Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet két rokon (messzi)...

Lehet két rokon (messzi) szerelmes egymásba?

Figyelt kérdés
Nem rólam van szó csak átlagosan!

#rokon #szerelem #kapcsolat #Nem rólam van szó csak úgy átlagosan!
2014. aug. 25. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2014. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy érted a lehetet? Biológiailag lehet. De erkölcsileg nem.
2014. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,hogy unokatestvérek már házasodhatnak.
2014. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló: " Biológiailag lehet. De erkölcsileg nem."


Már miért ne lehetne erkölcsileg két MESSZI rokon szerelmes egymásba? Ezen az alapon jóformán senki nem lehetne együtt senkivel, mert pár generációval ezelött madjnem mindenki rokon. (csak elég alaposan kell utánajárni)


Pl nemrég kiderült, hogy a férjemnek meg nekem az öseim az anyai és az apai ágon is az 1700-as évek végén testvérek voltak. Csak idöközben szétkerültek a családok és az ország két végébe kerültek, mi meg véletlen ismertük meg egymást a munkahelyen.

2014. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne. Én is vonzódok a harmadunokatestvéremhez, de ha nem olyan körülmények között élne, amilyen között él (anyuci menthetetlen pici fia), akkor már bepróbálkoztam volna nála. Megjegyzem, hogy nem együtt nőttünk fel, nem is tudtam sokáig, hogy messzi rokon, és ha gyerekünk lenne, nem lenne nagyobb eséllyel beteg, mint két random idegené. Problem?
2014. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
4. ne ilyen haragosan. De a kérdező nem fejtette ki a meszi fogalmát, szóval ez igen relatív, ahogy a rokon fogalma is
2014. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A messzi rokon meg elsö unokatestvér, a második meg már alig számít rokonnal. A legtöbb ember ezt a rokoni kapcsolatot már nem tartja, ennek ellenére messzi rokonságnak még ezt sem nevezi.


Ha meg harmadik unokatestvéri rokonság áll fenn, azt meg semmiképpen nem lehet erkölcsileg meggondolandónak tartani és bármlyen szempontból is elítélni.

2014. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy van egy olyan dolog, hogy genetikai alapú szexuális vonzódás. Ez azért jön létre, mert ahhoz vonzódsz, aki valamilyen szempontból hasonlít rád, és hát a rokonaid jobban hasonlítanak hozzád, mint random emberek. Ha viszont valakivel együtt nősz fel, akkor van egy Westermarck-hatás nevű pszichológiai gát, hogy ne tekints szexuálisan anyura, apura, meg arra, akivel együtt nősz fel. Ez olyan erős, hogy még nem rokonok, hanem pl. szomszéd gyerekek között is működik, ha együtt nőttek fel. Másrészt a kutatók szerint ideális dolog 3.unokatesóval gyereket vállalni, mert elég közeli ahhoz, hogy ne jelentkezzenek váratlan betegségek a gyereknél, de elég távoli ahhoz, hogy az utód ne legyen genetikailag defektes. Ennyit a tudományos oldalához. Személy szerint bármikor megszexualizálnám a 3.unokatesómat, ha nem lenne ekkora mama-pici-fia. De még az is lehet, hogy megkeresem a többi 3.-4. unokatesót, és választok közülük egyet.
2014. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én azt mondom, hogy tulajdon képen mindegy már a mai világba hogy ki mit csinál. Csak a földönkívüliek jussanak az ember eszébe!
2017. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!