira taszít a legszebb éveikben strapálják le a legjobban a testüket meg plusz egy gyerek, ahelyett hogy a karrier építéssel foglalkoznának vagy azzal hogy éljenek (vagy tanuljanak).. mindig megdöbbenek rajta, hogy képesek ilyen korán.. Jó rendben hogy régen korán szültek, de könyörgöm ez már a 21. század nem a középkor :O


mi a véleményetek erről kort és nemet is légyszíves

(szerény véleményem szerint pont elég ha 30-40 év között szül, bár én 35 évesen szeretnék kb)


én 24/N


2015. dec. 17. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy borzalmas. Miért lenne?

Na meg ez nem is a test lestrapálása. Sőt, fiatalabb szervezet sokkal jobban és gyorsabban regenerálódik.

A karriert sem zárja ki a gyerek. Ismerek sok nőt, aki sikeres a munkában és 30 alatt szültek, akár több gyereket is. Élni és tanulni is lehet gyerek mellett.

És még azt sem lehet mondani, hogy elfogult vagyok, mert én 30 felett szültem :)

2015. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

de nekem akkor is olyan érdekes ez... túl korai.. sok felelősség és amit írtál az azért ritkább példa

szerintem több időt kéne hagyniuk maguknak még épphogy felnőttek


(szívem szerint ha tehetném be is tiltatnám hogy 30 év alatt szüljenek egyébként)

2015. dec. 17. 16:19
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig jobb korán szülni. Egyrészt sokkalta gyorsabban felgyógyul a test, másrészt pazar, hogy te most kiépíted az életed, de nem biztos, hogy 40 évesen visszavesznek dolgozni, több évnyi kihagyás után mikor ott a friss új munkavállaló, vagy ha még vissza is vesznek hogy fogod bírni a munkát, a kisgyereket egyszerre ilyen öregen. Plusz így nem találkozhatsz az unokáiddal, mire egyetemre megy az ELSŐ gyereked leszel minimum 53 éves, de nem biztos, hogy akkor kirepül. Ha esetleg tervezel második gyereket akkor azt fogják tőled mindenhol kérdezgetni, hogy "beteg az anyuka?" "Miért a nagyi jött el?"


Én 30 éves koromra már akarok 1-2 gyereket

19F

2015. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

2: Neked lehet, hogy korai. De másnak nem.

Ahogy téged sem kötelez senki, hogy 30 alatt szülj, te sem kötelezhetsz másokat, hogy 30 felett szüljenek.

2015. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
rendszeresen sportolok és egészségesen étkezem.. kétlem, hogy olyan hamar megöregednék.. na meg elég időt hagyok magamnak relaxálni is és kikapcsolódni, egyébként meg nem törvényszerű nekem otthon lenni a gyerekkel lehet az apja is vagy felváltva
2015. dec. 17. 16:22
 6/21 A kérdező kommentje:
plusz minden hónapban elmegyek legalább egyszer wellneselni hogy a lelkemet is megnyugtassam
2015. dec. 17. 16:23
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
A harmincon felül az már nagymama kornak számít és már minden rizikós.
2015. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Az hogy te 35 évesen szeretnél egy nagyon szép elhatározás, de addig még van 11 év. Miből gondolod hogy úgy hozza az élet? És ha akkor éppen nem lesz párod. Régebben én is úgy gondoltam á ráér az majd ha 30 leszek, de aztán az élet úgy hozta, hogy a párom 9 évvel idősebb, és inkább nem szeretnék úgy szülni hogy ő már nagyon idős legyen, aztán a gyerek mire felnő már nyugdíjasok lennénk...
2015. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
elvből nem állnék össze olyan férfival aki 5 évnél idősebb nálam, pont ezen okok miatt az olyanokat egyből elutasítom.
2015. dec. 17. 16:29
 10/21 anonim ***** válasza:
A mai világban amikor még a 30 éveseknek is csak a bulizásból meg a Sziget fesztiválból áll az élet, nem hiszem hogy kell ilyenek miatt aggódnod.
2015. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!