Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálják sok helyen...

Miért utálják sok helyen (külföldön) a magyarokat?

Figyelt kérdés

Csaknem egy éve élek Angliában, szorgalmasan dolgozom és akinek tudok segítek. Mégis gyakran kell azzal szembenéznem, hogy bizony utálják a népemet. Egyik helyen főleg lengyelek voltak akiken érezni lehetett az utálatot (lehetek akármilyen ember), litvánok is....Sőt, most épp itthon vagyok, hallom olyantól aki dolgozott kint Németországban, hogy szinte mindenhol utálják a magyarokat.

Sajnos azt is tapasztaltam, hogy kint ha lehet még jobban tesznek egymás alá a magyarok és nem szabad bízni bennük. Kevés magyarban bízom meg.

Az angolokkal jöttem ki a legjobban (beszélek is angolul), a többi nemzetiségből azokkal akiknek nem voltak előítéleteik.


Szóval, miért utálják majdnem mindenhol a magyarokat?


Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.


25/L



2015. dec. 23. 14:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Négy éve élek Németországban, de nem tapasztalok semmi különösebb ellenszenvet sem a magyarok, sem általában a keleteurópaiak iránt.


Ha meg valaki paraszt, azt természetesen nem szertik, akár külföldi, akár német.

2015. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Én átérzem amit mondasz.

Mi is a barátommal kinn dolgozunk Németországban. A munkatársak elég szépen lenéznek, pedig beszéljük a nyelvet. Hátunk mögött kiröhögnek, sunyi beszólogatásaik vannak. És ha valaki azt hinné, hogy rászolgáltunk(egyáltalán nem).

Az meg, hogy "kinnti" magyarban ne bízz, az nagyon is igaz. Lenne rá 1-2 sztorim,(most hanyagolnám) de tapasztalataim szerint nagyon is igaz.

2016. jan. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Sziszto98 válasza:
Talán mert tudják hogy milyen a Magyar mentalitás, mi alapból minden külföldit gyűlőlün. szóval ez vann nem tagadom én is ebbe tartozok xd. (Németek Angolok,) ezeket még jobban gyűlölöm.
2016. szept. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
10 eve elek Nemetorszagban, soha nem tapasztaltam olyasmit amit irtal.
2016. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én 1,5 éve élek az UK-ban és meg kell mondjam, nekem sincsenek jó tapasztalataim az itteni magyarokkal, viszont persze ez csak az én tapasztalatom. Eddig 1 elmélet jutott eszembe ami talán igaz lehet, talán nem. Én egyetem otthagyása után jöttem ki valamivel több mint 1 évvel, mindössze érettségivel, szóval a munkásosztályban kezdtem és még ott vagyok egyelőre. Szerintem a munkások közt jobb eséllyel találkozni mérgezett emberekkel, mint olyan munkahelyeken, környezetben, ahol sikeresebb emberek vannak. A legtöbb külföldi magyar bizonyára munkás, akiknek a többsége ugye kizárólag a pénz miatt jött ki, jó eséllyel azért mert Mo-n egész egyszerűen képtelenek megállni a helyüket 30-40 évesen is, és arra sem voltak otthon képesek, hogy legalább egy havi 150.000-200.000 Forintot fizető állást találjanak, amihez eléggé szegényes gondolkodásmód kell szerintem. És ez a fajta szegényes gondolkodásmód nem csak azt folyásolja be, hogy pl. villamosmérnökként vagy szemétszedőként dolgoznak-e, hanem az életük összes részét. Vagy nincs senkijük, vagy ha van családjuk, akkor folyton veszekednek, életük szinte egyetlen célja, hogy minél gyakrabban tudjanak elmenni bulizni, hogy ott a sárga földig leigyák magukat, világot az ellenségüknek tekintik, ami miatt utálják a többi embert is. Félreértés ne essék, egy pillanatig sem akarom lenézni a munkásokat, nyilván vannak köztük nagyon jó emberek is, és persze hihetetlenül gazdag eberek is meg tudnak romolni, amiért szép lassan a pénz lesz az életük középpontja, igazából akárki megromolhat különböző okok miatt, de szerintem akkor is megfigyelhető ez a jelenség, amit leírtam. Tehát nem mindegy hogy milyen környezetben van az ember. Én azért jöttem ki, hogy ambiciózus példaképeim nyomdokaiba léphessek egy olyan témában, karrierterületen, ami alapból nyugaton sokkal jobb lehetőségeket kínál mint Magyarországon. Hasonló okok miatt jöttem ki, amiért pl. Arnold Schwarzenegger és Teller Ede mentek ki Amerikába, igaz engem velük össze se lehet hasonlítani, de remélem a lényeg érthető :D Na és persze nálam sem utolsó az, hogy itt többet lehet keresni. :D Én amilyen közösségekbe járok, több 100 ember közül szinte én vagyok az egyetlen bevándolró, és van olyan egóm, hogy kimondjam, hogy több értéket adnak azok a közösségek a világnak ahova én járok, mint ahová egy tejesen átlagos bevándorló jár. :D (Leszámítva a munkahelyem, mert ott ahogy említettem vannak kevésbé jó emberek is, köztük magyarok) Remélem tudtam segíteni. :)


22/F

2019. okt. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!