Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki akivel még alig...

Ha valaki akivel még alig beszélgettetek megemlítené hogy öngyilkos készül lenni hamarosan, megkérdeznétek tőle hogy miért, mi a gondja?

Figyelt kérdés
Vagy inkább lekoptatnátok és nem beszélnétek vele többet?
2015. dec. 20. 17:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Én próbálnék valahogy segiteni neki, nyújtani valamiféle támaszt. De beszéltem már neten olyan emberrel, aki állandóan siránkozott nekem, hogy olyan ronda, nincs is barátnője, ezért öngyilkos akar lenni. Én adtam neki tippeket, hogy min kéne változtatni, meg mondtam neki, hogy szerintem jóképű alapból, csak sokat ront az összhatáson, hogy el van tunyulva és a haja se áll jól az arcformájához, stb. Erre mindig talált valami kifogást. Ez igy ment egy pár hétig, aztán meguntam és elköszöntem tőle. Az ilyen emberek szerintem nem öngyilkosak akarnak lenni, csak azt akarják, hogy figyeljen valaki rájuk...Valakit biztos érdekelnek a kis problémáik, de az én életenergiámat olyan szinten le tudják szivni az ilyenek, hogy már én is depressziós leszek tőlük..
2015. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%

"Az ilyen emberek szerintem nem öngyilkosak akarnak lenni, csak azt akarják, hogy figyeljen valaki rájuk"


Ezt írtam én is. Le is pontoztak érte. :D

2015. dec. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jó de szerintem van különbség aközött, ha valakinek tényleg problémái vannak, meg aközött, akinek hiába próbálsz segiteni, mindig csak kifogásokat keres és úgy viselkedik, mint egy hülye plázap csa, akinek letört a műkörme, állandóan vinnyog valamin..
2015. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

3: Pont fordítva van. Aki említi, az csak figyelemfelhívás. Na ők szokták max keresztbe megpróbálni felvágni az ereiket kis karcolgatással.


Ha valaki valóban öngyilkos akar lenni, akkor jellemzően csak akkor tudod meg, hogy mit tervez(ett), amikor éppen vágod le a kötélről. Ezért is veszélyes dolog a depresszió. Vannak tünetek, de az öngyilkosságra nem szokott semmilyen jel utalni általában.


11: Te vagy a hülye konkrétan. Olvass kis pszichológiát. Mondom amúgy ezt személyes érintettség okán is.

2015. dec. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
Természetsen, és azonnal. Lehet, hogy ez már a cry for help nála.
2015. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
56%

14: Jó volna, ha nem beszélnél baromságokat, azon a címen, hogy pszichológiát olvasol. Úgy látszik, olvasod, de nem érted, amit olvasol.


Tudhatnád, hogy aki az öngyilkosságról beszél, az már veszélyben van. Már gondolkodik róla, és soha, de SOHA nem szabad az ilyet félvállról venni!


Nagyon nagy különbség van az öngyilkossággal fenyegetőző, érzelmi zsaroló és az öngyilkosságról beszélő (különönsne azt azt csak megemlítő!)ember között - és még ekkor sem mondhatod azt, hogy "csak a nők szokták" és "csak azok, akik nem gondolják komolyan".

2015. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%

"Te vagy a hülye konkrétan. Olvass kis pszichológiát."


Én nem pszichológiát olvasok, hanem konkrétan nem egy pszichiátria vizsgám volt egyetemen! Hülyegyerek! Szóval lehet, hogy kicsit többet tudok a depresszióról és a pszichiátriai betegségekről, mint te a laikusoknak íródott baromságaiddal...

2015. dec. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%
17: Semmit nem tudsz róla, féreg vagy :)
2015. dec. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
15%
Lekoptatnám. Senkinek nincs hozzá joga, hogy a saját szarját velem etesse meg. Ő élete, ő a felelős, engem ne rángasson bele a kis játszmáiba senki. Egészen más lenne, ha megemlítené, hogy tudomisén.... magányosnak érzi magát és szeretne gyakrabban kimozdulni velem, vagy ilyesmi, az oké, de előrángatni az "öngyilkos leszek" kártyát, az a legaljasabb dolog a világon és én holtbiztosan nem fogom hagyni, hogy rám pakolja a saját elrontott élete miatti rossz érzéseit.
2015. dec. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

Ha valaki, akivel nem beszélgettem (= nem ismerem) ilyen hamar ilyen komoly problémát akarna a nyakamba sózni, úgy érezném, hogy érzelmileg zsarol. Csak félvállról odaveti, hogy "szia, Peti vagyok, de nem sokáig, mert megölöm magam"?


Igazi barátnak segítenék, és remélném, hogy merne segítséget kérni. De egy idegen... ahogy olvastam a kérdést, az első reakcióm az volt, hogy forgattam a szemem. Ez mindent elmond. Ha nem ismerem jól, és elmondja, hogy mik a problémái, az rendben van, szeretek segíteni az embereknek, de nem hagyom, hogy belekényszerítsenek ilyen játszmákba zsarolással.

2015. dec. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!