Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire asszociálsz, ha valaki...

Mire asszociálsz, ha valaki azt mondja, átlagosan él?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy gondoltam, átlagosan élünk, de másoktól mindig megkapom, hogy csórók vagyunk.

Bevételt most nem írok, hiszen a kiadások családonként változók.

Albérletben élünk, de kényelmesen elférünk, nem szűkösen. Autónk nincs, mivel nincs szükségünk rá.

Ételre telik, bár én spórolós vagyok, úgyhogy nem rendelgetünk, és ritkán veszünk félkész kaját, szeretek főzni. Nyaralni nem jutunk el minden éven, tavaly mondjuk voltunk kétszer, idénre nem tervezzük.

Ruhákat vehetnék, de nincs szükségem semmire, nagy ritkán, ha megtetszik egy felső, akkor azt megveszem, ez olyan 2000Ft-s kiadás.

Kozmetikumokra természetesen költök, de az sem jelent nagyobb kiadást havi 3-4 ezer Ft-nál, mivel a arcápolók, hajápolók fél évente egyszer kellenek, smink évente egyszer, egyedül a sampon és a tusfürdő az, amit 2 havonta meg kell venni. Most viszont fél évig egész biztos nem kell vennem semmit, annyira el lettem látva mindennel az ünnepek alatt.

Kozmetikushoz nem járok, a hajam a párom vágja, a körmeim magam festem. Egyedül a parfümjeim drágák, de azokat 1-2 évente kapom ajándékba.

Hó végére rendszeresen marad fel némi pénz, ami aztán gyarapítja a megtakarítást, bármikor szükség lehet rá.

Szerintem átlagosan élünk, hisz nem szenvedek hiányt semmiben, meg nem is igazán érdekelnek az anyagiak, egészen más jellegű dolgok foglalkoztatnak.

Mások szerint viszont csak nem akarom bevallani magamnak, hogy szegények vagyunk.


Két 30 alatti felnőtt, gyerek nincs


2016. jan. 1. 04:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Végülis nondható, mert nagy igényed semmi nincs, kb mindenen spórolsz és így marad fel "némi pénz".

Inkább "nem vagy gazdag" kategória vagy, de ez is anyagi oldalról.

Ha így vagytok boldogok akkor nincs probléma...

2016. jan. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki átlagosan él, az tud félretenni. Én nem tudok. Kozmetikumokra nem költök - sampon és egyebek, azok tisztálkodási eszközök. Azon viszont már el szoktam gondolkodni, hogy egy hónapban új ruhát vegyek-e a régi kopott nadrág helyett vagy pedig fogkrémet. A fogkrémre szoktam szavazni, egy drágábbat használok, nem azért, mert drágább, és fel akarok vele vágni, persze.

Én nagyon sokat költök közlekedésre és albérletre, de ez azért van, mert egy drága (külföldi) városban élek, és a fizetésem ezzel nem nagyon van egyensúlyban.

2016. jan. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem az átlagos az az, hogy ki tudja fizetni az alapvető megélhetéshez szükséges dolgokat, számlák, gyógyszer stb. és valamennyit félre tud tenni.
2016. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!