Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rosszul érzem magam és rossz...

Szemüveges kérdése:

Rosszul érzem magam és rossz embernek, vajon mi lenne a megoldás a nyugtalanságomra?

Figyelt kérdés
29 éves férfi vagyok. Lassan 6 éve élek boldog párkapcsolatban. Külföldön dolgozunk és házat bérlünk. Nagyon sok minden foglalkoztat. Zene, művészet, sport, emberek, nyelvek és tudomány is. Megvan szinte mindenem amit szeretnék. Nem vagyok gazdag de nem is panaszkodhatok. De mégsem vagyok elégedett. Utálom a munkámat, az emberek közelében sem szeretek lenni. Idegesít ha társalognom kell, mert úgy érzem senki sem ért meg igazán. Szorongok, nem szeretek kimozdulni itthonról. De nincs kedvem foglakozni sem azokkal a dolgokkal amiket szeretek. Nincsenek barátaim, akik voltak eltávolodtak tőlem. Próbálok új barátokat találni de mindenki elutasító és közömbös. Úgy érzem egyedül vagyok a világban és mindenki megvet. Idegesít hogy nem csinálhatok meg bármit amit szeretnék. Hogy nincsenek közeli barátaim. De nem is akarok mindenkivel barátkozni mert az emberek nagy része ostoba, elvakult, unalmas és primitív. Bezárva érzem magam. Pedig jó beszélővel rendelkezem, jó megjelenésű vagyok és nyitott új dolgokra. Viszont folyton úgy érzem nem vagyok megbecsülve ahogy kellene. Családomat sem érdeklem, nem akarnak velem kommunikálni. Csak a barátnőm van mellettem, ő szeret. De rajta kívül senkinek nem vagyok fontos. Nem tudom mit tehetnék. Nem iszom és nem drogoztam sohasem. Amióta sok mindennel foglalkozom, azóta eltávolodtak az ismerősök és barátok. Egyszerűen nem tudok barátkozni. Aggódom a jövő miatt is, nem látok perspektívát. Közben tudom hogy nálam sokkal rosszabb sorsot is él nem kevés ember, de mégsem tudok megnyugodni. Idegesítenek a munkatársak, ingerlékeny vagyok. Nem tudom hogyan lehetne javítani ezen, pedig sportolok is. Kérlek titeket, adjatok tanácsot. Köszönöm.

2015. nov. 15. 00:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Dettó, most nem fejtem ki.... de majd írok.
2015. nov. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az emberek nagyrészét ostobának, primitívnek gondolod.

Te valami felsőbbrendű fajhoz tartozol tán?

Külföldön élsz a nőddel, feltételezem a magyar átlag feletti színvonalon, és itt sírsz,hogy jajj, milyen nehéz az élet.

Nincsenek barátaid,lehet nem véletlenül.

Tegyél rendet a fejedben, vagy menj el szakemberhez.

Ha annyira rossz embernek érzed magad,jótékonykodj, vagy nem tudom.

Szüleiddel miértet ilyen a viszonyod?

2015. nov. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
Azok alapján amiket leírtál szerintem depresszios vagy menj szakemberhez vagy beszélj a szereteiddel arról hogy azt érzed h nem vagy számukra fontos tégy
2015. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Változtass 180fokot az életeden,boldogtalannak tűnsz,olyan mintha nem találnád a helyed, valami nem kerek nálad... Az hogy nem megy a barátkozás az egy dolog,de ha mindenki elfordul tőled akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.Lehet veled van a baj? Pl.nem vagy nagyképű szerinted? Mert az írásodból ez jön le.. Másik, hiába nem iszol,(haverokkal illik) jó a dumálokád ha pl. ostobának tartod az emberek nagy részét. Lehet te húzod be a kéziféket pont olyannál aki nem is "emberek nagy része ostoba, elvakult, unalmas és primitív"? Tehát csak te gondolod hogy az és ezért nincs barátod?
2015. nov. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal hogy magasabb szinvonalon tudok élni mint otthon tettem. Elég szegény családban nőttem fel, a ház amiben laktunk tele volt csótánnyokkal és nem volt fürdőszobánk sem wc-nk. Mindenkinek hamarabb megvolt mindene mint nekem. Nem voltak menő cuccaim a suliban, folyton gúnyoltak és kiközösítettek mert alacsonyabb színvonalon éltünk. Most hogy tettünk érte, úgy érzem elértem azt az életszínvonalat amit akkor csak a többiek élhettek. De mégis csak azt vagyok képes meglátni hogy körülöttem csupa olyan ember van akit a pénzhajszoláson és a mások lealázásán kívül semmi nem érdekel. A munkatársaim nagy része is olyan aki csak azt várja hogy kimehessen bagózni és kipofázhassák a másik embert vagy megbeszélhessék az előző este ostoba showműsorát. Nincs senki akivel el tudnék beszélgetni zenéről, és egyéb dolgokról amik engem is éredekelnek.

Tisztában vagyok vele hogy lehetne rosszabb életem és sorsom és szerencsésnek mondhatom magam, de egyszerűen minden zavaros. Olyan mintha valaki szorongatná a lelkem és addig nem hagyja abba amíg nem tépi ki.

Előtte más voltam, szerettem segíteni másoknak, de utána csak azt láttam hogy ha segítettem mindig visszaéltek vele. Azok akiknek segítetem utánna elfordultak tőlem, nem kerestek többé. Mostmár nem szeretek nagyon segíteni, pedid régen nagyon feldobott az érzés ha megtehettem. De már nem, folyton az van bennem hogy mi lesz utána, megint közöny. Előtte azt reméltem hogy ha segítek valakinek, akkor az majd elősegíti hogy később barátok s lehessünk. De nem így lett. Szeretek és tudok is beszélni, nem csak a saját anyanyelvemen. De néha meg úgy érzem egy szót sem tudok kinyögni, pedig tudom mi lenne az. Mikor kisiskolás voltam jártan pszichológushoz, de nem sokat segített.

A családom is érdekes, igaz nem ittak sohasem, nem volt rossz gyerekkorom akkor sem ha szegények voltunk és volt olyan karácsonyunk amikor nem kaptunk ajándékot sem. A karácsonyi vacsora is csak farhát volt, de nekem az is szép emlék. Tudom jól hogy mi segítene, de nem jutok előrébb. Van egy csomó dolog ami kiutat mutatna, de úgy érzem gyenge vagyok már hogy elkezdjem őket. Félek a kudarctól, hogy elbukom és csak kritizálnak, gúnyolnak majd hogy sikertelen vagyok. Nem szeretek rinyálni, nem erről van szó, csak nem értem mi a gond.

Nem akarom az embereket hibáztatni, hiszen mindenkinek megvan a saját baja, de nehezen viselem ha nem vesznek emberszámba, kizárnak a társaságból és a beszélgetésből. Nem tudom hol lenne helyem, nem tudok senkit magam mellé állítani hosszú távon, és folyton úgy érzem hogy mindenki csak a gyenge pontjaimat keresi hogy fájdalmat okozhasson. Olykor elég ingerült tudok lenni és kiabálok az emberekkel ha úgy érzem hogy ártani akarnak vagy olyat tettek amivel ellenem vannak.

Sajnálom hogy itt ömlengek, lehet hiba volt ide írnom bármit is, ez sem fog segíteni!

2015. nov. 15. 09:45
 6/22 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Az oroszlánrésze amiket leírsz sajnos így van ilyenek az emberek...rengeteg az érdek ember,rengetegszer fordul elő h olyannak teszünk jót aki nem érdemelné mert utána hátat fordít vagy hátba döf.Szerintem mivel Te keresel barátot vedd fel az elején a többiek beszédtémáját aztán alakítsd lassan magad felé, lemorzsolódik az emberek egy része a maradékkal meg meglesz a közös hang és spanokká váltok,idővel.Amúgy kicsit úgy tűnsz mint akinek megfelelési kényszere van és túlzottan a pénz körül forog a világ. Gondolatba ne menj vissza a gyerekkorba meg a régi nehéz helyzetekbe,jelennel foglalkozz most aki vagy aki lettél. A probléma adott old meg.Vedd fel a környezeted üzemi hőmérsékletét ereszkedj,emelkedj a többiek szintjére és minden rendben lesz kialakul egy kis klikk akik között jól érzed magad. Ha tudod mi lenne a megoldás hát tedd meg!Én tennék magasról a kritikákra ha nem is jön össze de büszkén néznék a tükörbe mert megpróbáltam!
2015. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
elírtam a 4-es vagyok
2015. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Egyetértek. A pénz nem érdekel annyira, mint mondtam nem panaszkodhatok emiatt. De inkább szeretnék több jó ember között lenni mint hogy legyen egy zsíros bankszámlám. Hiába van meg mindenem most, mégsem érzem jól magam mert nincs kivel megosztani. Mivel nem vagyok egyke gyerek, én mindig szerettem és szeretek megosztani dolgokat másokkal. De egyszerűen nehezen fogadom el ha valakinek más a véleménye egy adott dologról, amikor tisztában vagyok vele hogy igazam van. Ha nincs igazam én azt is el szoktam ismerni (valóban).

Van önkritikám is, ha tudom hogy hibáztam, azt el szoktam ismerni. De nem értem hogy miért olyan ítélkezőek az emberek. Ha hibát követek el, azonnal kirekesztenek és úgy kezelnek mint egy leprást aki nem képes megtenni alapvető dolgokat. Úgy hiszem ha hibázunk és elismerjük, azért nem kellene megbűnhődnünk mintha valami halálos vétek lenne. Persze hogy nem vagyunk tökéletesek, de nehéz elfogadnom hogy ilyenek velem szemben, ezért úgy érzem hogy elégtételt kell vegyek a sérelmemen. Ez az egyik oka amiért nagyon felidegesítenek az emberek. Állandóan a hibáztatás, az elitélés, kirekesztés. Nagyon össze vagyok zavarodva.


Az előző hozzászólónak aki azt írta hogy nyávogok pedig a magyar átlag feletti szinvonalon vagyok stb. Üzenem hogy a pénz nem minden. De tisztában vagyok vele milyen szegénynek lenni. Éltem elég sanyarú sorsot és dolgoztam kemény helyeken. Büszkén is viselem, de mindenkivel megesik hogy kisiklik az élete. Függetlenül hogy szegény vagy módosabb.

Összességében mikor még otthon nyomorogtam akkor sem volt jobb a helyzetem, mindig ki voltam téve olyan embereknek akik keresték a gyenge pontjaimat. Folyton harcoltam is velük, a mai napig is.

De az anyagi biztonság is csak egy dolog. Hiába a pénz ha a lelkedben nincsenek rendben a dolgok. Nekem nincs adósságom, nincs hitelem ha most hazamennék vehetnék egy közepes házat és fel is újíthatnám. Élhetnék ott is. De mit kezdenék magammal? Nem látom azt hogy mitől lenne jobb. Úgy érzem hogy ott is csak az ellenségeim szaporodnának. A párom családja pedig iszonyúan szegény, őket segítjük ahogy tudjuk, szóval ennyi adakozás bőven elég. De ők legalább hálásak érte és arra fordítják amire kell. Nem isszák és bagózzák el. Hanem ételre, tüzifára és az életükre fordítják. Ezt kellene tennie mindenkinek. De hova tartunk? Mindenhol irigység, rosszindulat, háborúk és káosz! Hogy tud élni így az ember?!

2015. nov. 15. 12:09
 9/22 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm 4-es, hálás vagyok a véleményedért, sok ponton belémlátsz smeretlenül is. Figyelemreméltó. :)
2015. nov. 15. 12:11
 10/22 anonim ***** válasza:

Meg kell hogy találd azt, ami "kielégíti" a lelkedet is. :) Azt is ápolni kell. Nagy dolog hogy elérted azt, amit szerettél volna, de közben elfelejtetted a lelkedet is ápolni. Mi pont fordítva voltunk mint Ti. Én legalábbis gazdagságban nőttem fel, aztán elszegényedtünk, most megint jobb a helyzet. Az anyagi lét változik, de ami fő, hogy a családban rengeteget beszélgettünk, lelkiztünk. Szörnyű tragédiákat vészeltünk át mindenféle orvosi kezelés nélkül, mert a szeret ott volt körülöttünk, biztonságot adott és melegséget. Pillanatnyi keser volt csak az anyagi bizonytalanság is, akkor amikor összetartottunk.

Szerintem ez hiányzik neked valahol.

2015. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!