Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ki, mikor, hogy kezdte el...

Ki, mikor, hogy kezdte el szobatisztaságra nevelni babáját? Kisfiam 14 hónapos és anyósom szerint már bilin kellene ülnie. Szerintem még korai. Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

2014. okt. 28. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
2 éves korig nem hozom fel a témát sem.
2014. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Korai. Mindkét gyermekemet 2 éves kora körül kezdtem szoktatni a bilihez. A pici most szokik ha ráül és kell akkor belepisil, de magától nem szól, hogy kéne.
2014. okt. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a fiam, néha eszébe jut a bilibe pisilni, egyszer bele is kakilt, aztán hetekig nem hajlandó. Majd szól, ha igazán megérett rá. 14 hónaposnak egyáltalán nem kell még biliznie, nagyon korai.
2014. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is még nagyon korai. Múltkor elővette anyósom neki a bili és telepakolta a fiam építőkockákkal. :) Nem tudom mit várt, leveszi a pelust és ráül?!
2014. okt. 28. 13:26
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lánykám 2,2hónapos és most kezdet el bilire ülni de csak esténként akkor bele is kakil nappal is jelzi,hogy mikor pisil de nem ül rá.Nem erőltettem ő tudja mikor akarja a pelust el hagyni 3éves korig nincs baj a védőnő szerint!
2014. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is anyósom pont ezt mondogatta, hogy 1 évesen már bilizni kell...

Volt is bilink és még körtáncot is jártunk vele, és kb 1,5 évesen ruhástól szivesen rá is ült, de ennyi. Nem eröltettem, csak ott volt a bili.

Aztán 2 éves múlt mikor barátunknál meglátta a wc szükitöt és onnantól kezdve tiszta volt. Vettünk mi is egyet, és le sem akart róla szállni. Onnantól kezdve a wc-t imádta.

Kistesónál már nem is volt a bili téma, 2 éveskora elött néha már ment wc-re, de 2 éves kora után már nem akart pelust.

De ök lányok, lányok mindig elöbb lesznek tiszták.


Èn úgy látom mindenhol, hogy ha nincsen eröltetve akkor 2-3 ßeves kor között jön el egy hirtelen bevillanás a gyereknek, hogy ö már nem akar pelust. Szinte mindenhol elhagyja magától a gyerek, felesleges eröltetni. Néha fiuknál megesik, hogy csak 3 éves kor után.

2014. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még korai.A gyerekeimet 1,5 évesen kezdte érdekelni a bili,de akkor még csak néha-néha ültek rá.Végül 2 évesen lettek nappalra szobatiszták,a lányom 2,5 évesen lett éjszakára is.A fiam decemberben,lesz 2,5 még éjszakára kell a pelus.Úgyhogy még nagyon nem vagytok elkésve.
2014. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocsi utolsó vagyok 2,2éves
2014. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tud már egyáltalán biztonságosan járni? Anyukám is ilyen korán jött ezzel, pedig a gyerek épphogy totyogott csak. Arra hagyta abba amikor megkértem hogy fejtse ki hogy fog magától odamenni a gyerek, letolni a nadrágját és ráülni:)
2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 piroska és a farkas ***** válasza:
Szerintem is korai, bár ezt nem tapasztalatbol mondom, hisz az én kislányom még csak 7 honapos. De úgy gondolom, h Nálatok pont jol jön majd ki, h kb akkor kéne kezdened, mikor majd jön a nyár, akkor flangálht pelus nélkül a melegben...most télen szerintem ekkora kisgyereknél hülyeség elkezdeni- kivéve, ha esetleg ő maga érdeklődik.
2014. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!