Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki okosabb ennél a kérdésnél?...

Ki okosabb ennél a kérdésnél? ( szerintem az erre adott megoldás rossz)

Figyelt kérdés
Fogoly vagy, s celládnak két ajtaja van, egy-egy őr áll mindkettő előtt. Az egyik őr mindig hazudik, a másik mindig igazat mond, de te nem tudod, hogy melyik melyik. Az egyik ajtó a kivégzőosztag elé vezet, a biztos halálba, a másik a szabaduláshoz. Csak egy kérdést tehetsz fel, és csak az egyik őrnek. Mit teszel?
2015. dec. 18. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha őrzik mindkét ajtót, mire megyek vele, ha megtudom, melyik a jó ajtó?
2015. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A feladvány egyszeri kilépési engedélyt feltételez, de azért nem volt rossz kitérő válasz
2015. dec. 19. 00:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Megkerdeznem az egyik ort, hogy mit mondana a masik.
2015. dec. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahá.

Megkérdezem tőle, hogy én fiú vagyok-e vagy lány. Vagy hogy esik-e az eső. Vagy hogy hány ajtó van.

2015. dec. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3ashoz.
2015. dec. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ha megkérdezném, hogy hány ajtó van , kideritenéd azt, hogy ő a hazud vagy az igaz. De meg mindig nem tudod, melyik ajtón kell kimenned.

Ha megkérdeznéd az egyiket, mit mondana a másik, mondjuk így: a tőled balra álló mit mondana, mögötte a szabadulás kapuja áll? (Elvileg ez a megoldás) Az igen felelettel kidérithetnéd, hogy ha mondjuk hazudik, akkor a hazug ajtajánál menj ki.

2015. dec. 19. 00:37
 7/10 anonim ***** válasza:
A másik őr szerint melyik ajtó vezet a kivégzéshez?
2015. dec. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A megoldás: nincs megoldás.
2015. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és miért gondolod hogy az nem jó megoldás (kérdező)? arra a kérdésre, hogy "a másik azt mondaná, hogy ez a jó kijárat?" egyértelmű hogy azon az ajtón mész ki ahol nemleges választ kapsz. Mert akárhogy párosítjuk össze a jó meg a rossz ajtót és a hazug embert meg az igazat, a jó ajtónál nemet hallasz majd. Természetesen ha igent hallasz ott ahol megkérdezted a másikon mész ki.
2015. dec. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad van. Elnéztem, a nemleges válaszokra b ajtó, igenleges válaszokra a ajtó.
2015. dec. 19. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!